www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @278
Počítadlo


Spam poison

Videoklip Starý Vlk Müllera a Lipu

Hudobná novinka Starý Vlk

Hudobná novinka s názvom Starý Vlk predstavuje príbeh o mužovi v zrelom veku, ktorý márne hľadá svoju lásku. Autorom textu je popredný básnik a textár Ľuboš Zeman. Nová pieseň vznikla v spolupráci s gitaristom Martinom Müllerom, ktorý zhudobnil báseň Starý vlk. Demo verziu pustili spevákovi Petrovi Lipovi, ktorý celú pieseň naspieval a zahral si aj vo videoklipe. Celý projekt je postavený okolo mladého – 15-ročného talentovaného hudobníka (študenta bicích nástrojov na konzervatóriu v Bratislave a multiinštrumentalistu) Mattiu Müllera, ktorý hral na bicie. S aranžmánom piesne pomáhal renomovaný slovenský basgitarista Viktor Hidvéghy, ktorý hrá v projekte na basovú gitaru, klávesy nahral Peter Preložník, ale v samotnom videoklipe ho nahradil Peter Šaranský. Vokály nahrala speváčka Svetlana Rymarenko, ktorú vo videoklipe nahradila Dominika Pavliková. Na nahrávke spolupracoval aj popredný slovenský trubkár Ondrej Juraši.

Hlavnej úlohy starého vlka sa zhostil Peter Batthyany, ktorého môžeme poznať predovšetkým z televízie. Preslávil sa najmä ako kapitán Maroš Nagy z Profesionálov alebo ako Banán zo známeho seriálu Mafstory. Vedľa skúseného herca si zahrala hlavnú úlohu Mária Stredanská. Vo videoklipe stvárnila postavu mladého kozliatka, o ktoré má Peter, alias starý vlk, záujem. Či sa podarí starému vlkovi zbaliť mladé kozliatko uvidíte vo videoklipe.

Videoklip k piesni vytvoril talentovaný filmársky tím Lexis Production. Pierre Fabo, člen tímu Lexis, prispel svojím scenárom, réžiou a strihom. Kameru obsluhovali dvaja ambiciózni kameramani Mário Puzder a Martin Krolák. Videoklip pozostáva z troch scén. Celé natáčanie trvalo veľmi krátko. Šikovný filmársky tím, herci a muzikanti to, napriek veľkej zime, zvládli len za jeden deň. Natáčalo sa v starom šamorínskom kláštore a v šamorínskom lesíku. Ostatné zábery sa natáčali v šamorínskom bluesovom bare s názvom Šup Šup Bar. Zaujímavosťou je, že priestor baru bol využitý hlavne kvôli tomu, že sa v ňom schádzajú bluesoví muzikanti, ktorí si vo videoklipe zahrali komparz.

Zdroj video záznamu: Mattia Müller.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Blues MusicSLOVAKBLUES, o.z.
Občianske združenie SLOVAKBLUES, o.z. je zamerané na podporu Blues a pridružené žánre. Hlavným cieľom združenia je propagovať bluesovú hudbu a pridružené žánre, spolupracovať so skupinami, klubmi, festivalmi, organizátormi a subjektmi, ktoré pôsobia na bluesovej scéne. Ako členovia Európskej bluesovej únie (European Blues Union) a svetovej nadácie The Blues Foundation zviditeľňujeme bluesových hudobníkov, kluby a festivaly aj na medzinárodnej scéne.
Združenie SLOVAKBLUES, o.z. založil slovenský hudobník Ľuboš Beňa, držiteľ niekoľkých významných ocenení na poli kultúry, ktorý svoje skúsenosti zbieral priamo v kolíske blues v USA – v okolí rieky Mississippi.
Čerpané z: www.bluesmusic.sk

Blues Music, 29. 12. 2018 | Prečítané: 415 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore