www.humanisti.sk
Fotografická súťaž Cesta svetla 2018
Súťaž
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @692
Počítadlo


Spam poison

V Smere neexistuje slušnejšia alternatíva

Škandál v súvislosti s prevádzkou slovenskej domény .sk

Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini ignoroval masívne pripomienky, podpísal dodatok so súkromnou spoločnosť SK-NIC a je plne zodpovedný za predaj domény .sk za 26 miliónov eur britskej firme s neveľmi dobrou reputáciou. Podľa predstaviteľov strany Sloboda a Solidarita tak Pellegrini urobil „nenapraviteľnú škodu“.

Ešte v roku 2002 získala vládnou mocou preferovaná spoločnosť SK-NIC od štátu monopol na správu slovenskej domény (.sk). V roku 2017 sa začalo rokovať o dodatku k zmluve, na starosti to mal úrad podpredsedu vlády Pellegriniho.

„Nepomohlo ani takmer 10-tisíc podpisov v petícii, podpora veľkých firiem či známych osobností. Pellegrini odingoroval názor IT komunity, ktoré smerovali k naplneniu verejného záujmu a dodatok s SK-NIC odsúhlasil predtým, ako ho Združenie poskytovateľov webhostingu mohlo pripomienkovať,“ uviedol poslanec NR SR za SaS a tímlímder strany pre štíhly štát Jozef Rajtár.

A doplnil:

„Celý tento podraz dokonal SK-NIC v posledných dňoch, keď správu domény .sk predal britskej firme s pochybnou povesťou za 26 miliónov eur. Peter Pellegrini nielenže prihral svojim kamarátom milióny eur, ale okrem toho nás všetkých obral o vzácny zdroj, keďže výnosy z registrácii domén budú tiecť do Spojeného kráľovstva.

Zmluva nie je vypovedateľná ani v prípade závažných technických pochybení.

Pýtame sa, čo alebo koľko má z toho Peter Pellegrini? Aj tento prípad ukazuje, aké mylné sú pokusy niektorých médií a mienkotvorcov ‚rehabilitovať‘ niektorých členov Smeru. V Smere totiž neexistuje slušnejšia alternatíva,“ poznamenal člen SaS Peter Cmorej.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 07. 09. 2017 | Prečítané: 173 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Dôverujete polícii? Dôverujete policajtom z Policajného zboru SR?

Áno (celkom) (5 hl.)
 
Väčšinou áno (3 hl.)
 
Väčšinou nie (4 hl.)
 
Nie (celkom) (6 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 18
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Zatmenie Mesiaca
Zatmenie Mesiaca
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore