www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @918
Počítadlo


Spam poison

Tlačová beseda strany SMER – sociálna demokracia o doterajšom vyšetrovaní Kuciakovej vraždy

Vyhlásenie predsedu strany SMER – SD Roberta Fica k uverejneným výsledkom vyšetrovania vrážd Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej

Tlačová beseda strany SMER – SD na TA3 (2. 10. 2018)

Predseda strany SMER – SD Robert Fico predniesol vyhlásenie ku skutočnostiam vo vyšetrovaní vrážd Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

„Vážené dámy a páni,

dovoľte mi, aby som učinil vyhlásenie strany SMER – sociálna demokracia k oficiálnym výsledkom vyšetrovania vrážd Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

V mene strany SMER – sociálna demokracia v prvom rade chceme oceniť prácu polície a prokuratúry. Oficiálne uverejnené predbežné výsledky vyšetrovania vrážd Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej potvrdzujú, že orgány činné v trestnom konaní napriek enormnému tlaku a spochybňovaniu ich práce zo strany prezidenta, opozície, i väčšiny masmédií, postupovali profesionálne s jediným cieľom: Zistiť pravdu o týchto ohavných vraždách.

SMER – sociálna demokracia bude trpezlivo čakať na definitívne ukončenie vyšetrovania, a tak, ako doteraz nebudeme žiadnym spôsobom do neho zasahovať. Veríme, že profesionalita orgánov činných v trestnom konaní bude viesť k spravodlivému potrestaniu páchateľov, vrátane objednávateľov.

Tak, ako považujeme oficiálne výsledky doterajšieho vyšetrovania za dôveryhodné, za rovnako dôveryhodné musíme považovať vylúčenie verzie, že za vraždami mala stáť talianska mafia prepojená na Úrad vlády SR. Toto vymyslené falošné obvinenie bolo úmyselne zneužité na pokus zmeniť mocenské pomery na Slovensku, a zosadiť vládu mimo štandardných demokratických pravidiel. A na tento pokus boli zneužití aj ľudia v uliciach.

Strana SMER – sociálna demokracia od momentu vrážd trpezlivo čakala na výsledky vyšetrovania, a plne sa sústredila na zachovanie stability v krajine. Nenechali sme sa oklamať iniciatívami prezidenta, opozície, masmédií, a nimi riadených organizátorov protestov – zvaliť vládu a prebrať moc v štáte bez parlamentných volieb.

Slovensko je parlamentnou demokraciou, a je neprípustné získať moc podnecovaním davu ľudí na základe vymyslených falošných scenárov.

Strana SMER – sociálna demokracia takému tlaku nepodľahla. A na preukázateľný pokus zmeniť vládnu moc prostredníctvom demonštrácií reagovala štátnickými krokmi, ktoré umožnili, aby demokraticky zvolená koalícia pokračovala vo svojej práci. Pretože doteraz neexistuje žiadna zmysluplná alternatíva k vládnutiu našej krajiny.

Domnievame sa, že po definitívnom ukončení vyšetrovania sa Slovensko bude musieť vrátiť k udalostiam, ktoré nasledovali po vraždách. A predovšetkým k úlohám, aké v nich zohrali prezident Andrej Kiska, opozícia, masmédiá a mimovládne organizácie financované zo zahraničia. Od týchto ľudí SMER neočakáva žiadne ospravedlnenie, lebo ich filozofia je založená na princípe nenávisti. Ale žiadame verejnosť, aby si pri hodnotení týchto udalostí zachovala zdravý politický úsudok. A tak, ako sa k parlamentnej demokracii patrí, o tom, kto má alebo nemá vládnuť v tejto krajine, rozhodla v nasledujúcich slobodných parlamentných voľbách v marci 2020.

Ďakujem pekne.“

Zdroj video záznamu: Televízia TA3.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

SMER – SDSMER – sociálna demokracia (SMER – SD)
Strana SMER – sociálna demokracia je od roku 1999 pevnou súčasťou slovenskej politickej scény, je vnútorne stabilnou a programovo čitateľnou stranou so sociálnodemokratickým zameraním. Dlhodobo, od roku 2004 je dominantnou politickou stranou v krajine a po integrácii menších stredoľavých strán v rokoch 2003 – 2005 súčasne jediným reprezentantom klasického európskeho sociálnodemokratického politického prúdu na Slovensku. Je členom Strany európskych socialistov a Socialistickej internacionály ako najväčšej politickej organizácie na svete.
Čerpané zo: Televízia TA3, 2. 10. 2018

Dôverujete terajšej vláde?

Áno, dôverujem (Počet hlasov: 170)
(24.53 %)

Áno, skôr dôverujem ako nedôverujem (Počet hlasov: 119)
(17.17 %)

Nie, skôr nedôverujem ako dôverujem (Počet hlasov: 101)
(14.57 %)

Nie, nedôverujem (Počet hlasov: 303)
(43.72 %)Celkom hlasovalo: 693

SMER – SD, 03. 10. 2018 | Prečítané: 337 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (17 hl.)
 
Nie (20 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 37
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Vidím pohyby
01-06-20 * 05:22
 Chcete vedieť, či ste nervózni?
01-06-20 * 05:19
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore