www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @319
Počítadlo


Spam poison

Zbierka Dni nezábudiek

V uliciach slovenských miest od 8. 10. do 12. 10. 2011

Do celoslovenskej verejnej zbierky môžete prispievať:

• Kúpou malého umelého kvietka
od 8. 10. 2011 do 12. 10. 2011.

• Zaslaním SMS na krátke číslo 833 v sieti Orange Slovensko, T-Mobile Slovensko a O2 v hodnote 1 € až do 30. 11. 2011.
Suma 1 € za SMS správu je konečná, nepodlieha DPH. Operátori ju odvedú na zbierku v plnej výške a zaslanie správy zákazníkovi nespoplatňujú.

• Priamo na účet: až do 31. 12. 2011
č. ú.: 4040154029/3100 VOLKSBANK Slovensko, a. s.
č. ú.: 20266500/6500 Poštová banka, a. s.

Dni Nezábudiek 2011Liga za duševné zdravie SR organizuje 8. ročník informačnej kampane Dni duševného zdravia na podporu pravdivých informácií o duševných poruchách a ich liečbe. Duševnú poruchu môže zažiť ktokoľvek. Najvážnejší problém ľudí s duševnou poruchou je sociálne vylúčenie: zažívajú na vlastnej koži nepochopenie a diskrimináciu, strácajú zamestnanie a ostávajú osamotení a v chudobe.

8. ročník Zbierky DNI NEZÁBUDIEK

Celoslovenskú informačnú kampaň Dni duševného zdravia a zbierku Dni nezábudiek organizujeme na území celého Slovenska už po ôsmykrát pri príležitosti Svetového dňa duševného zdravia, ktorý je 10. októbra.

Nezábudka v roku 2010 a použitie financií

V roku 2010 ste podporili Zbierku Dni nezábudiek sumou 77 937 €, v ktorom sú započítané príspevky do pokladničiek dobrovoľníkov, dary na účet a finančné príspevky cez SMS od mobilných operátorov. Financie vybrané v danom regióne boli a budú použité na programy na sociálne začleňovanie ľudí s duševnou poruchou.

Nezábudka pomáha aj deťom

Každá štvrtá rodina na Slovensku má skúsenosť s duševným ochorením. Liga za duševné zdravie po prvýkrát v histórii vydáva letáky a brožúru pre učiteľov, rodičov aj širšiu verejnosť o duševných poruchách u detí. Dozviete sa z nich ako poruchy rozoznať a ako sa dajú liečiť. Autorom je detský psychiater MUDr. Ján Šuba.

Zdravie je naša najväčšia hodnota

Duševné zdravie je súčasťou celkového zdravia. Nezabúdajme naň! Telo a duša sú spojené nádoby a jedno bez druhého nefunguje. Verejnosť nemá kvalitné informácie o duševných poruchách. Sú rozšírené rôzne mýty a nepravdy, ktoré stigmatizujú ľudí s duševnou poruchou. Liečba duševných porúch je už v súčasnosti na rovnakej úrovni ako liečba telesných ochorení, preto sa netreba báť vyhľadať odbornú pomoc.

Pomôžte aj vy!

Téma kampane 2011: Nezabúdajme na svoje duševné zdravie.

Nezábudka lesná (Myosotis sylvatica)Duševné poruchy sú podľa odborníkov u nás na treťom mieste medzi chorobami spôsobujúcimi invalidizáciu. To je situácia, ktorá robí nešťastných aj ľudí, ktorí sa nedobrovoľne stávajú celoživotnými psychiatrickými pacientmi, a zároveň aj veľmi zaťažuje štátny rozpočet nákladmi na ich liečbu.

Liga za duševné zdravie vo všetkých svojich komunikačných kampaniach prezentuje názor, že je nevyhnutné dobudovať u nás ešte stále riedku sieť služieb, ktorá je predpokladom ich úspešnej liečby, a ktorá pomáha ľuďom s duševnými poruchami vrátiť sa z choroby späť k práci, k rodinám a do života vôbec.

Komplexná sieť starostlivosti na Slovensku buď chýba alebo je sieť neúplná. Pritom vďaka nej by mohli ľudia s duševnými problémami nachádzať príležitosti obnoviť svoje sociálne väzby a zručnosti, nájsť stratené sebavedomie a schopnosť znovu viesť plnohodnotný život. Cez neúplnú sieť môže človek ľahko prepadnúť na dno a ostať so svojimi problémami osamelý a bez pomoci. Na Slovensku úplne chýbajú denné stacionáre a rehabilitačné strediská pre deti, mládež, je nedostatočný počet služieb: denných stacionárov a rehabilitačných stredísk, agentúr psychiatrickej domácej starostlivosti, krízových centier s mobilnými tímami, chránených a podporovaných bývaní, chránených a podporovaných zamestnaní (chránených dielní), a úplne chýba celoslovenská nízkoprahová telefonická linka krízovej intervencie.

Počas kampane vydistribuujeme do čakární lekárov prvého kontaktu (všeobecných lekárov) informačné materiály o duševnom zdraví, a prostredníctvom dobrovoľníkov v uliciach počas Zbierky „Dni nezábudiek 2011“ aj širokej verejnosti. Chceme tak prispieť k zlepšeniu informovanosti verejnosti o problematike duševného zdravia a o dobrých možnostiach liečby duševných porúch u nás.

Priebeh kampane a zbierky: mediálna informačná kampaň, sprievodné podujatia v regiónoch Slovenska, celoslovenská verejná zbierka Dni Nezábudiek v uliciach slovenských miest.

Časový plán zbierky v roku 2011

8. – 12. október: celonárodná Zbierka 2011 – dobrovoľníci po celom Slovensku ponúkajú nezábudky za symbolickú cenu a rozdávajú informačné materiály verejnosti v uliciach miest Slovenska. Do zbierky sa zapojili členské združenia LDZ SR, členské združenia ODOS, materské centrá, stredné školy a rôzne iné občianske združenia. Študenti stredných škôl a členovia týchto združení budú od soboty 8. 10. do stredy 12. 10. chodiť v uliciach označení identifikátorom s pokladničkou zalepenou špeciálnou nálepkou s názvom Zbierky Dni nezábudiek. Budú ponúkať modré nezábudky a informačné letáky s cieľmi kampane a zbierky. Vždy po skončení zbierky Ligy vydáva tlačovú informáciu o konkrétnom využití výnosu zo zbierky.

Zbierka sa každoročne koná tromi formami: kúpou nezábudky, zaslaním prázdnej SMS na číslo 833 u všetkých operátorov v cene 1 € a priamym poukázaním finančného príspevku na čísla účtov Ligy zverejnených aj na webovej stránke.

Ciele zbierky

Cieľmi každoročnej kampane a zbierky je podpora sociálnej integrácie a destigmatizácie ľudí s duševnými ochoreniami (najmä podpora chránených dielní, chránenej práce a chráneného bývania). Podpora vzdelávania ľudí s duševnou poruchou a zmysluplného a tvorivého trávenia voľného času ľudí s duševnými poruchami a ich príbuzných (v členských združeniach LDZ SR).

Stiahni súborPovolenie zbierky 2011 (súbor je vo formáte PDF a má 821 kB).

Ilustračné foto nezábudky lesnej: © Kristian Peters

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Liga za duševné zdravie (League for Mental Health SR)
– v roku 2001, v súvislosti s prípravou Roku duševného zdravia, sa objavila potreba vzniku silnej strešnej organizácie, ktorá bude nielen hlavným organizátorom kampane Roku duševného zdravia, ale bude aj po jej skončení pokračovať v činnosti najmä na poli zlepšenia podmienok a života duševne chorých, ako aj v oblasti prevencie duševných porúch
– Liga je nepolitické, charitatívne, humanitné, neprofesionálne, nezávislé záujmové združenie občanov a právnických osôb a jej cieľom je aktívna podpora duševného zdravia
Čerpané z: www.dusevnezdravie.sk

LDZ, 29. 09. 2011 | Prečítané: 3697 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (701 hl.)
 
Viac áno, ako nie (179 hl.)
 
Viac nie, ako áno (166 hl.)
 
Rozhodne nie (175 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1221
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Trump sa správa ako Hitler
15-09-20 * 10:00
 Ktorí?
15-09-20 * 09:33
 Re: No tak!
15-09-20 * 08:30
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore