www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @044
Počítadlo


Spam poison

Ukážka nevzdelaných „učencov“

Poznámka ku knihe „Nie islamu! Protiislamská politika v Českej republike“

Knihu napísali prof. JUDr. PhDr. Miroslav Mareš, Ph.D. a kolektív. Kolektív tvoria:

Práve profesor Mareš je autorom kapitoly o ateistickej protiislamskej politike v Českej republike.

10.2 Ateistická protiislamská politika v ČR

Do protiislamského pôsobenia sa v ČR zapojili i ateistické organizácie. Tie z hľadiska svojej podstaty vystupujú proti netolerantnej náboženskej agitácii a vzostup islamizmu vo svete pre ne predstavoval výzvu. Protiislamské aktivity uskutočňuje predovšetkým Občianske združenie ateistov Českej republiky (OSAČR), ktoré vzniklo v roku 2012.Zrejme len virtuálnu podobu majú aktivity deklaratórne militantných ateistických organizácií, ktoré sa na internete vyskytujú od začiatku druhej dekády, napr. Cirkev militantného ateizmu (2015). Jednotliví českí ateisti sa zapojili i do činnosti IVČRN a ďalších protiislamských zoskupení.“

Nečítal som túto knihu, citujem z knihy na základe článku První dojmy: kniha Ne islámu! Protiislámská politika v České republice (Prvé dojmy: kniha Nie islamu! Protiislamská politika v Českej republike), ktorý na stránke OSAČR uverejnil 20. 10. 2016 Honza Werner.

Pochybujem, že knihu vydali za vlastné peniaze, za peniaze zo svojich platov. Ako vydavateľ je uvedená Masarykova univerzita. Predpokladám teda, že ide o peniaze získané cez nejaký fond alebo zo štátneho rozpočtu, čiže ide o peniaze daňových poplatníkov v Česku. Keby som bol Čech, zaujímali by ma zdroje, odkiaľ boli získané peniaze na vydanie tejto knihy. Ľuďom, ktorí platia dane, by to nemalo byť jedno.

Kde bol mysľou autor kapitoly, keď písal o ateistických organizáciách? Nemohli ho skontrolovať ostatní spoluautori? Problém týchto nevzdelancov, ktorí sú autormi knihy, je to, že majú výrazný zmätok v pojmoch. Pletú si islam s politickým islamizmom. Islam je náboženstvo podobne ako je náboženstvom kresťanstvo. Islamizmus je politická doktrína stúpencov radikálneho islamu, s vyhraneným náboženským extrémistickým názorom, že islamské právo (šaría) je nadradené svetskému právu. (Pre pochopenie: Nie každý moslim musí byť islamista. Nemožno bezdôvodne stotožňovať moslimov s islamistami. Nie každý kresťan je teokrat. Ale sú takí kresťania, ktorí by dali prednosť teokracii pred demokraciou, aj keď takí kresťania sú vo výraznej menšine.) Predstavte si, že by sa spoločnosť na Slovensku riadila podľa kresťanského práva, a to konkrétne podľa kanonického práva a katechizmu Rímskokatolíckej cirkvi. Čiže nie podľa demokratickej Ústavy Slovenskej republiky a zákonov Národnej rady Slovenskej republiky (to je svetské právo).

Islamizmus sa najvýraznejšie prejavil vo vytvorení Islamského štátu, kde neplatia žiadne demokratické ani ľudské práva podľa chápania Všeobecnej deklarácie ľudských práv. Islamisti svoje predstavy o usporiadaní spoločnosti presadzujú najmä militantným spôsobom, čiže ozbrojeným spôsobom, násilím, vojnami, vzburami, vraždami. Islamisti majú podľa svojho spôsobu správania, myslenia a uskutočňovania svojich cieľov veľmi blízko k teroristom, fašistom a nacistom. Islamisti pre svoje ciele teroristické činy aj uskutočňujú. Islamisti sú otvorenou hrozbou pre mier, pre slobodu, pre demokraciu. Islamisti odmietajú sekularizmus.

Áno, aj medzi kresťanmi sa nachádzajú ľudia, ktorí odmietajú sekularizmus, lebo v sekularizme vidia ohrozenie ich fundamentálnych, až bigotných, názorov. Obávajú sa, že sekularizácia spôsobuje pokles záujmu verejnosti o náboženské ideológie. Militantný kresťan napríklad zavraždí gynekológa, ktorý vykonáva interrupcie. Militantný kresťan sa bojí inej kultúry, lebo ju dobre nepozná, a má o nej zvyčajne mylné informácie získané z pochybných zdrojov. Táto duševná porucha sa nazýva xenofóbia. Xenofób má rozumovo neodôvodnenú nedôveru alebo strach z neznámych kultúr, z cudzincov, a prejavuje voči nim nenávisť. Militantní kresťania neváhajú mladú rodinu, rodičov, ktorí túžia mať dieťa, ale z nejakých dôvodov dieťa nemôžu mať prirodzeným spôsobom, uväzniť natvrdo do väzenia až na 12 rokov. Na Slovensku sa o to pokúsili uzákonením tvrdého zákona poslanci NR SR.

Konkrétne títo:

Pavol Abrhan (Klub KDH), Jozef Bobík (Klub KDH), Július Brocka (Klub KDH), Martin Fecko (Klub OĽaNO), Martin Fronc (Klub KDH), Monika Gibalová (Klub KDH), Pavol Hrušovský (Klub KDH), Erika Jurinová (Klub OĽaNO), Marián Kéry (Klub SMER – SD), Štefan Kuffa (poslanec nie je členom poslaneckého klubu), Marián Kvasnička (poslanec nie je členom poslaneckého klubu), Helena Mezenská (Klub OĽaNO), Jozef Mikloško (Klub KDH), Jozef Mikuš (Klub KDH), Ján Podmanický (Klub SMER – SD), Alojz Přidal (Klub KDH), Ivan Uhliarik (Klub KDH), Richard Vašečka (Klub OĽaNO), Pavol Zajac (Klub KDH)

O rozdieloch medzi militantným moslimom, militantným kresťanom a militantným ateistom si môžete prečítať v článku Traja militanti.

Zo strany profesora Mareša ide o zvláštnu mentálnu úchylku, keď v knihe o protiislamskej politike spomenul Cirkev militantného ateizmu. Ako prišiel k tomu nápadu, spomenúť túto cirkev? Dozvedel sa o nej od vrátnika, keď išiel ráno do „práce“? Keby si dal aspoň trochu námahy a použil internetový vyhľadávač, zistil by, v akom význame je slovo „militantný“ použité.

Prečo militantný?

„Pod pojmom militantný ateizmus si ľudia predstavujú všeličo. V našom prípade je to predovšetkým vnímané ako paródia militantných teistov. Ateisti nemajú vo zvyku presadzovať svoj názor násilím (na rozdiel od militantných teistov).

Na druhej strane, hovorí sa, že pero je mocnejšie než meč. A to je zbraň, ktorou by mal militantný ateizmus bojovať proti tmárstvu.

Naše zbrane sú rozum, logika, humanizmus, veda a humor.

Naše ciele sú:

Prebudiť hrdosť v ateistoch na to, že sú ateisti.

Bojovať s každým, kto zneužíva dôverčivosť druhých, ako numerológovia, veštci, homeopati …

Na stránke majú kontaktný formulár. „Profesor“ Mareš sa ani neobťažoval opýtať sa, aby bol v obraze, aby sa zbavil svojej nevedomosti. Len tak bezhlavo, bez rozmyslu, spomenul túto cirkev v knihe. Keď nemali znalosti o OSAČR, mohli využiť diskusné formuláre, ktoré sa nachádzajú pod článkami na ich stránke. Človek sa neopýta, a potom píše nezmysly. Dokonca ich neváha uverejniť v knihe. Lepšie by spravili, keby najprv svoje názory na ateistické organizácie dali niekde na web, na blog, a postupne cez diskusie by vychytali všetky predsudky a bludy, ktoré si nejakým spôsobom vytvorili o ateistoch. Počin týchto PhDr. JUDr. Mgr. et Mgr. je trápny. Vydaním tejto knihy sa zaradili medzi také „intelektuálne“ celebrity ako je JUDr. PhDr. Mgr. et Mgr. Henryk Lahola. Kto si prečíta jeho názory, pochopí, ako veľmi sarkasticky, ironicky a cynicky to myslím.

Navrhujem cteným autorom knihy, aby pri druhom vydaní prebudili vlastnú hrdosť, a opravili sa vo svojej knihe.

Tie tituly, čo majú, sú týmto nevzdelancom nanič. Aspoň sa pekne ukazuje, akých nevzdelancov s ukončenou vysokou školou má Česká republika. Nech je ich nevzdelanosť poučením a výstrahou, keď sa nejakí ľudia s tzv. akademickými titulmi rozhodnú čosi napísať o situácii na Slovensku.

Na Slovensku učitelia, pedagógovia, štrajkujú najmä kvôli peniazom. Ale ja by som bol radšej, keby štrajkovali inak. Čiže, aby sa stali militantnými učiteľmi, a bojovali za vyššie vzdelanie (viac rozumu) u ľudí, ktorí sa nejakým spôsobom dopracovali k rôznym akademickým titulom.

Archív:

Nie islamu! Protiislamská politika v Českej republikeNie islamu! Protiislamská politika v Českej republikeCirkev militantného ateizmu

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Myslíte si, že militantní islamisti sú hrozbou pre svet?

Áno (Počet hlasov: 223)
(68.40 %)

Nie (Počet hlasov: 103)
(31.60 %)Celkom hlasovalo: 326

Ján Parada, 21. 10. 2016 | Prečítané: 1427 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (701 hl.)
 
Viac áno, ako nie (179 hl.)
 
Viac nie, ako áno (166 hl.)
 
Rozhodne nie (175 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1221
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
18-09-20 * 15:59
 Re: Trump sa správa ako Hitler
15-09-20 * 10:00
 Ktorí?
15-09-20 * 09:33
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore