www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @051
Počítadlo


Spam poison

Umelá inteligencia je pre nás výzva

Spojené arabské emiráty sú prvou krajinou na svete, ktorá založila Ministerstvo pre umelú inteligenciu

Vicepremiér Richard Raši dnes prijal ministra pre umelú inteligenciu zo Spojených arabských emirátov (SAE) s cieľom pokračovať v naštartovanej spolupráci a prehĺbiť doterajšie diskusie vysokých predstaviteľov a expertov SAE s úradom vicepremiéra.

Predchádzajúce vzájomné stretnutia, diskusie i výmena skúseností v oblasti umelej inteligencie, Smart Cities, či akcelerátorov priviedli na Slovensko ďalšieho významného predstaviteľa Spojených arabských emirátov. Delegácia vedená H.E. Omarom Sultanom Al Olamom, ministrom pre umelú inteligenciu Spojených arabských emirátov, prišla na dvojdňovú návštevu Slovenska a nadväzuje na predchádzajúce návštevy jeho rezortných kolegov u nás.

„Naším cieľom je zúročiť doterajšie stretnutia a výmeny skúseností v oblasti umelej inteligencie, podpory startupov a Smart Cities riešení a priniesť konkrétnu podobu vzájomnej spolupráce s predstaviteľmi emirátov,“ povedal Richard Raši.

Témou diskusie Richarda Rašiho a jeho excelencie Omara Sultana Al Olamu bola oblasť umelej inteligencie. Obaja predstavitelia uvítali prehlbujúcu sa spoluprácu a dohodli sa na podpise memoranda o porozumení a vytvorení výboru pre umelú inteligenciu zloženého z odborníkov na oboch stranách. Následne sa delegácia stretla za rokovacím stolom s expertmi výskumných inštitúcií a súkromných spoločností združených v Slovenskom centre pre výskum umelej inteligencie – slovak.AI, kde jej členovia prezentovali svoje aktivity a existujúce AI riešenia.

„Rozvoj umelej inteligencie je pre ďalšie napredovanie Slovenska kľúčové a znamená akceleráciu digitalizácie priemyslu a ekonomiky. Preto vítame iniciatívu Úradu podpredsedu vlády SR pri prehlbovaní spolupráce s krajinami a medzinárodnými inštitúciami, ktoré sú svetovými lídrami v tejto oblasti,“ zdôraznil Gabriel Galgóci, člen správnej rady slovak.AI a prezident Americkej obchodnej komory na Slovensku.

Ich ďalšie kroky budú smerovať do Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby (NASES), ako aj do Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI).

„Je nám cťou opäť prijať delegáciu z Dubaja a rozprávať sa s nimi o koncepcii centrálnych digitálnych služieb štátu na Slovensku. Vysvetlíme im procesy a ich prínosy v pripravovaných projektoch, ktoré majú za cieľ uľahčiť ľuďom prístup k elektronickým službám štátu, ako aj zatraktívniť ich dizajn a zjednodušiť používanie. Témou stretnutia bude aj Mobilné ID, mobilná elektronická schránka, ale aj platby za elektronické služby prostredníctvom smartfónu. Ako súčasťou prezentácie plánujeme praktickú ukážku životných situácií na portáli slovensko.sk a úradného doručovania do elektronickej schránky,“ hovorí o stretnutí s delegáciou Peter Ďurica, generálny riaditeľ NASES.

Prínos elektronizácie zdravotníctva pre lekárov aj pacientov, najmä projekt ezdravie plánuje predstaviť Peter Blaškovitš, generálny riaditeľ NCZI.

„Slovensko je lídrom v tejto oblasti spomedzi okolitých krajín,“ pripomína Blaškovitš.

„Súčasťou prezentácie budú doterajšie kľúčové funkcionality ako erecept, evyšetrenie a budúcnosť ezdravia na Slovensku,“ dopĺňa.

Dnešné stretnutie vicepremiéra Richarda Rašiho s H.E. Omarom Sultanom Al Olamom je pokračovaním spolupráce so Spojenými arabskými emirátmi (SAE), ktorú inicioval začiatkom tohto roka podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu vystúpením na Svetovom vládnom summite v Dubaji a ktorá pokračovala prehlbovaním kontaktov s kľúčovými vládnymi predstaviteľmi Dubaja ako J.E. Aishou Butti Bin Bishr, informačnou expertkou Smart Dubai Office, či šejkom Mansourom bin Zayed Al Nahyanom, podpredsedom vlády a ministrom pre prezidentské záležitosti SAE.

Spojené arabské emiráty sú prvou krajinou na svete, ktorá založila Ministerstvo pre umelú inteligenciu. Stratégia arabských emirátov sa zameriava na využitie umelej inteligencie v oblasti dopravy, zdravia, ale aj v dnešnej dobe nanajvýš aktuálnych témach ako sú obnoviteľné zdroje, voda, technológie, vzdelávanie a životné prostredie.

Foto:

Delegácia SAE a Richard Raši s tímomZľava: H.E. Omar Sultan Al Olama a Richard Raši

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakÚrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu
– úrad sa podieľa na tvorbe a uskutočňovaní jednotnej štátnej politiky v oblasti využívania finančných prostriedkov z fondov Európskej únie, ako aj v oblasti informatizácie spoločnosti a investícií
Čerpané z: www.vicepremier.gov.sk

ÚPVII, 27. 08. 2019 | Prečítané: 197 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (701 hl.)
 
Viac áno, ako nie (179 hl.)
 
Viac nie, ako áno (166 hl.)
 
Rozhodne nie (175 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1221
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
18-09-20 * 15:59
 Re: Trump sa správa ako Hitler
15-09-20 * 10:00
 Ktorí?
15-09-20 * 09:33
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore