www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @415
Počítadlo


Spam poison

Veselý Silvester a šťastný Nový rok 2008!

Redakcia želá všetkým čitateľom, návštevníkom a priaznivcom portálu mladých humanistov veselého Silvestra a šťastný Nový rok. Dúfame, že nám zachováte priazeň aj počas budúceho roka 2008.

Aký bol rok 2007?

Všetko sa to začalo u Adama. (Doplňujúca informácia: pôvodná webová adresa http://www.geocities.com/bezboha/ je nefunkčná od 26. októbra 2009.)

Súčasťou jeho webovej stránky Polemika o viere, vede a ideológii je diskusné fórum nazývané aj Adamovým fórom. Kedysi dávnejšie sa v diskusiách objavili pripomienky k webovej forme servera B2G2.COM (Boards2go.com). Najprv účastník diskusného fóra Zbyšek vytvoril prvé paralelné fórum na vlastnom serveri. Určitý čas pribúdali nové príspevky, avšak neskôr došlo k nezáujmu prispievať do ním vytvoreného fóra. Nakoniec sa Zbyšek rozhodol, že uzavrie [zruší] diskusné fórum, ktoré vytvoril na základe predošlých pripomienok a požiadaviek diskutujúcich v diskusnom fóre Polemika o viere, ktorého správcom je spomínaný Adam Roman. Snaha o vytvorenie ďalšieho fóra rozžeravila Filipa, ktorý vytvoril diskusné fórum na serveri MYCHOST.COM pod názvom Bez boha. Jedného dňa sme zistili, že fórum je neprístupné. Žiaľ, prevádzkovateľ sa rozhodol zrušiť využívanie „free“ diskusných fór.

Mona s Filipom pružne zareagovali a zriadili ďalšie fórum s rovnomenným názvom Bez boha na serveri FORUMUP.ORG. Na fóre je už viac ako 6000 príspevkov. Doposiaľ píšem o diskusných fórach, ktoré sú prevádzkované na tzv. free serveroch, čo znamená, že za zriadenie a prevádzkovanie diskusného fóra sa neplatí. Ide o bezplatné služby od prevádzkovateľov, ktorí zabezpečujú príjem z reklám uverejnených na daných fórach. Viac sa o tom môžete dočítať v príspevkoch na paralelnom fóre [k Adamovmu fóru] v časti Prevádzkové informácie. Neskôr vzniklo ďalšie fórum, rovnako na serveri FORUMUP.ORG pod názvom Slobodné fórum pre všetkých slobodných duchom na webovej adrese http://secularforum.forumup.org, ktoré neskôr zaniklo.

A tak ku koncu roka 2006 došlo k rozhodnutiu vytvoriť doménu www.humanisti.sk. Oslovil som Monu, že doména už existuje, a ona sa podujala na najťažšiu úlohu: od reči k činom. Priestor na serveri rozdelila na viacero dielov. Ako základný je portál www.humanisti.sk, ktorý pracuje na redakčnom systéme phpRS. Vzhľad [grafickú podobu] vytvorila Mona. Diskusné fórum humanistov beží na najznámejšom „Open Source“ systéme na svete phpBB. Pri takýchto nových aktivitách často dochádza k ďalšej spolupráci. Vznikla nová podoba webových stránok Adama Romana, pre ktoré bol zvolený redakčný systém WordPress. Neskôr sa Mona rozhodla nepokračovať v projekte mladých humanistov. V mene redakcie jej ďakujem za vynaložené úsilie, ktoré smerovalo k vytvoreniu portálu mladých humanistov. Pokiaľ som chybu spravil ja, tak sa jej touto cestou ospravedlňujem. Veľmi ma to mrzí!

Počas roka sme nadviazali spoluprácu s Martinom Pollákom, ktorý vytvára vtipné obrázky.

Mladý astronóm kedysi „hosťoval“ [mal umiestnené stránky] na doméne HOST.SK [tzv. free server]. Oslovil som ho, a dnes už môžete jeho stránky vidieť na astronom.humanisti.sk.

Mladí humanisti ďakujú autorom za uverejnené články. Menovite, v abecednom poradí:

Ján Babarík, Peter Baláž, Matej Beňo, J. M. Bloudil, Jaroslav Čelko, Milan Čupka, Hazel Hendersonová, Zdeno Jašek, Ladislav Kováč, Richard Melíšek, Roman Nedela, Ivan Olejár, Karol Ondriaš, Claude Piron, Imrich Ruisel, Rastislav Škoda, Peter Šlosár, Katarína Teplanová, Zlatko Tišljar a Miroslav Trnka.

Rovnako ďakujeme všetkým, ktorých zaujali osemsmerovky. Ďakujeme za podporu našim partnerom pre rubriku Súťaže.

A čo nás čaká?

Ku koncu roka sme nadviazali spoluprácu s humanistami z Chorvátska. Takže pripravujeme článok o chorvátskych humanistoch. Komunikujeme s nimi v jazyku esperanto, a pretože tento rok sme značne spolupracovali aj so Slovenskou esperantskou mládežou [SKEJ], tak sme pre súťažiacich do rubriky Súťaže pripravili osemsmerovku venovanú jazyku esperanto.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

redakcia
portálu mladých humanistov
Čerpané z:
vlastný zdroj

redakcia, 29. 12. 2007 | Prečítané: 3415 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (26 hl.)
 
Sýkorka belasá (17 hl.)
 
Stehlík obyčajný (11 hl.)
 
Sokol myšiar (9 hl.)
 
Drozd plavý (6 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 69
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore