www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Pozvánka na koncert
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @543
Počítadlo


Spam poison

Zdravie bojovníkom a podpora pre projekty, ktoré zlepšujú život detí

„Balíček zdravia“ k Vianociam

Sedemročný Marek od svojich troch rokov žije s cukrovkou. Z Mareka vyrástol športový nadšenec. Hráva futbal, bicykel a rád chodieva na turistiku. Práve jeho aktívny životný štýl však môže viesť k hypoglykémii, zníženej hladine cukru. Rodičia ho aj v noci museli budiť a robiť kontrolné merania. Vďaka špeciálnemu senzoru, ktorý upozorňuje na krízové hodnoty, sa už Marek aj jeho rodičia môžu v noci pokojne vyspať.

Emka prišla na svet úplne zdravá. No v piatom týždni života utrpela fyzické zranenie, ktoré spôsobili jej rodičia, čo zanechalo trvalé následky na jej zdraví. Opatrovateľmi sa zo dňa na deň stali starí rodičia, ktorí bojujú o jej uzdravenie. Emka má dnes takmer štyri roky a absolvovala už viac ako 24 rehabilitačných pobytov. Jej stav sa postupne, malými krokmi, zlepšuje.

Tieto, ako aj ďalšie deti a dospelí získali podporu v grantovom programe Bojovníci za zdravie. Program pomáha poistencom Dôvery získať peniaze na zaplatenie zákroku, špeciálnej liečby, rehabilitácie alebo zdravotnej pomôcky, ktorú nie je možné uhradiť z verejného zdravotného poistenia.

„Balíček zdravia“ k Vianociam

Už druhýkrát v tomto roku pomôžeme zlepšiť zdravie a kvalitu života ďalším bojovníkom. Tentoraz sa na nové pomôcky, rehabilitácie, či zahraničné zákroky môže tešiť 122 poistencov Dôvery. Dokopy nám prišlo až 325 žiadostí o podporu. Z nich sme vybrali tie najnaliehavejšie prípady, ktorým lekári a špecialisti a následne garanti z Dôvery a Nadácie pre deti Slovenska prerozdelili sumu takmer 160 000 eur.

Vďaka grantu získa senzory na meranie glykémie napríklad aj 8-ročná Sofia z Bystričky, rehabilitačné cvičenia upevnia zdravie 2-ročnému Jakubovi z Banskej Bystrice alebo v zahraničí vyliečia zrak 52-ročnému Slavomírovi z Popradu.

Program Bojovníci za zdravie otvorila zdravotná poisťovňa Dôvera v roku 2012. Od roku 2016 v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska. Doteraz pomohol už takmer 640 deťom a dospelým celkovou sumou približne 757 253 eur.

Viac príbehov bojovníkov si môžete prečítať na webovej stránke www.bojovnicizazdravie.sk.

Pomáhame aj komunitám

Začiatkom decembra boli vyhlásené výsledky 5. ročníka grantového programu Dôvera. Z 57 žiadostí o grant získalo podporu v celkovej výške 14 000 eur 15 projektov. Medzi nimi napríklad aj projekt organizácie Svetielko nádeje z Banskej Bystrice s názvom Canisterapia pre rodiny v starostlivosti detského mobilného hospicu. Grant pomôže rodičom s chorým dieťaťom pokryť náklady na lieky a hospitalizáciu. Alebo projekt Radosť z pohybu Krízového strediska „SOS“ Hurbanovo pre deti, ktoré pochádzajú z disharmonického rodinného prostredia. V centre sa venujú zdraviu prospešným aktivitám.

Viac informácií a výsledky oboch grantových programov nájdete na stránke www.nds.sk alebo www.dovera.sk.

Pod čiarou

Nadácia pre deti Slovenska je mimovládna nezisková organizácia s celoslovenskou pôsobnosťou, ktorej poslaním je podporovať mnohostranný rozvoj osobnosti dieťaťa a mladého človeka. Svoje poslanie realizuje viac ako 20 rokov realizáciou a podporou užitočných, kvalitných a zaujímavých projektov a programov, ktoré citlivo a tvorivo reagujú na potreby a problémy detí a mladých ľudí.

Grantový program Dôvera

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 3 000 × 2 025 bodov.

Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s. je najväčšia súkromná zdravotná poisťovňa na Slovensku, ktorá sa stará o zdravie viac ako 1,4 milióna poistencov. Okrem zabezpečovania zdravotnej starostlivosti pomáha a podporuje komunitu, v ktorej pôsobí a ľudí, ktorí potrebujú pomoc, radu, finančné zdroje či jej skúsenosti.

Rozvíja verejno-prospešné projekty, nadväzuje spoluprácu s rôznymi organizáciami a stojí po boku ľudí, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

NDSNadácia pre deti Slovenska
– je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom, ktorí sa ocitnú v najrôznejších životných situáciách
Čerpané z: www.nds.sk

Súvisiace články:
Poisťovňa KOOPERATIVA a Nadácia pre deti Slovenska vyhlasujú 4. ročník grantového programu Bezpečne v komunite, bezpečne doma (09.01.2019)
Hodina deťom tento rok oslávila 20. výročie a pripravila hneď dve vianočné prekvapenia – pieseň Vankúš aj koncerty v kostoloch (20.12.2018)
Každé dieťa si zaslúži rovnakú šancu na vzdelanie (10.10.2018)
Aby deti na Slovensku športovali s radosťou a bezpečne (11.09.2018)
Študentská konferencia Poznaj svoje peniaze 2018 (20.06.2018)
Silné reči v prospech detí (05.03.2018)
Hlavným hudobným hosťom na VII. Benefičnom plese Hodiny deťom v Kursalone Trenčianske Teplice bude jedinečný Pavol Habera (29.01.2018)
Poisťovňa KOOPERATIVA a Nadácia pre deti Slovenska vyhlasujú 3. ročník grantového programu Bezpečne v komunite, bezpečne doma (11.01.2018)
Výstava fotografií ukáže, ako by samosprávy mali myslieť na deti a mladých ľudí (23.11.2017)
Žlté pokladničky opäť zaplavia Slovensko (09.11.2017)
Nadácia pre deti Slovenska prerozdelí komunitám 14 000 eur z grantového programu DÔVERA (18.09.2017)
Grantový program poisťovne KOOPERATIVA opäť podporí projekty zamerané na bezpečné športovanie a prevenciu detských úrazov (08.09.2017)
V Kvačanoch hýbu svetom – sú prvými nositeľmi ocenenia Komunita priateľská deťom a mladým ľuďom za rok 2015 (29.03.2017)
Global Money Week 2017 podporuje zvyšovanie finančnej gramotnosti aj na Slovensku (25.03.2017)
Na nominácie samospráv na ocenenie Komunita priateľská deťom a mladým ľuďom zostáva už len týždeň (07.03.2017)
Pasterizátor v Starej Ľubovni pomôže mesačne viac ako 60 deťom (24.02.2017)
Ples Hodiny deťom: Máme odvahu byť iní, hovorí organizátorka Petronela Chalupková (17.02.2017)
Princípy Školy s rešpektom pomôžu aj rodičom (30.01.2017)

Nadácia pre deti Slovenska, 14. 12. 2017 | Prečítané: 455 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Mladá sila
25-02-20 * 17:18
 Mladá sila
23-02-20 * 22:24
 Re: Nebezpečný vírus ohrozuje
23-02-20 * 09:48
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore