Kategórie
Tlačové správy

Petržalka schválila kúpu objektu ZSE za 2 600 000 €

Na novembrovom petržalskom zastupiteľstve sme schválili kúpu objektu spoločnosti ZSE na ulici Ondreja Štefanka v cene 2,6 milióna. Ide o najväčšiu kúpu, ktorú za ostatné roky Petržalka spravila, no ide o objekt, s ktorým má mestská časť veľké plány.

Petržalskí poslanci počas novembrového zastupiteľstva schválili kúpu objektu spoločnosti ZSE na ulici Ondreja Štefanka v cene 2,6 milióna € s DPH.

„Podporili sme starostov návrh na kúpu areálu ZSE v hodnote 2,6 milióna eur. Môže sa to zdať veľa, avšak kúpa areálu otvára ďalšie možnosti využitia do budúcna,“ uviedol Pavol Škápik, predseda poslaneckého klubu Team Vallo.

V rámci objektu sa kupujú nielen administratívne priestory, ale aj byty, servisné garáže, stolárska či zámočnícka dielňa, sprchy pre zamestnancov a skladovacie priestory.

„Kúpou bytov sa rozšíri počet nájomných bytov, ktoré budú k dispozícii učiteľom v materských či základných školách alebo pracovníkom petržalského komunálneho podniku. Administratívne a skladovacie priestory pomôžu uvoľniť priestory napr. v škôlke na Bohrovej, kde následne môže nastať úprava priestorov pre nové triedy a tak rozšíriť kapacity pre našich najmenších,“ spresnil Pavol Škápik.

Rozširovanie miest v škôlkach je prioritou poslaneckého klubu Team Vallo aj starostu J. Hrčku, kedy v roku 2021 plánujú rozšíriť miesta o najmenej 10 nových tried. Takto by malo byť budúci rok k dispozícii o nových 240 miest v petržalských škôlkach.

Objekt sa nachádza hneď vedľa petržalského zberného dvora. Aktuálne v objekte sídli miestny podnik verejnoprospešných služieb, ktorý spoločne s referátom správy verejných priestranstiev sa stará o zeleň, čistí a udržiava komunikácie, zabezpečuje letnú a zimnú údržbu komunikácií 3 a 4. tried, priľahlých chodníkov a parkovísk , správu trhovísk, údržbu a čistenie odpadkových košov, prevádzkovanie zberného dvora či rôzne udržiavacie práce.

Vzhľadom na počet obyvateľov a veľkú rozlohu Petržalky spravujú a udržujú jeden z najrozsiahlejších verejných priestranstiev na území Slovenskej republiky. Aj z tohto dôvodu bolo potrebné kúpiť areál ZSE, nakoľko útvary potrebujú skladovať stroje, náradie či materiál (napríklad soľ na zimnú údržbu). Priestory v areáli ZSE sú pre tento účel vyhovujúce.

Priamo v materiáli, ktorý je verejne dostupný, mestská časť spracovala budúci potenciál kupovaných objektov a územia.

„Kúpa areálu nám otvára aj možnosť v spolupráci s mestom postaviť v okolí bytový dom pre nájomné bývanie, ktoré v Petržalke veľmi chýbajú,“ podotkol Pavol Škápik.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *