www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @808
Počítadlo


Spam poison

Učiteľov školíme, ako pracovať s tabletmi

Vzorový projekt Máme radi Slovensko

Zvyšovanie motivácie žiakov, individuálne zbieranie informácií, práca s digitálnym obsahom, flexibilita a kreativita sú len jedny z mála výhod, ktoré prináša práca s tabletom na vyučovacích hodinách. Zvýšenie zavedenia informačných technológií do škôl a potrebné vzdelávanie pedagógov umožnia školenia, ktoré začínajú už v týchto dňoch.

Na realizáciu školení sa spojili dva národné projekty, Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva (EVSRŠ v rámci projektu Digiškola) a Aktivizujúce metódy vo výchove (AMV) a pripravili pre učiteľov 2 vlny špeciálnych školení, ktoré podporia využitie tabletov vo vyučovacom procese. Tá prvá začína už v decembri 2014 s ukončením v januári 2015.

Počas školení sa učitelia aktívne zapojení do projektu EVSRŠ naučia, ako s pomocou tabletu zatraktívniť vyučovaciu hodinu. Školenia sú realizované prostredníctvom Moderného komunikačného systému, ktorý umožní účastníkom z rôznych kútov Slovenska absolvovať vzdelávanie postavené na využívaní prvkov živého vysielania s osobnou prítomnosťou odborného lektora. Účastníci si osvoja tvorbu prezentácií, učebných pomôcok a testov. Podstatná časť bude zameraná na tvorbu náročnejších školských projektov – od zvolenia správneho námetu až po finálny výstup.

„Účastníci školení uvidia praktickú ukážku prípravy vzorového projektu ‚Máme radi Slovensko‘ – jednej z tém, ktorá je predpísaná pre ‚tabletové školy‘ zapojené v Národnom projekte EVSRŠ. Vzorový projekt bude z centrálneho štúdia demonštrovať dvojica skúsených lektorov z nášho projektu. Metodiku budú môcť účastníci vzdelávania následne preniesť aj na iné školské témy a aktivovať tak v žiakoch tímovú spoluprácu a kreativitu,“ hovorí Michal Bartók, projektový manažér EVSRŠ.

Na školenia sa však môžu hlásiť aj iní pedagogickí a odborní zamestnanci, ktorí chcú tablet vo svojej pedagogickej, či odbornej praxi využívať na pokročilej úrovni.

„Prihlásiť sa môže každý frekventant hlavného vzdelávania projektu AMV – vzdelávania podľa akreditovaného programu ‚Aktivizujúce metódy vo výchove‘, ako aj ktorýkoľvek iný pedagogický, alebo odborný zamestnanec, spĺňajúci kritériá stanovené pre cieľovú skupinu projektu AMV,“ hovorí Petronela Kolevská, manažérka projektu AMV.

Školenia sú zamerané na komplexné zvládnutie všetkých možností, ktoré poskytujú tablety, ako i na metodiky tvorby digitálneho obsahu pre projekt EVSRŠ.

Záujemcovia o tabletové školenia organizovaní v rámci projektu AMV sa môžu prihlásiť prostredníctvom elektronického formulára na webovej stránke www.amvprojekt.sk, kde nájdu aj všetky potrebné informácie.

Stručná genéza projektu:

V rámci realizácie národného projektu Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva (EVSRS), ktorý realizuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, pod názvom Digiškola, pribudlo na slovenských školách (okrem Bratislavského samosprávneho kraja) 5 680 digitálnych setov, ktoré pozostávajú z interaktívnej tabule, projektora a obslužného notebooku. Materské školy dostali ako súčasť vybavenia i 2 686 farebných tlačiarní. V tomto roku boli základné a stredné školy vybavené aj viac ako tisíckou „tabletových učební“, pričom každá tabletová učebňa zahŕňa 20 tabletov.

Od septembra 2014 prebiehajú základné školenia zamerané na výučbu práce s tabletom, na ktoré sa zatiaľ prihlásilo 4 300* učiteľov z 1 700 škôl. (* údaj k 15. 11. 2014).

Výučba, ako vytvárať digitálny obsah a ako používať aplikácie je súčasťou školení „Využitie tabletov vo vyučovacom procese“, ktoré sú plánované v mesiacoch december 2014 a január 2015 s pokračovaním predbežne vo februári budúceho roka.

Foto:

Účastníci školeniaÚčastníci školeniaÚčastníci školenia

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVŠ SR)
Stromová 1
813 30 Bratislava
Čerpané z: www.minedu.sk

MŠVVŠ SR, 09. 12. 2014 | Prečítané: 880 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (701 hl.)
 
Viac áno, ako nie (180 hl.)
 
Viac nie, ako áno (166 hl.)
 
Rozhodne nie (175 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1222
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
18-09-20 * 15:59
 Re: Trump sa správa ako Hitler
15-09-20 * 10:00
 Ktorí?
15-09-20 * 09:33
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore