Kategórie
Humanizmus Osobné

Seniori v Humennom dostali respirátory do schránok

Seniori v Humennom dostali respirátory FFP2 do poštových schránok. Bezplatnú distribúciu avizoval na sociálnej sieti primátor Miloš Meričko, rovnakú aktivitu začali prostredníctvom online dotazníka mestskí poslanci z poslaneckého klubu Odvážne Humenné v utorok 2. februára.

Miloš Meričko
Primátor mesta Humenné Miloš Meričko.

Ako Meričko informuje, mesto na tento účel zakúpilo 3 500 respirátorov.

„Tie budú najprv distribuované seniorom nad 70 rokov priamo do schránok. Každý senior dostane jedno balenie, ktoré obsahuje dva kusy,“ ozrejmil s tým, že mladšie vekové kategórie seniorov majú prísť na rad neskôr.

Ako doplnil, mesto tiež zabezpečilo respirátory pre zamestnancov mestského úradu, ktorí prichádzajú do styku s verejnosťou, pracovníkov Komunitného centra v rómskej osade Podskalka, terénnych sociálnych pracovníkov, mestskú políciu a tiež miestnu občiansku poriadkovú službu. Pre mestské opatrovateľky má samospráva pripravené tvárové rúška s nanotechnologickou výstelkou.

O respirátory FFP2, ktoré pre humenských seniorov zabezpečil poslanecký klub Odvážne Humenné, si mohli prostredníctvom vyplnenia online dotazníka požiadať obyvatelia nad 62 rokov.

„Máme pripravených 500 respirátorov. Keďže sa nám ale už počas prvého dňa prihlásilo približne 450 seniorov, počítame, že ich rozdáme okolo 800 – 900,“ povedal jeden z pätice členov poslaneckého klubu Martin Ruščanský s tým, že keďže je online forma prihlásenia sa nezriedka seniorom dostupná ťažko, formulár za nich môžu vyplniť aj ich rodinní príslušníci či susedia.

Martin Ruščanský
Martin Ruščanský.

Ako uviedol, zaznamenali už aj „hromadnú“ registráciu predsedami bytových spoločenstiev. Svoj záujem o respirátor mohli seniori prostredníctvom dotazníka prejaviť do stredy 10. februára, poslanecký klub bude respirátory do poštových schránok distribuovať osobne, za dodržania prísnych bezpečnostno-hygienických opatrení.

Tomáš Šudík
Tomáš Šudík.

Do projektu Respirátory pre humenských seniorov sa zapojil aj poslanec NR SR a člen klubu Odvážne Humenné, Tomáš Šudík.

15. februára 2021 sa vyjadril:

„V meste, odkiaľ pochádzam, sme sa spolu s kolegami poslancami z klubu Odvážne Humenné a ďalšími dobrovoľníkmi rozhodli, že zabezpečíme pre najzraniteľnejšie skupiny obyvateľstva respirátory.

Tie pomaly rozdávame priamo do schránok. Dnes som sa do rozdávania osobne zapojil aj ja a budem v tom pokračovať aj nasledujúce dni.

Je to to najmenej, čo môžem pre zdravie najohrozenejších urobiť.

Seniorov sa nepýtame, koho volili či koho chcú voliť. Pri téme zdravia musí ísť politika bokom. Ďakujem kolegom z klubu a teším sa na ďalšie aktivity, ktoré spolu pre Humenčanov pripravíme.“

Jedna odpoveď na “Seniori v Humennom dostali respirátory do schránok”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *