Kategórie
Tlačové správy

Znevýhodnené okresy dostanú pomoc 5,8 milióna eur

Dobrá správa pre najmenej rozvinuté okresy. Vicepremiérka Veronika Remišová na rokovaní vlády predložila návrh zmien schválených ročných priorít 17 znevýhodnených okresov. Kabinet jej materiál schválil a do regiónov tak ešte do konca roka pôjde takmer 5,8 milióna eur.

„Sľúbili sme, že podporu v regionálnom rozvoji očistíme od konexií, rodinkárstva a konfliktu záujmov. Tu sú prvé výsledky. Takmer 5,8 milióna eur ide v 17 najmenej rozvinutých okresoch na projekty, ktoré skutočne zlepšia životy ľudí a do týchto regiónov prinesú prácu,“ vyhlásila ministerka regionálneho rozvoja a investícií Remišová.

Podporu na základe zmien v akčných plánoch získajú okresy Kežmarok, Lučenec, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota, Sabinov, Sobrance, Svidník, Trebišov, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Košice-okolie, Levoča, Medzilaborce, Michalovce a Snina.

„Ide o projekty, ktoré vznikali priamo v regiónoch a prešli schvaľovaním hodnotiacej komisie, okresných výborov, našim ministerstvom a nakoniec aj vlády. Podporu získa celkovo 143 projektov, vďaka ktorým v okresoch vznikne 120 priamo vytvorených miest,“ uviedla vicepremiérka.

Vznik ďalších pracovných miest sa očakáva vďaka tzv. multiplikačnému efektu.

„Podporili sme len najkvalitnejšie projekty, ktoré napĺňajú akčný plán okresu a budú mať najväčší prínos pre rozvoj okresu a zamestnanosť,“ upozornil štátny tajomník Vladimír Ledecký.

Medzi neschválenými projektmi boli podľa neho aj viaceré podozrivé prípady, ktoré sa vďaka novým pravidlám podarilo odfiltrovať.

„Išlo napríklad o projekt firmy, ktorá vznikla pred pár dňami, nemá jediného zamestnanca a zrazu sľubuje, že vytvorí pracovné miesta. Alebo, na čo by sme podporili kúpu traktora, keď by mal z toho osoh iba ten, kto si ho kúpi a nikoho ďalšieho by nezamestnal?“ dodal Ledecký.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *