Kategórie
Tlačové správy

Slovensko je pripravené na vyhostenie súčasnej slovenskej vlády

Na tlačovej besede z 22. 4. 2021 predstavitelia strany SMER – sociálna demokracia informovali o vstupe Georga Sorosa do vlastníckych štruktúr denníka SME, no zároveň padlo rozhodnutie o vyhostení troch ruských diplomatov zo Slovenska, ako prejav solidarity s Českou republikou, pričom jedným dychom predstavitelia vlády sarkasticky dodali, že majú naďalej záujem budovať dobré vzťahy s Ruskom.

„Referendum je nástroj Slovákov na vyhostenie Matovičovej vlády.“

Robert Fico
predseda strany SMER – SD

Podľa predsedu strany Roberta Fica ľudia ako Eduard Heger, Jaroslav Naď, Ivan Korčok alebo prezidentka Zuzana Čaputová začínajú byť pre Slovensko nebezpeční, nakoľko po vyhostení spomínaných diplomatov určite príde k zhoršeniu slovensko-ruských vzťahov.

„Vysvetlite mi, na čo to bolo celé dobré? Odpoveď je veľmi jasná, niekto im to prikázal. Sami dobre vedeli, že to nemá žiaden praktický význam. Ako sme týmto úplne nezmyselným krokom pomohli Českej republike, keď sme ako jediná krajina z ničoho nič poslala troch ruských diplomatov z územia Slovenska preč?“ pýta sa Robert Fico.

A pokračoval:

„My musíme Českej republike pomáhať, je to náš najbližší priateľ, najbližší národ. Ale nie tak, že budeme robiť falošné gestá solidarity, ktoré nám poškodia. Už sa mali stretnúť predstavitelia tajných služieb. Už mali sedieť príslušné výbory Národnej rady SR  a Poslaneckej snemovne ČR a vymieňať si názory,“ uviedol predseda strany Robert Fico.

Platí stanovisko strany SMER – SD, že súčasná vláda, rovnako ako bývalá vláda Mikuláša Dzurindu pochopila, že na našom území môžu robiť čokoľvek, lebo majú americké krytie. A za svoje aktívne protiruské postoje bude vláda odmenená. Ďalší rozmer slovensko-ruského gesta je aj to, že sa „vyriešil“ problém ohľadom vakcíny Sputnik V. Došlo k definitívnemu potopeniu Matoviča, keďže poza jeho chrbát poslali troch ruských diplomatov domov a už nikdy tento problém nevyrieši a ostane mu na krku.

„Naša zahraničnú politika, ktorú sme robili bola vždy založená na rešpektovaní záväzkov, ktoré vyplývajú z nášho členstva v Európskej únii a NATO. Súčasne má aj druhý pilier a to sú dobré ekonomicky výhodné vzťahy so všetkými, ktorí majú o to záujem, vrátane Ruska, Vietnamu, Číny… a my by sme mali mať tiež záujem na dobrých vzťahoch s nimi,“ dodal Robert Fico.

Druhá téma tlačovej besedy bolo referendum. Dnešným dňom je ukončený zber podpisov na petičné hárky. SMER – SD vyzbieral 300 000 podpisov, preto spolu s ďalšími stranami, ktoré zbierali podpisy by malo byť ďaleko cez 500 000 podpisov. Referendum bude aj o tom, aké Slovensko ľudia chcú mať, či suverénne alebo budú mať vo vedení štátu zapredanú partičku.

„Ľudia chcú vymeniť túto garnitúru. Čo si majú ľudia myslieť, keď počúvajú od predstaviteľa inej strany, že riešením má byť aj návrat vládnych strán. My chceme, aby boli voľby a nech ľudia povedia, akú chcú vládu,“ uzavrel Robert Fico.

Obrazový záznam:

Jedna odpoveď na “Slovensko je pripravené na vyhostenie súčasnej slovenskej vlády”

Novým 34% akcionárom denníka SME sa stala nezisková organizácia Media Development Investment Fund (MDIF). Pôvodne sa nazývala Media Development Loan Fund (MDLF).

„According to its website, George Soros provided the initial $500,000 funding in 1995 towards what later became MDLF.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *