Kategórie
Tlačové správy

Stojíme za naším členom, ktorého zastrašujú

Tlačová správa strany Sloboda a Solidarita (SaS) k zastrašovaniu nášho člena.

Členovi strany Sloboda a Solidarita (SaS) Miroslavovi Martinkovi, ktorý je strážcom prírody v Chránenej krajinnej oblasti Strážovské vrchy a Biele Karpaty, podpálili dvaja páchatelia 31. marca 2022 auto. Išlo zrejme o zastrašovanie, pretože vlani pri kontrole odhalil nelegálnu ťažbu dreva, a to dokonca dvomi zamestnancami Lesov SR. Za podpálené auto podal Martinka trestné oznámenie, pričom polícia má k dispozícii aj záznam, ktorý páchateľov zachytáva pri čine.

„Za naším členom stojíme a má našu plnú podporu. Tento skutok nemôže zostať nepotrestaný. Nelegálna ťažba a následná krádež dreva je jedna vec, no zastrašovanie v podobe podpálenia auta, a teda útoku na majetok a integritu, je vec druhá, oveľa nebezpečnejšia a neakceptovateľná,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.

Potrestaná však musí byť aj nelegálna ťažba dreva. V tomto prípade o to viac, že sa udiala v chránenej krajinnej oblasti a navyše zamestnancami štátnej firmy, ktorí majú povinnosť vykonávať svoj štátnozamestnanecký pomer zodpovedne a ukážkovo.

„Auto bolo poliate a zapálené na strane, kde sú znaky stráže prírody a slovenský štátny znak,“ vysvetlil Miroslav Martinka.

K prípadu sa však podrobnejšie nechce vyjadrovať, aby neovplyvnil priebeh vyšetrovania.

Za ochrancu prírody sa postavilo aj Ministerstvo životného prostredia SR, ktoré Miroslava Martinku označilo za najúspešnejšieho strážcu v Chránenej krajinnej oblasti Strážovské vrchy a Biele Karpaty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *