www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @036
Počítadlo


Spam poison

V súťaži Spotreba pre život zvíťazili študenti z Prahy 5 a Ledča nad Sázavou

Spracovanie súťažných časopisov bolo veľmi nápadité a kvalitné

Hneď niekoľko desiatok časopisov súťažilo o prvenstvo v práve ukončenom jedenástom ročníku študentskej súťaže Spotreba pre život. Študenti mali za úlohu vytvoriť vzorové číslo spotrebiteľského časopisu. Museli pritom preukázať svoje znalosti o právach a povinnostiach spotrebiteľov voči poskytovateľom poštových či prepravných služieb. Víťazné tímy študentov budú mať možnosť zoznámiť sa s tým, čo všetko sa musí odohrať, aby ľuďom mohla byť zásielka doručená.

Víťazné časopisy Ovšem! a BUSINESS

Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 2 073 × 2 028 bodov.

Spracovanie súťažných časopisov bolo veľmi nápadité a kvalitné, odborná porota aj tak musela určiť jasné poradie víťazov.

„Na spoločnom prvom a druhom mieste sa umiestnili študenti Strednej odbornej školy Drtinova z Prahy 5 s časopisom »BUSINESS« a študenti Gymnázia, Strednej odbornej školy a Vyššej odbornej školy z Ledča nad Sázavou s časopisom »Ovšem!«. Z tretieho miesta sa možu radovať študenti z Albrechtovej strednej školy z Českého Těšína s časopisom »Zabalíte, doručíme«,“ vyhlásil víťaznú trojicu Lukáš Zelený, vedúci právneho oddelenia spotrebiteľskej organizácie dTest.

Všetky tri kolektívy obdržia spolu so svojimi pedagógmi ako cenu exkurziu do najväčšej českej triediarne balíkov a vysoko špecializovaného pracoviska pre príjem tiesňového volania. Ďalšie dva súťažné kolektívy v poradí sa môžu tešiť na vecné ceny. Na štvrtom mieste sa umiestnili študenti zo Strednej školy služieb a podnikania z Ostravy-Poruby (časopis „POST BOX“) a na piatom mieste potom študenti zo Strednej odbornej školy a Gymnázia zo Starého Města (časopis „POST NEWS“).

„V tohoročnom ročníku súťaže museli študenti časopisy postaviť najmä na príbehoch spotrebiteľov, ktorí riešili napríklad to, na koho sa obrátiť v prípade, že doma otvorili dlho očakávaný balíček a zistili, že zakúpené hrnčeky sú poškodené či nový mobilný telefón má prasknutý displej. Mohli tiež vytvoriť anketu k danej problematike, a to nielen medzi svojimi spolužiakmi,“ uvádza Lukáš Zelený.

Súťaž Spotreba pre život vyhlasuje najväčšia česká spotrebiteľská organizácia dTest pod záštitou Ministerstva priemyslu a obchodu Českej republiky, Českého telekomunikačného úradu a poslankyne Európskeho parlamentu Olgy Sehnalovej. Je každoročne vypísaná pre žiakov stredných škôl a odborných učilíšť, ale môžu sa jej zúčastniť samostatne i študenti a žiaci zapojení do rôznych foriem mimoškolských odborných aktivít. Každý súťažný kolektív reprezentuje trojčlenný redakčný tím a koordinátor z radu dospelých. Každá škola, ktorej študenti sa do súťaže zapojili, obdrží navyše zadarmo predplatné tlačené verzie časopisu dTest pre nasledujúci školský rok.

Viac informácií o súťaži nájdete na www.spotrebaprozivot.cz.

Foto:

Náhľady súťažných časopisovNáhľady súťažných časopisovPätica najlepších časopisov

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

dTestdTest
dTest, o.p.s. je najväčšou českou spotrebiteľskou organizáciou, ktorá v ČR pôsobí už od roku 1992. Je vydavateľom spotrebiteľského časopisu dTest, na ktorého stránkach sú publikované výsledky nezávislých a objektívnych testov výrobkov, varovania pred nebezpečnými a zdravotne nevyhovujúcimi výrobkami, informácie o spotrebiteľských právach a poradenstvo, ako tie práva účinne uplatňovať. dTest je súčasťou medzinárodnej organizácie International Consumer Research and Testing (ICRT) a európskej spotrebiteľskej organizácie BEUC.
Poradenská linka časopisu dTest – 299 149 009 (ČR) – je v prevádzke každý pracovný deň od 9. do 17. hodiny a spotrebitelia na nej môžu konzultovať s právnymi poradcami časopisu dTest najrôznejšie spotrebiteľské problémy, a to za cenu bežnej tarify volania (sadzobníka poplatkov v ČR). Od spustenia v roku 2010 túto možnosť využili už desiatky tisícov spotrebiteľov a poradenská linka časopisu dTest sa tak stala prvou a najvyhľadávanejšou cestou k riešeniam problémov, s ktorými sa zákazníci na trhu stretávajú.
Čerpané z: www.dtest.sk

dTest, 11. 06. 2019 | Prečítané: 160 | Rubrika: Súťaže

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore