www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @804
Počítadlo


Spam poison

Vyhlásenie predsedu vlády Slovenskej republiky Roberta Fica na tvrdenia Zuzany Wienk z Aliancie Fair-play

Téma: Reakcia na tvrdenia Zuzany Wienk z Aliancie Fair-play

V nedeľu 1. októbra 2017 o 15.30 h v Žltom salóniku Úradu vlády Slovenskej republiky v Bratislave sa uskutočnilo vyhlásenie predsedu vlády SR Roberta Fica.

Robert Fico povedal:

„Zuzana Wienk, najvyššia predstaviteľka Aliancie Fair-play ma obvinila, že stojím za informáciami o daňových podvodoch prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku.

Dámy a páni,
k vážnej kauze prezidenta Slovenskej republiky som sa doteraz nevyjadroval. Ak je ale pani Wienk známa pána prezidenta, a týka si s ním… ja si s pani Wienk netykám… mám veľa dôvodov domnievať sa, že išlo o dohodu menovaných s cieľom odvrátiť pozornosť v daňovej kauze prezidenta, a hodiť to, ako obyčajne, všetko na mňa.

Ide o potvrdenie veľmi zvláštneho metra. Ak sa predstaviteľom vlády Slovenskej republiky opozičný poslanec a jeho asistent hrabú neoprávnene v bankových účtoch a uverejňujú z nich údaje, ide o hrdinstvo. Ak sa objavia informácie totálne nabúravajúce obraz prezidenta Slovenskej republiky, ide o mafiánsky štát a podstata prezidentovho daňového škandálu sa relativizuje.

Dámy a páni,
prečo som zvolal túto tlačovú konferenciu, a prečo chcem urobiť toto vyhlásenie?

Na to, aby sme o prezidentových kauzách niečo vedeli, nepotrebujeme žiadne pokútne a nelegálne získané informácie z daňových úradov alebo iných orgánov. Totiž to, že pán prezident má nejaký problém s daňami, mi porozprával sám.

Dámy a páni,
bolo to pred rokom na Hoteli Bôrik v Bratislave v prítomnosti ďalších svedkov, keď mi povedal, že sa obrátil na prítomného predstaviteľa orgánov činných v trestnom konaní, aby mu pomohol vybaviť vec vrátok DPH v jeho a bratovej firme. Ak si niekto myslí, že žartujem s týmto tvrdením, tak vám oznamujem, že pôjdem bez akéhokoľvek zaváhania s týmto tvrdením na detektor lží. Jednoducho, odmietam, aby ma stále niekto do niečoho naťahoval a robil zodpovedným za všetko.

Opakujem, o probléme pána prezidenta som sa nedozvedel zo žiadnych papierov alebo iných informácií. Osobne mi to povedal prezident Slovenskej republiky minulý rok na Hoteli Bôrik. A už vôbec som o týchto veciach ani nehovoril, a možno som mal veľa príležitostí, keď pán prezident moralizoval, niečo na jeho adresu povedať. Reagujem až teraz, potom, ako preukázateľne došlo k dohode medzi prezidentskou kanceláriou a pani Wienk. A došlo k útoku, ktorý dnes pani Wienk urobila v televízii.

Dámy a páni,
nemienim komentovať daňovú a trestnoprávnu rovinu daňového škandálu prezidenta Kisku. Toto nie je moja úloha. Toto je úloha pre daňové úrady, toto je úloha pre orgány činné v trestnom konaní.

Mám však inú legitímnu otázku, a to, či bola prezidentská kampaň v marci 2014 legálna a korektná? Po voľbách som zvolenému prezidentovi zablahoželal. A všetci si pamätáte, ako som symbolicky na tlačovej konferencii nad ránom natiahol ruku na spoluprácu, a v tomto duchu som sa aj správal. Ale opäť to bol prezident… a neboli to žiadne materiály z daňového úradu… ktorý sa v priamom prenose priznal k vážnym skutočnostiam.

Vo svojej prvej reakcii na daňový škandál, keď robil nedávno tlačovú konferenciu v prezidentskom paláci, začal sám, bez akéhokoľvek impulzu hovoriť o vrátkach DPH za apríl 2014 a o pokute vo výške okolo 15 000 eur. Išlo o vrátky DPH, ktoré boli kontrolované v máji 2014, a ktoré mu daňové úrady nepriznali, lebo išlo o neoprávnené požiadavky firmy pána Kisku, ktorý v tom čase ešte stále bol aj spolumajiteľom aj konateľom inkriminovanej spoločnosti KTAG, cez ktoré sa prelievali peniaze na nákladnú kampaň prezidenta Andreja Kisku.

Dnes môžeme vyjadriť veľmi dôvodné podozrenie, že táto spoločnosť zaplatila pánovi Kiskovi prakticky celú prezidentskú kampaň.

Logika daňového života určuje, že ak hovoríme o faktúrach za apríl, tak tovary a služby museli byť dodané najmä v marci 2014, teda počas oficiálnej prezidentskej kampane. Ak hovoríme o vrátkach DPH, a hovoríme o pokute vo výške 15 000 eur, ktorá vždy predstavuje 10 %, tak môžeme vyvodiť záver, že išlo o vrátky vo výške 150 000 eur. Dodané tovary a služby museli potom predstavovať objem 5× vyšší, teda asi 750 000 eur.

Teraz jednoduchá otázka: Ak pán prezident podpísal vlastnou rukou, že na oficiálnu kampaň v marci minul len dovolených 260 000 eur, a že všetko si hradil zo súkromného účtu a súkromných prostriedkov, čo toto boli za náklady na volebnú kampaň? Kladiem jednoduchú otázku pánovi prezidentovi: Koľko minul v marci 2014 na svoju kampaň? Pretože mohol minúť len 260 000. Bolo to naozaj len týchto 260 000, ktoré podpísal vlastnou rukou, a povedal, že sú zo súkromného účtu, alebo to bolo možno až 1 000 000 eur? Lebo ak si zoberieme ten objem tovarov a služieb za marec, tak to ďaleko, ďaleko, prekročilo zákonom dovolenú hranicu.

Išlo by teda o ďalšie hrubé porušenie volebného zákona. A o hrubú neférovosť vo volebnom súboji.

Nemienim spochybňovať voľby prezidenta Slovenskej republiky. Ale ak prezident stále hovorí o zodpovednosti, morálke a férovosti, mal by začať sám od seba!

Opakujem, nepotrebujeme žiadne nelegálne papiere. My sa nehrabeme v bankových účtoch ako opozícia! Nepotrebujeme žiadne dodávky obálok, pretože ku všetkým skutočnostiam, ku ktorým som sa vyjadroval, či už na stretnutí s predstaviteľmi tretieho sektora, alebo ktoré hovorím teraz, nás priamo, osobne, či už cez médiá alebo súkromne osobne, informoval prezident Slovenskej republiky.

Ďakujem vám za účasť na tejto tlačovej konferencii!“

Zdroj video záznamu: Úrad vlády SR.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakÚrad vlády SR
Tlačový a informačný odbor
Nám. slobody 1, 813 70 Bratislava 1
Čerpané z: www.vlada.gov.sk

Dôverujete terajšej vláde?

Áno, dôverujem (Počet hlasov: 170)
(24.46 %)

Áno, skôr dôverujem ako nedôverujem (Počet hlasov: 120)
(17.27 %)

Nie, skôr nedôverujem ako dôverujem (Počet hlasov: 102)
(14.68 %)

Nie, nedôverujem (Počet hlasov: 303)
(43.60 %)Celkom hlasovalo: 695

Úrad vlády SR, 02. 10. 2017 | Prečítané: 415 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (701 hl.)
 
Viac áno, ako nie (180 hl.)
 
Viac nie, ako áno (166 hl.)
 
Rozhodne nie (175 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1222
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
18-09-20 * 15:59
 Re: Trump sa správa ako Hitler
15-09-20 * 10:00
 Ktorí?
15-09-20 * 09:33
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore