www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @853
Počítadlo


Spam poison

Tak fajn mi už dávno nebolo

(Recenzia)

„Nechceš ísť do kina?“ ozval sa v telefóne hlas mojej priateľky.

„Nie. Je leto. Do kina chodím v zime,“ odvrkla som. Kino do mojich plánov nezapadalo.

Riešila som dilemu, či mám ísť na bicykel alebo polievať záhradu.

„Bude pršať,“ povedala priateľka a mala pravdu. Počkala, kým sa rozprší a zavolala znovu.

„Nerozmyslela si si to?“

„A na čo chceš ísť?“

„Tak fajn.“

„Počkaj, nepovedala som, že pôjdem.“

„Tak fajn je názov filmu a vravia, že je fakt fajn.“

Po mnohých neúrodných rokoch, sa konečne urodilo aj Slovensku. Romantická komédia Pavla Janíka ml. Tak fajn je jedným zo šiestich či siedmich slovenských filmov, ktorých premiéry sú avizované na rok 2012.

Paľa Janíka si generácia súčasných tridsiatnikov pamätá ako moderátora obľúbenej relácie Štúdio kontakt. Potom na šestnásť rokov zmizol do USA. Okrem iného sa tam naučil, že zvrat „nedá sa“ je v slovníku zbytočný. Ak človek chce, dá sa všetko. Aj natočiť autorský film na Slovensku. Paľo Janík si k filmu sám urobil scenár, réžiu aj kameru. Strih zveril Dalimu Liškovi a zvuk Robovi Barčákovi. Hudbu, ktorá je v tejto romantickej a bláznivej komédii rovnako dôležitá ako slnko, more a krásni mladí ľudia, tvoria skladby slovenských skupín a interpretov (Elán, IMT Smile, Peter Cmorík, Robo Grigorov, EGO ft. Robert Burian, Bruno Benetton, Peter Bič Projekt, Slušní chlapci a Popcorn Drama). Rasťo Dubovský sa postaral, aby to dohromady znelo ako jeden celok.

Základná zápletka príbehu, keď jedna z dvoch zamilovaných dvojíc, ktoré plánujú spolu prežiť dovolenku, sa poškriepi a namiesto dovolenky vo štvorici je to dovolenka v trojke, kde ten tretí nevyhnutne prekáža, poskytla množstvo humorných situácií. Najmä, ak ten tretí má od Boha dar robiť problémy. Toho tretieho hrá Tomáš Palonder, osudom skúšanú dvojicu Barbora Žilecká a Marián Labuda ml., trhačku partie Zuzana Norisová a únavného starostlivého otca na telefóne Marián Labuda st.

A tak, kým vonku husto pršalo, my s priateľkou sme si užívali chorvátske more, slnko, dobrú hudbu a nahlas sme sa smiali. Bolo nám fajn. Už aj preto, že za slovenské peniaze vznikol fajn film.

Recenziu napísala Oľga Duhanová.

Tak fajn

TAK FAJN je ľahká letná hudobná komédia o nepodarenej dovolenke v Chorvátsku. Milan sa rozhodne požiadať svoju peknú priateľku Beatu o ruku na romantickej dovolenke. Večný party živel Miki sa im to rozhodne zorganizovať. Veci sa mu však vymykajú z rúk a tak sa stávame svedkami situácií, ktoré sú dobre myslené, ale skoro nikdy tak nedopadnú.

Krásna scenéria Jadranskej pláže a zábery plné slnka podčiarkujú príjemnú ľahkú letnú atmosféru umocnenú hudobnými hitmi populárnych autorov.

Scenár, kamera, réžia: Palo Janík

Hrajú: Majo Labuda, Barbora Žilecká, Tomáš Palonder, Zuzana Norisová a Marián Labuda

Hudba: Peter Cmorík, Robo Grigorov, Elán, IMT Smile, Popcorn Drama, Peter Bič Project , Bruno Benetton, Rastislav Dubovský, Slušní chlapci

Produkcia: SLOVAKIA FILM, FROGmedia

Tak fajn

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Mgr. art. Oľga Duhanová
– (* 1949) je absolventkou divadelnej vedy a dramaturgie na VŠMU (1973), dlhoročnou televíznou a rozhlasovou dramaturgičkou a spoluautorkou rodinného seriálu Králikovci, ktorý vysiela Slovenský rozhlas od roku 1994. Je to dnes najdlhšie vysielaný pôvodný slovenský rozhlasový seriál. Osudmi jeho hrdinov týždenne žije 500-tisíc až milión priaznivcov.
Čerpané z: vlastný zdroj

Oľga Duhanová, 21. 07. 2012 | Prečítané: 15021 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom