Kategórie
Humanizmus

Do práce na bicykli

Zmenu máte na dosah ruky!

Do práce na bicykli

Zaregistrujte sa do 9. ročníka kampane Do práce na bicykli, vymeňte svoje auto počas júna za bicykel, verejnú dopravu alebo chôdzu, a poďte zmeniť seba, svoje mesto aj celé Slovensko k lepšiemu!

Do práce na bicykli (DPNB) je národná kampaň, ktorej hlavným cieľom je podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách, vyzvať samosprávy na Slovensku, aby vytvárali kvalitné podmienky pre ekologické druhy dopravy v meste, motivovať zamestnávateľov, aby budovali vo svojich sídlach vhodné podmienky pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli a motivovať zamestnancov, aby viac používali túto formu alternatívnej dopravy pri každodennom cestovaní do práce.

Do práce na bicykli je súťaž určená pre všetkých obyvateľov slovenských miest, ktoré sa v termíne od 1. apríla do 7. júna 2022 a v zmysle štatútu súťaže oficiálne zaregistrujú na internetovej stránke Registrácia tímu.

Okamžite po potvrdení registrácie samosprávy je možné začať registrovať 2 až 4-členné tímy, ktoré vytvoria zamestnanci firiem, inštitúcií a organizácií. Tie budú počas mesiaca jún dochádzať do zamestnania a budú si o tom viesť evidenciu na internetovej stránke Do práce na bicykli v zmysle štatútu súťaže. Registrácia tímov je možná až do 7. 6. 2022.


Autor: Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *