www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @309
Počítadlo


Spam poison

Vyhlásenie predsedu vlády SR Roberta Fica po stretnutí s veľvyslancami EÚ a USA

Slovensko je slobodná a demokratická krajina, ktorá patrí z hľadiska slobody médií medzi najvyspelejšie krajiny

6. marca 2018 sa predseda vlády Slovenskej republiky stretol s veľvyslancami EÚ a USA, aby ich oboznámil so súčasnou politickou situáciou na Slovensku.

Predseda vlády povedal (krátené):

„Toto stretnutie, ktoré som dnes zorganizoval, a na ktorom sa zúčastnil aj pán minister vnútra, malo jeden základný cieľ. Potvrdiť, že Slovensko je a zostáva slobodnou krajinou, ktorá však dnes čelí ťažkému útoku na jej demokraciu a prierez štátnosti. Vražda dvoch mladých ľudí, ak sa ukáže, že súvisela s ich prácou, je útokom na slobodu slova, ktorú moja vláda vždy rešpektovala a nikdy mocensky neovplyvňovala.

Jednorázový exces bol zrazu zámienkou na zobrazovanie nášho štátu, kde sa novinári unášajú a vraždia prakticky na dennej báze.

Je mojím záujmom, dámy a páni, obraz Slovenskej republiky chrániť, a budem tak robiť. Sme stále tou istou demokratickou krajinou, ako sme boli aj pred týmto hrozným skutkom. A nedovolím tento fakt akýmkoľvek spôsobom spochybňovať. Nemôžem dovoliť, aby niekto takto kydal na republiku, ako to dnes z mnohých úst počúvame.

Verím, že k odhaleniu objednávateľov a vykonávateľov vraždy dôjde, a toto je prvoradý záujem mňa aj mojej vlády.

Imidž Slovenska nevzniká za deň. Robili sme na tom roky. A, prosím, spýtajte sa kohokoľvek v zahraničí, aký imidž má Slovensko. Imidž Slovenska je perfektný! Opakujem ešte raz, v zahraničí je to slobodná a demokratická krajina, ktorá patrí z hľadiska slobody médií medzi najvyspelejšie krajiny. Spĺňame všetky kritériá štandardnej demokracie.

Keby som ja nevolal prezidentovi, tak mu asi nikto nezavolá, pretože on nemal čas, brázdil svahy v Rakúsku. A doteraz vlastne ani nič neurobil, pokiaľ ide o ochranu záujmu Slovenskej republiky v zahraničí. Naopak, venuje sa mocenským hrám, robí opozičnú politiku, destabilizuje Slovensko. Namiesto toho, aby robil to, čo vyžaduje jeho postavenie: chrániť Slovensko a jeho dobré meno. Prezident sa pridal na stranu opozície. My to berieme jednoducho ako fakt. Prezident sa vôbec nezaujíma, že čo sa stalo. On má všetko jasné. Povedal mi to súkromne, a povedal to aj verejne. Jemu je úplne jedno, aký bol motív trestného činu. Prepáčte, toto nemôže hocikto len tak povedať, ale povedal to. A povedal, že je jedno, aký bol motív, aj keby bol náhodný, tak to vraj odráža charakter tohto štátu. To, čo? Sa tu zabíja zo dňa na deň na dennej báze? Tu sa vraždia ľudia? Patríme medzi krajiny, ktoré majú jednu z najnižších mier z násilnej trestnej činnosti v Európskej únii.

Z hľadiska našej situácie na Slovensku som veľvyslancov informoval, že sledujeme tento útok zo strany opozície a prezidenta na princípy právneho štátu a na výsledky demokratických parlamentných volieb, ktoré tu boli v roku 2016.

Znovu tu odkazujem, ešte raz, opozícii: Prosím opozíciu… zostavte vládu! Ale nerobte takéto veci, že tancujete na hrobe dvoch mŕtvych ľudí. A zneužívate to!

Na Slovensku, bohužiaľ, opozícia a prezident nedávajú spravodlivosti žiadnu šancu. Jednoducho, na Slovensku ani opozícia, ani prezident, chytenie páchateľa nepotrebujú. Strašne sa im to hodí! Strašne! Zrazu majú príbeh, na ktorom chcú povaliť túto vládu. Je to príbeh, ktorý je, samozrejme, silný.

Slovensko je za rok 2017 v rebríčku slobody novinárov na vysokom mieste.

‚Sloboda slova a tlače na Slovensku je neuveriteľne vysoká.‘ A asi by tie rebríčky vyzerali inak, keby to tak nebolo. A mne na tom vždy záležalo.

Mám pocit, že to, čo sa začalo diať po nedeli, keď sme teda zistili, že došlo k vražde, je scenár, ktorý nie je pripravovaný doma, u nás. Môžete ma teraz obviňovať z konšpiratívnych teórií, je mi to úplne jedno. Ja tu vidím nejaký rukopis v strednej a východnej Európe, ktorý je pomerne silný. Je neuveriteľné, s akou rýchlosťou sa opozícia a prezident pokúšajú o demontáž legitímneho výsledku demokratických parlamentných volieb.

Prezident mi, bohužiaľ, neodpovedal na legitímnu otázku. Ja som mu včera postavil, prepáčte, jednoduchú otázku. A pýtal som sa, prečo v septembri, 20. septembra, za zatvorenými dverami bez ostatných oficiálnych predstaviteľov štátu sa stretol v New Yorku s miliardárom v súkromnej kancelárii, s človekom, ktorý ovplyvňoval, a výrazne ovplyvnil v minulosti dianie vo viacerých krajinách, pánom Sorosom. Tá otázka je absolútne legitímna. Pýtam sa, ako je možné, že tam nebol ani podpredseda vlády Pellegrini, ktorý bol súčasťou delegácie. Ako je možné, že tam nebol štátny tajomník Korčok. Ako je možné, že tam nebol veľvyslanec Slovenska pri OSN. Ako je možné, že tam neboli ďalší ľudia z MZV. Jednoducho, pán prezident ich vylúčil. A chcel hovoriť súkromne s pánom Sorosom, o ktorom všetci dobre vieme, čo v tomto regióne robí. Takže, je mi ľúto, že pán prezident na moju legitímnu otázku neodpovedal.

Ak pán Soros a pán prezident hovoria, že sa vraj zaoberali postavením Rómov na Slovensku, prepáčte, musím sa smiať. Lebo to je hlúposť na entú. Tak potom, preboha, ak sa bavia o Rómoch na Slovensku, prečo tam neboli predstavitelia štátu?

Kto mu má veriť, že to bolo o tomto.

Žiadam pána prezidenta, aby odpovedal, čo bolo obsahom tohto rokovania. Prečo vylúčil delegáciu štátu? Predstaviteľov MZV na tomto stretnutí. A o čom sa bavili. Ja si myslím, že dnes je to otázka, ktorá je absolútne namieste. Jednoducho, udalosti, ktoré nasledovali po vražde… ja som naozaj v tomto veľmi opatrný, ja si nedovolím nikoho obviňovať z ničoho. Hovorím o udalostiach po vražde. Niekto tú vraždu hrubým spôsobom politicky zneužíva. A mám právo povedať, že toto všetko, čo sa deje v ostatných dňoch, nás oprávňuje tvrdiť, že sa na Slovensku dejú veci, ktoré s demokraciou nemajú nič spoločné. Nie ja, ale bola to, myslím, pani Nicholsonová, ktorá povedala, že treba urobiť prevrat v tejto krajine. Nuž, ak to hovorí predstaviteľ opozície, že treba urobiť prevrat, ja na to odpovedám, že nie! A žiadam pána prezidenta, aby sa vrátil naspäť do svojich ústavných koľají.“

Zdroj video záznamu: www.facebook.com.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakÚrad vlády SR
Tlačový a informačný odbor
Nám. slobody 1, 813 70 Bratislava 1
Čerpané z: www.vlada.gov.sk

Úrad vlády SR, 10. 03. 2018 | Prečítané: 377 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (14 hl.)
 
Nie (16 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 30
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Vidím pohyby
01-06-20 * 05:22
 Chcete vedieť, či ste nervózni?
01-06-20 * 05:19
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore