www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @229
Počítadlo


Spam poison

Víťazi súťaže „Môj nápad 2012“

Súťaže sa zúčastnilo 264 súťažiacich, ktorí poslali 340 nápadov

Môj nápad 2012

Od 14. mája do 17. júna mohli priaznivci cestovného ruchu využiť jedinečnú šancu a zapojiť sa do súťaže o najnápaditejšiu prezentáciu Slovenska na veľtrhoch cestovného ruchu. Iniciátorom projektu bol študent odbornej vysokej školy v Salzburgu, Igor Gula, ktorý zorganizoval súťaž za podpory SACR a jej priebeh, ako aj výsledky využije vo svojej diplomovej práci.

Súťaže sa zúčastnilo 264 súťažiacich, ktorí poslali 340 nápadov vo forme textov, dokumentov, fotiek a prezentácií. Podnety sa týkali hlavne slovenskej prírody (napr. Vysokých a Nízkych Tatier, jaskýň a riek), slovenskej kultúry (napr. ľudových krojov, hudby a spevu), slovenských pamiatok, akými sú hrady, zámky a dedičstvo UNESCO, ale aj gastronómie, kulinárstva a vinárstva.

Podľa Gulu bolo ťažké vybrať víťazov, keďže veľa nápadov bolo pestrých, kreatívnych a inovatívnych. Radi by sme sa týmto poďakovali všetkým účastníkom za ich návrhy a podnety. Pri hodnotení nápadov rozhodovala kreativita, vlastná tvorba a potenciál realizácie z technického a finančného hľadiska. V prípade, že sa nápady opakovali, do úvahy bol braný nápad, ktorý prišiel ako prvý.

Víťazmi sa stali:

1. miesto (výhra 100 eur)

Návrh na prezentáciu architektonických skvostov Slovenska ako napr. hradov, zámkov a zrúcanín, ale aj prekrásnej slovenskej prírody. Fotografie, respektíve makety by sa nachádzali v pozadí stánku a v popredí by bol človek hrajúci na fujaru. Spojenie statiky a dynamiky. Nápad nám poslala Alžbeta Schmidtová.

Autor: Alžbeta Schmidtová

Autor: Alžbeta Schmidtová

2. miesto (výhra 50 eur)

Návrh na zhotovenie imitácie interiéru jednej miestnosti paláca alebo zámku, slovenskej drevenice a pod., kde by návštevník mohol priamo vôjsť a vypočuť si príbeh a skúsiť si tematické dobové oblečenie. Nápad nám poslala Katarína Beličková.

3. miesto (výhra 30 eur)

Návrh na interaktívnu mapu Slovenska v nadživotnej veľkosti, kde by si záujemca klikol na dané mesto alebo oblasť a otvoril by sa mu krátky dokument najzaujímavejších miest v oblasti, či kultúrnych a historických pamiatok mesta. Nápad nám poslal Ing. Tibor Czebe.

4. miesto

Nápad so spoločenskou hrou: Trixeso – Krásy Slovenska a jej prevedenie nám poslala Nikoleta Jurčinová. Hra by sa mohla prezentovať priamo na stánkoch, dávať do daru, poprípade by mohla byť zväčšená pre pozadie stánku.

Autor: Nikoleta Jurčinová

Autor: Nikoleta Jurčinová

5. miesto

Viacero nápadov sa týkalo slovenského ľadového hokeja, našich reprezentantov a hlavne ich druhého miesta na nedávnych majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ako prvá s nápadom rozdávania puku s nápisom „Slovensko, hokejový štát“ prišla Eva Škápiková.

Najkurióznejší nápad:

Nápad so živou ovcou so zvoncom na krku v drevenej ohrade a pri nej pult s ochutnávkou bryndze, za ktorým by stál bača a vysvetľoval výrobu a pôvod bryndze. Tento návrh nám poslal Matúš Moravčík.

Víťazom srdečne blahoželáme!

1., 2. a 3. miesto je finančne odmenené a víťazi budú kontaktovaní iniciátorom projektu Igorom Gulom na mailovej adrese, ktorú udali a ceny si búdu môcť prebrať osobne v priestoroch SACR v Bratislave alebo im budú zaslané prevodom, poprípade poštou.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR)
– je štátna príspevková organizácia špecializovaná na marketing a štátnu propagáciu cestovného ruchu Slovenskej republiky. Bola zriadená Ministerstvom hospodárstva v roku 1995. Vykonáva marketing cestovného ruchu na celoštátnej úrovni, poskytuje informácie o možnostiach cestovného ruchu na Slovensku, propaguje Slovensko ako cieľovú krajinu cestovného ruchu, prispieva k tvorbe pozitívneho obrazu Slovenska v zahraničí a podporuje predaj produktov cestovného ruchu Slovenskej republiky. SACR je oprávnená vykonávať oficiálne zastúpenia v zahraničí a vytvárať detašované pracoviská v tuzemsku a v zahraničí.
Čerpané z: www.sacr.sk

Súvisiace články:
Môj nápad 2012 (15.05.2012)

SACR, 27. 06. 2012 | Prečítané: 1867 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
20-10-19 * 11:22
 Re: Z toho miesta
20-10-19 * 11:03
 Ťažko
17-10-19 * 23:21
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore