Kategórie
Tlačové správy

Plat Kováčikovi do väzby je výsmechom všetkým slušným ľuďom

Tlačová správa strany Sloboda a Solidarita (SaS) k uverejneným informáciám, ktoré priniesol o bývalom špeciálnom prokurátorovi Dušanovi Kováčikovi denník SME.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) je pohoršená uverejnenými informáciami o tom, že bývalému špeciálnemu prokurátorovi Dušanovi Kováčikovi ide výplata, aj keď je už šiesty mesiac vo väzbe.

„Ide o výsmech všetkým slušným ľuďom. Za šesť mesiacov vo väzbe mal Kováčik zarobiť viac ako desaťtisíc eur. Dostáva tak tretinu platu, na ktorý mal ako špeciálny prokurátor nárok, keďže sa doteraz nevzdal funkcie prokurátora. Sme tak svedkami absolútne bizarnej situácie, kedy sa musíme opäť doprosovať Dušana Kováčika, aby sa vzdal svojej funkcie. Už dávnejšie sme navrhovali prijatie takej zákonnej úpravy prokuratúry, ktorá by umožňovala odvolanie prokurátorov, ktorí sa spreneverili svojmu sľubu. Dnes však vidíme, že mnohé kľúčové figúry, ktoré korumpovali náš justičný systém, spokojne pokračujú vo svojich funkciách a užívajú si nečestne nadobudnuté majetky. Musíme preto opätovne otvoriť diskusiu o zásadnej novele zákona o prokurátoroch,“ uviedol poslanec NR SR a tímlíder strany pre spravodlivosť Alojz Baránik.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *