www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @564
Počítadlo


Spam poison

Víťazstvá, ktoré pomáhajú

Ambasádorom tohto ročníka je niekoľkonásobný futbalista roka Marek Hamšík

Biela pastelka, symbol pomoci v na prvý pohľad neriešiteľných situáciách v živote nevidiacich a slabozrakých, kreslí bielu čiaru na tmavej ceste. Každá z nich sa premení na pomocnú ruku podanú pri snahe naučiť sa samostatne a najmä bezpečne chodiť s bielou palicou, variť, postarať sa o domácnosť, pracovať s počítačom a mnoho iných činností, z ktorých každá je malým víťazstvom. Víťazstvom, ktoré ľuďom so zrakovým postihnutím pomôže viesť plnohodnotný a samostatný život. Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska vedie na stupne víťazov všetkých, ktorí o to prejavia záujem, bezplatne, a to na celom území.

Aký je život poslepiačky?

Všetko, čo ste sa kedy chceli o tejto téme spýtať, ale hanbili ste sa, vám medzi 10.00 a 17.00 zodpovieme v informačných stánkoch Bielej pastelky 2017. Úvodný výkop kampane urobíme vo štvrtok 21. 9. v Europa SC v Banskej Bystrici, rodnom meste ambasádora tohto ročníka, niekoľkonásobného futbalistu roka Mareka Hamšíka.

Marek Hamšík

Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 1 000 × 666 bodov.

Po odpovede si však môžete prísť aj v piatok 22. septembra. Do GPS si zadajte: City Aréna v Trnave, OC MAX v Trenčíne, OC Centro v Nitre, Ul. 17. novembra v Topoľčanoch, Mirage SC v Žiline, Divadelné námestie v Martine, ZOC MAX v Prešove, Námestie sv. Egídia v Poprade, Námestie Slobody v Humennom, Aupark v Košiciach alebo Eurovea v Bratislave, kde sa uskutoční hlavné podujatie Bielej pastelky 2017. Čaká vás showdown (aplikovaný stolný tenis pre ľudí so zrakovým postihnutím), maľovanie deťom na tvár, minikalčeto a ukážky výcviku vodiacich a asistenčných psov. Moderovania bohatého programu sa zhostia Patrik Herman a Kristína Prekopová.

Príďte do ktoréhokoľvek informačného stánku! Na vlastnej koži zistíte, aký je život poslepiačky. Vyskúšate si rôzne kompenzačné a optické pomôcky, budete si môcť napísať niečo v Braillovom písme, porozhliadnuť sa okolo seba s okuliarmi simulujúcimi rôzne druhy zrakového postihnutia, zahrať sa hry, pri ktorých nevidiace a slabozraké deti trávia voľné chvíle, ale aj odfotiť sa s maketou Mareka Hamšíka. Navyše, vo všetkých krajských mestách budeme merať zrakové parametre, takže vaše otázky sa nemusia obmedzovať len na život so zrakovým postihnutím, ale aj na ten váš. Ruku na srdce, kedy ste boli naposledy u očného?

Dobrovoľníčky počas zbierky Bielej pastelky

Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 1 000 × 667 bodov.

Podporiť aktivity pre nevidiacich a slabozrakých prostredníctvom Bielej pastelky je možné do 31. 12., a to príspevkom na účet verejnej zbierky SK23 1111 0000 0014 3025 8006 alebo do stacionárnych pokladničiek umiestnených vo vybraných inštitúciách (školy, úrady, firmy a pod.), zaslaním SMS na číslo 820 v hodnote 2 € v sieti všetkých mobilných operátorov alebo on-line na www.bielapastelka.sk. V uliciach miest a obcí po celom Slovensku sa stretneme 22. a 23. septembra.

Za akúkoľvek podporu ďakujeme!

Zdroj video záznamu: Biela pastelka 2017 – ambasádor Marek Hamšík.

Foto:

Marek HamšíkMarek HamšíkMarek Hamšík
Mládež v informačnom stánku Bielej pastelkyOdmenou za príspevok je pre darcu plastová spinkaVodiace a asistenčné psy

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

ÚNSSÚnia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS)
Slovak Blind and Partially Sighted Union
– je občianske združenie, ktorého členmi sú ľudia so zrakovým postihnutím, ich priaznivci, priatelia a rodičia nevidiacich a slabozrakých detí. Poslaním ÚNSS je poskytovanie sociálnych služieb, obhajoba záujmov ľudí so zrakovým postihnutím zameraná na vytváranie rovnakých príležitostí, zabezpečenie rovnakého zaobchádzania a realizáciu pozitívnych opatrení na prekonávanie a kompenzáciu dôsledkov zrakového postihnutia.
Čerpané z: www.unss.sk

Zapájate sa do dobročinných a charitatívnych aktivít?

pravidelne poskytujem peniaze alebo iné prostriedky na dobročinnosť a charitu (Počet hlasov: 253)
(36.72 %)

príležitostne poskytujem peniaze alebo iné prostriedky na dobročinnosť a charitu (Počet hlasov: 152)
(22.06 %)

sám mám nedostatok, nemôžem si dovoliť pomáhať iným (Počet hlasov: 159)
(23.08 %)

vôbec neposkytujem peniaze alebo iné prostriedky na dobročinnosť a charitu (Počet hlasov: 125)
(18.14 %)Celkom hlasovalo: 689

ÚNSS, 13. 09. 2017 | Prečítané: 546 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Anketa
Aký je váš názor pri zániku mandátu poslanca NR SR ohľadom odstupného, ak bol právoplatne odsúdený za trestný čin?


Celkom hlasovalo: 23
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore