www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @683
Počítadlo


Spam poison

V Banskej Bystrici začal festival Embargo – Metropolis, ponúkne prednášky, filmy a aj hru o Breivikovi

7. 12. – 14. 12. 2017

Festival EmbargoĽudské práva, tolerancia a porozumenie, to sú hlavné témy štvrtého ročníka festivalu Embargo. Do banskobystrickej Záhrady v tomto ročníku prinesie tému migrácie a integrácie v meste v nadväznosti na projekt Zasľúbené zeme – Metropolis. Do štvrtka 14. decembra ponúkne multižánrový program, na ktorom chce stavať kultúrny dialóg.

Festival Embargo – Metropolis koncom týždňa otvorila vernisáž výstavy Adama Englera Present Perfect Progressive – ZLOvensko & Teritórium (očakávania pohostinnosti) a fyzické divadlo Jara Viňarského a Mareka Menšíka Animalinside. Cez víkend festival ponúkne napríklad audiovizuálnu performance Andrea Marinelliho Secretshow, ale aj viacero diskusií, art-walk a audio-vizuálnu inštaláciu v centre Banskej Bystrice.

Hlavná divadelná časť programu bude pokračovať začiatkom týždňa. V pondelok 11. decembra v Záhrade uvedie brnianske Divadlo Feste svoju site-specific hru na motívy rovnomennej eseje Václava Havla Moc bezmocných, ktorú autor venoval pamiatke Jana Patočku. Na ďalší deň, 12. decembra, je na programe monodráma Jeden na motívy knihy Åsny Seierstadovej o príbehu Andersa Breivika z dielne študentov Akadémie umení v Banskej Bystrici.

V stredu 13. 12. bude program pokračovať ďalším zo študentskej divadelnej tvorby, tentoraz pôjde o monodrámu Dominiky Kňažkovej Malala inšpirovanú knihou od Christiny Lambovej o Malále Júsafzajovej. Ešte predtým však festival uvedie scénické čítanie krátkych dramatických textov v rámci medzinárodného umelecký projektu Metropolis. Divadelný program festivalu uzatvorí vo štvrtok 14. 12. domáce Divadlo z Pasáže s úspešným predstavením Malý princ.

Program festivalu Embargo budú sprevádzať aj filmové projekcie. Diváci a diváčky v Záhrade uvidia napríklad dokumentárnu snímku Džihád za lásku (10. 12.), mimoriadne diskutovaný film Zuzany Piussiovej Český Allah (11. 12.), ale aj aktuálnu novinku režiséra Víta Klusáka Svět podle Daliborka (12. 12.), portrét autentického českého neonacistu.

Viac informácií o programe a vstupenkách nájdete na webovej stránke www.embargofestival.sk.

Festival EmbargoFestival Embargo – Metropolis 2017 sa koná od 7. do 14. decembra v Banskej Bystrici.

Jeho organizátormi sú NIE V NAŠOM MESTE, Záhrada – CNK a Centrum komunitného organizovania, partnermi Artforum Banská Bystrica, Literárna bašta, Umelecká škola Paola Grassiho z talianskeho Milána a projekt Terre Promesse (Zasľúbené zeme). Festival podporil program Kreatívna Európa, Fond na podporu umenia, Ministerstvo spravodlivosti SR, program Európa pre občanov.

Vstup na festivalové podujatia je väčšinou voľný, okrem vybraných podujatí.

Foto:

Z výstavy Adama Englera 7. 12. 2017Animalinside

Autorkou fotografií je Eva Rácová.

Vložil: Slavomír Sochor.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

EmbargoFestival Embargo
Festival Embargo vznikol v roku 2014 so zámerom prinášať angažované umenie do Banskej Bystrice a s veľkou ideou, na pozadí malého festivalu, mentálnych embárg nás. Každý ročník festivalu je o angažovanosti, umení, aktuálnych spoločenských otázkach v podobe mementa, oslavy či zdvihnutého prsta. V ideálnom prípade začiatkom metarozhovoru, ktorý je o slovách, ale najmä o emóciách, o pocitoch z umenia pozerajúc ponad plece do našej minulosti, vyzerajúcej našu budúcnosť z pevnej pozície (alebo aj nie) v súčasnosti. V menej ideálnom „len“ o kvalitnom umení, najmä divadle, ktoré dokáže posilniť človečenstvo v nás.
Čerpané z: www.embargofestival.sk

Embargo, 09. 12. 2017 | Prečítané: 209 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Myslíte si, že predseda NR SR JUDr. Andrej Danko odtajní svoju rigoróznu prácu?


Celkom hlasovalo: 22
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Osvietený idiot
21-10-18 * 17:15
 Veľvyslanectvo
21-10-18 * 17:07
 Step
21-10-18 * 16:09
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Biela pastelka 2018
Biela pastelka 2018
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore