26. 6. 2026 sa uskutočnila promócia lesných inžinierov, ktorí v dňoch 15. až 17. júna 2026 úspešne ukončili štúdium štátnou skúškou a obhajobou diplomovej práce na Lesníckej fakulte Technickej univerzity vo Zvolene.
Celkovo bolo promovaných 61 absolventov inžinierskeho štúdia, z ktorých deviatim bola udelená cena dekana za vynikajúce výsledky v štúdiu na vysokej škole a aktívnu účasť vo vedeckovýskumnej a odbornej činnosti počas celého štúdia.
Absolventi obdržali aj pamätný odznak Lesníckej fakulty ako hrdú spomienku na svoju alma mater, ktorý je vyjadrením toho, že sa stali pevnou súčasťou lesníckeho stavu.
V rámci promočného sľubu absolventi vyjadrili, okrem iného, aj svoju pripravenosť plniť si povinnosti s plným vedomím zodpovednosti za ďalší rozvoj lesného bohatstva a životného prostredia našej krajiny, ako aj svoj záväzok neustále si rozširovať svoje odborné poznatky na báze lesníckej vedy, a tým prispievať k rozvoju lesníctva nielen na Slovensku, ale i v celoeurópskom kontexte.
Srdečne blahoželáme všetkým absolventom inžinierskeho štúdia Lesníckej fakulty Technickej univerzity vo Zvolene k úspešnému ukončeniu štúdia. Prajeme im veľa úspechov, profesijného naplnenia a správnych rozhodnutí na ich ďalšej životnej i pracovnej ceste.
Foto:
Autor: Ing. et Ing. Ján Lichý, Ph.D., manažér pre komunikáciu a spoluprácu s praxou, Lesnícka fakulta, Technická univerzita vo Zvolene.
