www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Počítadlo


Spam poison

Vyjadrenie k manipulácii na web-stránke úradu

Úrad má už novú doménu

Na webovej stránke Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou došlo 21. 2. 2012 v ranných hodinách k zmene jej obsahu.

Predseda Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Ján Gajdoš okamžite rokoval s Petrom Puškárom, zástupcom spoločnosti Vesmír, s. r. o., ktorá je majiteľom domény www.udzs.sk. Na uvedenej doméne bol zverejnený obsah, ktorý poškodzuje záujmy a meno úradu, a zároveň tu bol uverejnený oznam, že doména je na predaj.

Úrad už v minulosti opakovane kontaktoval spoločnosť a žiadal o prevedenie vlastníckeho práva k uvedenej doméne. Po prvej dohode o prevode za 1 000 eur žiadala spoločnosť navýšenie, s čím úrad nesúhlasil. Posledný návrh majiteľa domény bol na sumu v rozmedzí 10-tisíc až 30-tisíc eur. Úrad si koncom roka 2011 zaregistroval novú doménu www.udzs-sk.sk za sumu 21,60 eur, ktorú oddnes 21. 2. 2012 využíva.

„Potom sa pýtam, čo je «gorilizmus»? Či to, že niekto kúpi webovú doménu za 21,60 eur a šetrí peniaze daňových poplatníkov, alebo to, že niekto účelovo a pod nátlakom obchoduje a chce predraženú sumu z verejných zdrojov? Názov domény www.udzs.sk sa priamo vzťahuje na činnosť úradu a jej použitie na akékoľvek iné účely považujeme za poškodzovanie záujmov úradu, ktoré budeme brániť právnou cestou. Navyše dnešným znefunkčnením stránky www.udzs.sk boli porušené aj práva poistencov, poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a ostatných používateľov portálu,“ uviedol predseda úradu Ján Gajdoš.

Úrad navrhuje, aby sa problémy s doménami štátnych a verejných inštitúcií riešili osobitným zákonom. Len tak je možné predísť podobným špekulatívnym nákupom domén osobami či spoločnosťami, ktoré si zakúpia doménu s cieľom obchodovania.

Pripravila: Mgr. Radoslava Muchová, hovorkyňa úradu

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou
Úrad bol zriadený zákonom č. 581/2004 Z. z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou a zmene a doplnení niektorých zákonov ako právnická osoba, ktorej sa v oblasti verejnej správy zveruje vykonávanie dohľadu nad poskytovaním zdravotnej starostlivosti a verejným zdravotným poistením.
Čerpané z: www.udzs-sk.sk

UDZS, 21. 02. 2012 | Prečítané: 1300 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Oxymoron
20-01-20 * 20:41
 Re: Oxymoron
20-01-20 * 18:34
 Re: Oxymoron
19-01-20 * 17:32
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Internetový čas
Internet time: @475