www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @880
Počítadlo


Spam poison

V košických Kasárňach/Kulturparku vypukne džezový ošiaľ

Vydavateľstvo Hevhetia pozýva na tucet koncertov a množstvo sprievodných podujatí

Letný hudobný festival Hevhetia 2018Takúto koncentráciu kvalitných džezových koncertov v jednom čase a priestore Košice ešte nezažili. V dňoch od 17. do 18. júla budú mať fanúšikovia džezu možnosť vidieť a vypočuť si v Kasárňach/Kulturparku dvanásť koncertov, zúčastniť sa množstva sprievodných podujatí, nahliadnuť pod povrch súčasného hudobného priemyslu a stretnúť sa, či zhovárať s umelcami.

Profesionáli z celého sveta

Siedmy ročník Letného hudobného festivalu Hevhetia má oproti minulým rokom výrazne inú dramaturgiu. Tentoraz bude celý tucet vystúpení koncentrovaný do dvoch dní.

„Stáli návštevníci našeho festivalu boli v minulosti zvyknutí, že sme jednotlivé koncerty pripravovali počas celého leta. Tentoraz ich, ale aj seba, trošku ‚vyhodíme‘ z komfortnej zóny a ponúkneme to všetko naraz,“ hovorí o zmene riaditeľ vydavateľstva Hevhetia Ján Sudzina.

Zďaleka však nepôjde len o koncerty. V spolupráci s hudobnými partnermi i samotnými muzikantmi sú pripravené aj prednášky a workshopy. Nebude chýbať burza LP platní, predaj hudobných nosičov, či osobné konzultácie a stretnutia.

Podujatie je zároveň aj stretnutím džezových profesionálov takmer z celého sveta. Svoju účasť, okrem domácich, prisľúbilo viac ako tridsať hudobných žurnalistov, promotérov, organizátorov veľkých európskych džezových festivalov a hudobných agentov, celkovo až zo štyroch kontinentov sveta.

ShowCase koncerty

ShowCase 2018

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 851 × 315 bodov.

Je svetovým trendom na takomto type udalostí, že kapely predvedú publiku svoje majstrovstvo v krátkych hudobných blokoch.

Jednotlivé showcase koncerty začnú vždy od 16. hodiny v 30 minútových vystúpeniach a 15 minútovými prestávkami. Na každý deň je naplánovaná pätica takýchto prezentácií a jeden celovečerný koncert. Nebudú chýbať ani známe mená. V utorok sa spolu so zoskupením Krzysztofa Kobylińského KK Pearls opäť pripomenie Erik Truffaz a v stredu sa, takmer presne po roku, stretnú na tom istom pódiu David Kollar a Arve Henriksen.

Začiatok už v pondelok

V predvečer podujatia pripravili organizátori Hevhetia ShowCase v spolupráci s Knižnicou pre deti a mládež mesta Košice špeciálny diel ich Mesiaca autorského čítania. V pondelok 16. júla od 17. hodiny bude český publicista, spisovateľ a režisér Petr Slabý čítať z diela svojho otca, známeho hudobného publicistu a autora detskej literatúry Zdeňka Karla Slabého.

Po čítaní bude nasledovať koncert tria Anny Romanovskej, Petra Tichého a Michala Hrubého, ktorých aktuálny album bol vytvorený na podnet 50. výročia vzniku komiksovej postavičky Kocoura Vavřince, ktorej spoluautor je práve Z. K. Slabý. Hudobníci ho môžu poznať aj ako autora legendárnych encyklopédií Svět jiné hudby I. a II.

Audiofili v Audiofeele

Sklenený pavilón Foxtrot v areáli Kasární/Kulturparku sa premení na špeciálnu posluchovú miestnosť so špičkovou hudobnou aparatúrou, na ktorej počúvať hudobné diela je jednoducho pastva pre uši audiofilov.

Každý deň od 15. hodiny je naplánovaná prednáška o rôznych typoch hudobných nosičov, ich porovnaní, príprave a masteringu. David Kollar a Arve Henriksen zase porozprávajú ako pracujú so zvukom pri nahrávaní v hudobných štúdiách. Zvukoví nadšenci sa potom až do 20. hodiny môžu porozprávať, či poradiť so špecialistami na „highendovú“ aparatúru zo spoločnosti Audiofeel.

MediaArt i workshop pre začínajúcich dídžejov na sprievodných podujatiach

V rámci špecifického projektu MAO (Media Art Office) predstaví umelecká skupina DIG svoju audiovizuálnu site specific inštaláciu s názvom Be-yond. Presklená fasáda pavilónu Oscar v Kasárňach/Kulturparku sa stane počas festivalu Hevhetia interaktívnym real time ekvalizérom.

Interaktívne zvukové objekty z cyklu User Unfriendly – v podaní media artového umelca Riša Kittu budú netradičným pohľadom na využitie predmetov a zariadení, ktoré nemajú so zvukom na prvý pohľad nič spoločné. Na druhej strane ide práve o výdobytky techniky, ktoré zvuk generujú a umocňujú poslucháčsku audiofíliu.

Dídžeji a vídžeji z lokálneho umeleckého prostredia vás prevedú ríšou digitálnych mašiniek, gadgetov a softvérov, aby ste sa mohli stať oficiálnymi DJ a VJ hviezdami festivalu Hevhetia. Samozrejme, nikdy nie neskoro, a preto sú okrem detí vítaní práve v pavilóne Oscar aj tí starší a najstarší.

Multimediálna „off-prezentácia“ košického artového časopisu alebo superzinu, ktorý napriek dekáde svojej existencie zďaleka nevyčerpal témy, ktoré atakujú súčasného (vnímavejšieho) jedinca. ENTER, ktorý vychádza vo vydavateľstve Dive Buki nie je len o súvislostiach v súčasnom umení, ale aj o interdisciplinarite a prepájaní rôznych tvorivých oblastí. Kreatívne manuály (špeciálne tematické vydania časopisu) obsahujú inovatívne a zároveň subverzívne riešenia a ponúkajú orientáciu v komplikovanej spleti súčasného vizuálneho a zvukového sveta.

Špecifickou formou sprievodného programu bude aj samotné ubytovanie vybraných hostí. V špeciálne navrhnutej hotelovej izbe Invisible hotela nazvanej Media Art Room so zvukovou stenou, hologramom Dómu sv. Alžbety a interaktívnymi vychytávkami v podobe rozšírenej reality košických dominánt a zaujímavostí, bude ubytovaný nórsky trúbkár a intermediálny umelec Arve Henriksen. Dizajn izby bol navrhnutý architektom Štefanom Pacákom a Borisom Vaitovičom, ktorý je vďaka svojmu celoživotnému dielu a ambíciami, priblížiť formy media artu v Košiciach, považovaný za jedinečného autora izby Media Art Room.

Ponuka je bohatá a program skutočne nabitý. Aby sa zvedavci a priaznivci kvalitnej džezovej hudby mohli ľahšie zorientovať, sledujte webovú stránku festivalu www.hevhetiafest.sk, alebo facebookový profil vydavateľstva Hevhetia.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

HevhetiaHevhetia
– slovenské hudobné vydavateľstvo Hevhetia vzniklo v roku 2001
– etablovalo sa na domácej scéne ako aktívny a obsahovo mimoriadne pestrý label, pokrývajúci široké rozpätie žánrov, ktoré sa často vymykajú komerčnému a mainstreamovému hudobnému prostrediu
Čerpané z: www.hevhetia.sk

Súvisiace články:
Do Košíc mieri hudobná novinka – festival Voicingers (16.05.2018)
Nebeská muzika boduje v európskom hudobnom rebríčku zameranom na world music (05.08.2017)
Víťazkou súťaže Debut 2017 je Skyva (19.12.2016)
Cluster Ensemble vydáva trojalbum so skladbami Philipa Glassa (23.06.2016)
Súťaž Debut 2017 (15.06.2016)
Vydavateľstvo Hevhetia oslavuje 15 rokov (15.06.2016)
Filmová hudba zaznie v Kasárňach i Kunsthalle (09.06.2016)
Festival Hevhetia vyráža aj do regiónu východného Slovenska (08.06.2016)
Hevhetia oslavuje výročie festivalom (07.06.2016)
Vydavateľstvo Hevhetia oslavuje 15 rokov (09.03.2016)
Piotr Wyleżoł ponúkne prehliadku sviežich a originálnych hudobných nápadov (10.09.2015)
Rosław Szaybo vystavuje v Poľskom inštitúte (21.08.2015)
Festival Hevhetia ‚vyruší‘ dobrou hudbou aj Bratislavu (17.08.2015)
Quasars Ensemble zahrá koncert v deň narodenín skladateľa Romana Bergera (04.08.2015)
Komara s legendárnym bubeníkom Patom Mastelottom a vychádzajúca džezová hviezda Paweł Kaczmarczyk sa predstavia v Kulturparku (07.07.2015)
Bubeník z King Crimson Pat Mastelotto zahrá v Košiciach (25.06.2015)
Vo východoslovenských kostoloch a hradoch zaznie príťažlivá hudba (22.06.2015)
Hevhetia vstupuje do sveta módy (10.06.2015)
Umelci Hevhetie okorenia tohtoročný Gurmánfest (09.06.2015)
Mozartove majstrovské diela budú znieť v kaštieľoch a hradoch východného Slovenska (05.06.2015)
Jazzová omša a žalmy odznejú v kostoloch a bazilikách východného Slovenska (04.06.2015)
Letný hudobný festival Hevhetia aj tento rok prinesie dobrú hudbu (02.06.2015)
Maca vydáva Platňu roka (14.04.2015)
Zanikajúce jazyky zachytené v jedinečnej hudobnej kompozícii (31.03.2015)
Port Mone má album roka (13.03.2015)

Hevhetia, 06. 07. 2018 | Prečítané: 257 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (701 hl.)
 
Viac áno, ako nie (179 hl.)
 
Viac nie, ako áno (166 hl.)
 
Rozhodne nie (175 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1221
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
18-09-20 * 15:59
 Re: Trump sa správa ako Hitler
15-09-20 * 10:00
 Ktorí?
15-09-20 * 09:33
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore