www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Pozvánka na koncert
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @883
Počítadlo


Spam poison

Vernisáž fotografickej súťaže Cesta svetla 2017

Otvorte dvere do sveta ľudí so zrakovým postihnutím…

Vystihnúť a zvečniť zaujímavý moment, ktorý priamo alebo nepriamo zachytáva problematiku ľudí so zrakovým postihnutím alebo fenomén svetla. Takouto výzvou oslovuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska každoročne nielen profesionálnych, ale aj amatérskych fotografov. Vernisáž expozície najkrajších diel Cesty svetla 2017 sa uskutoční pri príležitosti Dňa nevidiacich, a to 13. novembra o 17.00 h vo Výstavnej sieni v Novej budove Slovenského národného divadla na Pribinovej ulici 17 v Bratislave. Súčasťou slávnosti bude odovzdávanie cien víťazom. Návštevníci divadla si budú môcť výstavu vybraných fotografií vychutnať v priestoroch SND do 20. novembra t. r., v priebehu roka 2018 však bude usporiadaných viacero expozícií na celom území Slovenska. Navyše, najzaujímavejšie fotografie skrášlia stránky kalendára ÚNSS na rok 2018.

Do už 14. ročníka súťaže sa zapojilo 29 autorov s celkovo 135 snímkami. Ich umeleckú hodnotu posudzovala v pondelok 16. októbra odborná porota v zložení Miroslav Zaťko, Ján Miškovič a Marián Horanič. V kategórii Farebná fotografia obsadila 1. miesto Lucia Blašková s dielom Dotyk svetla, séria fotografií priniesla 2. miesto Ružene Fifíkovej a 3. miesto patrí Ľudmile Miklošovej a jej snímke Jarné lúče. Čestné uznanie získali Zuzana Ruppeldtová a jej Zvedavosť, Ľudmila Hladká s Podvečernou prechádzkou a Andrej Dobrík.

Spomedzi čierno-bielych fotografií porote najväčšmi učarovala tá z dielne Petra Orvoša, z 2. miesta sa za sériu fotografií teší Lucia Blašková a 3. miesto obsadila Blanka Mináriková, takisto za sériu fotografií. Čestné uznanie v tejto kategórii si vyslúžila Ružena Fifíková a Erika Fajnorová. Obe za série fotografií.

Vernisáž fotografickej súťaže Cesta svetla 2017

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 1 340 × 871 bodov.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

ÚNSSÚnia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS)
Slovak Blind and Partially Sighted Union
– je občianske združenie, ktorého členmi sú ľudia so zrakovým postihnutím, ich priaznivci, priatelia a rodičia nevidiacich a slabozrakých detí. Poslaním ÚNSS je poskytovanie sociálnych služieb, obhajoba záujmov ľudí so zrakovým postihnutím zameraná na vytváranie rovnakých príležitostí, zabezpečenie rovnakého zaobchádzania a realizáciu pozitívnych opatrení na prekonávanie a kompenzáciu dôsledkov zrakového postihnutia.
Čerpané z: www.unss.sk

ÚNSS, 11. 11. 2017 | Prečítané: 591 | Rubrika: Súťaže

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore