www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @345
Počítadlo


Spam poison

Stromy namiesto letákov

Aj zákazníkom METRO záleží na životnom prostredí

V rámci grantového programu Ľudia pre stromy spoločnosť METRO Cash & Carry SR spolu s Nadáciou Ekopolis v roku 2012 podporila štyri ekologické projekty, v rámci ktorých boli vysadené nové stromy v celkovej hodnote 8 500 eur. Na projekt výsadby a oživovania zelene po celom Slovensku prispel každý registrovaný zákazník METRO, ktorý papierový leták veľkoobchodu vymenil za elektronický. Navyše, spolupráca úspešne pokračuje aj v tomto roku.

Spolupráca veľkoobchodnej spoločnosti METRO Cash & Carry SR a Nadácie Ekopolis sa v roku 2012 niesla v znamení projektov zo všetkých kútov našej vlasti. Z dvanástich nominovaných projektov podporu získali štyri – po jednom v každom zo štyroch geografických regiónov západ, sever, stred a juh Slovenska. Projekty v Ivanke pri Dunaji, Banskej Bystrici, v Považskej Bystrici a v Spišskej Belej si rozdelili peňažné prostriedky v celkovej hodnote 8 500 eur. Toto číslo však stále nie je konečné, nakoľko spolupráca bude pokračovať aj v tomto roku.

Ekologické granty sú financované z projektu spoločnosti METRO Cash & Carry SR Stromy namiesto letákov. Jeho cieľom je za každého registrovaného zákazníka METRO, ktorý zamenil papierový leták za elektronický, prispieť jedným eurom na projekty spojené s výsadbou a oživením zelene po celom Slovensku.

Sme veľmi radi, že sa môžeme podieľať na výsadbe stromov a skrášľovaní životného prostredia po celom Slovensku. Ďakujeme našim lojálnym zákazníkom, ktorí uprednostňujú elektronickú ponuku pred tlačenou a tak podporujú iniciatívu Stromy namiesto letákov. Rovnako nás teší, že mestá a občianske združenia po celom Slovensku neustále prichádzajú s vynikajúcimi projektmi, ktoré naozaj stoja za podporu,“ hovorí Kateřina Pištorová zo spoločnosti METRO Cash & Carry SR a dodáva, že METRO spoločne s Nadáciou Ekopolis pracuje na zvyšovaní záujmu ľudí o svoje okolie a bude aj naďalej podporovať zlepšovanie životného prostredia koordinovanou výsadbou vhodných drevín a ich ošetrením.

A aké boli 4 projekty, ktoré získali podporu zákazníkov METRO?

1. Vysadenie aleje k pamätníku Milana Rastislava Štefánika

Sumu 2 100 eur pre svoj projekt získalo Občianske združenie Historická spoločnosť Ivanky z obce Ivanka pri Dunaji. Vďaka týmto prostriedkom mohol byť po neuveriteľných viac ako 90 rokoch naplnený zámer architekta Dušana Jurkoviča, ktorý na mieste tragického leteckého nešťastia M. R. Štefánika ešte v roku 1921 naprojektoval pamätník Ivanská mohyla a jeho okolie. Pamätník je dnes národnou kultúrnou pamiatkou. Vďaka výsadbe približne kilometer a pol dlhej aleje 82 kusov lipy a orecha vlašského lokalita tak konečne dostala tvár podľa pôvodného architektonického návrhu a získala novú atraktivitu ako areál určený aj na turistické, cykloturistické a iné rekreačné aktivity.

2. Malý les vo veľkom meste

V Banskej Bystrici získalo Občianske združenie Zelená Fončorda 2 000 eur na realizáciu svojho projektu, ktorý zazelenal verejné priestranstvo na uliciach Spojová a Trieda Hradca Králové. Občianske združenie v priestore medzi panelovou výstavbou vďaka grantu vytvorilo unikátny náučno-vzdelávací interaktívny areál zameraný na prírodovedu a históriu. Projekt výsadby 22 ks listnatých a ihličnatých stromov a tvorba 19 infotabúľ s údajmi o jednotlivých stromoch navyše spojil dobrovoľníkov z radov občanov, žiakov, pedagógov, klientov domu sociálnych služieb Kompa aj zamestnancov Záhradníckych a rekreačných služieb mesta Banská Bystrica.

3. Treťohorný park

2 200 eur na „Treťohorný park“ získali členovia Občianskeho združenia lokálpatriotov Považská Bystrica. V projekte ide o veľmi zaujímavý pokus rekonštrukcie treťohorného lesa v centre Považskej Bystrice. Na základe poznatkov paleobotaniky a fytogeografie boli ku každému druhu identifikovanému v miestnych treťohorných vrstvách vybraní jeho najbližší súčasní príbuzní a konečná výsadba drevín bude realizovaná v jarnom vegetačnom období roku 2013. Areál bude následne odovzdaný do užívania verejnosti.

4. Beliansky rybník – zelená oáza mesta Spišská Belá

Z grantu 2 200 eur zafinancovalo mesto Spišská Belá svoj projekt v obľúbenej oddychovej zóne Beliansky rybník, ktorá je pre jedinečné prírodné prostredie s výhľadom na panorámu Tatier atraktívnym prímestským rekreačným areálom pre obyvateľov mesta. Začínajú tu aj turistické a cyklistické chodníky smerom do Tatier. Na výsadbe 40 kusov lipy a javora, rovnako ako na revitalizácii zariadenia parku sa podieľali v príkladnej spolupráci predovšetkým žiaci a učitelia miestnych škôl, pracovníci obecného podniku služieb, členovia miestneho rybárskeho zväzu, aj turisti a cykloturisti.

METRO Cash & Carry má zastúpenie v 29 krajinách sveta s viac ako 700 veľkoobchodnými centrami typu cash&carry. Zamestnáva viac ako 120 tisíc ľudí a v roku 2012 dosiahlo tržby vo výške 32 miliárd eur. METRO Cash & Carry je predajnou divíziou METRO GROUP, jednej z najväčších medzinárodných maloobchodných a veľkooobchodných spoločností. V roku 2012 dosiahla skupina tržby približne vo výške 67 miliárd eur. Celkovo má spoločnosť viac ako 280 tisíc zamestnancov a prevádzkuje približne 2 200 predajných centier v 32 krajinách sveta. Výkonnosť celej skupiny je založená na sile jej jednotlivých obchodných divízií, ktoré pôsobia nezávisle v rámci ich trhového segmentu: METRO/Makro Cash & Carry – medzinárodný líder v oblasti veľkoobchodných predajní typu cash&carry (samoobsluhy), Real hypermarkety, Media Markt a Saturn – európska jednotka na trhu v oblasti maloobchodov so spotrebnou elektronikou a obchodné domy Galeria Kaufhof. Viac informácií nájdete na: www.metrogroup.de.

V Slovenskej republike patrí do siete METRO Cash & Carry SR 6 veľkoobchodných centier pre podnikateľov s predajnou plochou každého 7 500 m² a dve prevádzky formátu Drive-In v Trenčíne a Poprade. Široká ponuka tovaru, prevádzková výkonnosť, vyspelá logistika a priame nákupy vo veľkých objemoch umožňujú spoločnosti METRO predávať tovar za najvýhodnejšie veľkoobchodné ceny. METRO sa na Slovensku orientuje predovšetkým na tri skupiny zákazníkov – profesionálov a to na oblasť HoReCa, maloobchod a malé až stredné firmy, ktoré podporuje okrem širokej ponuky tovaru aj nadštandardnými službami na mieru. Viac na www.metro.sk alebo www.facebook.com/metro.sk.

Nadácia Ekopolis má 21-ročné skúsenosti s manažovaním grantových programov zameraných na demokratizáciu občianskej spoločnosti a environmentálnu udržateľnosť. Bez zbytočnej byrokracie podporuje projekty a činnosť stoviek mimovládnych neziskových organizácií podľa ich aktuálnych potrieb, prináša inovatívne programy, myšlienky, otvára aktuálne témy. Hlavným nástrojom nadácie sú grantové programy, v ktorých projekty získavajú podporu v otvorenej súťaži. Poskytujú tak rovnoprávnu šancu občanom z celého Slovenska podieľať sa na riešení naliehavých otázok.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Nadácia Ekopolis
– víziou nadácie je vyspelá občianska spoločnosť, v ktorej si ľudia uvedomujú svoju zodpovednosť za jej vývoj a za stav životného prostredia. Spoločnosť, v ktorej majú občania záujem zapájať sa do správy vecí verejných, majú odvahu zaujať kritický postoj a záleží im na tom, aby rozvoj našej spoločnosti nebol na úkor budúcich generácií.
Čerpané z: www.ekopolis.sk

Súvisiace články:
Podporte obnovu náučného chodníka v Banskej Bystrici (16.12.2013)
Malé projekty občanov na ochranu vôd získajú podporu takmer 30 000 eur (16.12.2013)
Program Pohoda za mestom podporí oživenie ďalších rekreačných miest (27.11.2013)
Mŕtve rameno Váhu v Žihárci ožilo (21.11.2013)
Projekty z Programu švajčiarsko-slovenskej spolupráce získali podporu takmer 650 tisíc eur (12.11.2013)
Stromom roka 2013 sa stal 350-ročný dub z Kremnice (29.10.2013)
V Kremnických vrchoch obnovili 20 km turistických trás (26.10.2013)
Grantový program Zelené oázy v ôsmom ročníku osobitne podporí projekty okolo Malého Dunaja (23.10.2013)
Solárna energia sa dá využiť i v cestnej premávke (10.10.2013)
Projekt Sauna Kunstdorf Dúbravica – otvorenie prvej saunovacej sezóny (04.10.2013)
Ochutnajte palacinky pri prameni Medokýš (27.09.2013)
Pribudla ďalšia zelená oáza, tentokrát v Hnúšti (25.09.2013)
Otvorenie rozária v Banskej Štiavnici (25.09.2013)
Projekty s témou aktívneho občianstva a inklúzie môžu získať podporu viac ako 1,4 milióna eur (25.09.2013)
Sfunkčnenie artézskej studne v Šali (18.09.2013)
Do konca septembra môžete rozhodnúť o Strome roka 2013 (13.09.2013)
CEEV Živica spolu s Technickou univerzitou vo Zvolene otvárajú Sokratov inštitút (09.09.2013)
Solárna revolúcia na školách (29.08.2013)
Vďaka Nadačnému fondu Živá energia dokončila Spojená škola Nižná svoje vzdelávacie centrum (26.08.2013)
Fond Živá energia pomohol hradu Krásna Hôrka a kaštieľu Betliar (20.08.2013)
Kultúrne centrum Stanica Žilina-Záriečie je viac EKO (08.08.2013)
Ožíva cesta 14. storočím (07.08.2013)
Projekty z Programu švajčiarsko-slovenskej spolupráce získali podporu vyše 600 tisíc eur (31.07.2013)
Hlasovanie o Strom roka 2013 je odštartované (11.07.2013)
Projekty s témou aktívneho občianstva a inklúzie získali podporu viac ako 1,5 milióna eur (09.07.2013)
Otvorenie levickej zelenej oázy (30.06.2013)
Prvé kroky k revitalizácii Mestského parku v meste Prievidza (24.06.2013)
Fond Živá energia opäť pomohol na správnom mieste (19.06.2013)
Janez Potočnik ocenil Európsky strom roku 2013 (14.06.2013)
Do konca mája môžete prihlásiť svoj strom do ankety Strom roka 2013 (20.05.2013)
Z programu Živé chodníky upravia 189 km turistických trás (07.05.2013)
Nadácia Ekopolis vyhlásila 11. ročník ankety Strom roka (24.04.2013)
O2 Think Big podporí 65 skvelých nápadov z celého Slovenska (23.04.2013)
Treťohorný park na Lánoch sa stáva skutočnosťou (17.04.2013)
V roku 2013 ožije ďalších 23 zelených oáz po celom Slovensku (15.04.2013)
Stromy namiesto letákov: Spoločnosť METRO v spolupráci s Nadáciou Ekopolis podporila ďalšie tri zelené výsadby po celom Slovensku (28.03.2013)
ZSE pomáha už piaty rok s ekologickými riešeniami (28.03.2013)
Projekty z Programu švajčiarsko-slovenskej spolupráce získali podporu takmer pol milióna eur (14.03.2013)
V programe Pohoda za mestom 2013 sa rozdelilo 30 000 € na úpravu rekreačných plôch (11.03.2013)
Z Programu švajčiarsko-slovenskej spolupráce získalo podporu ďalších 12 projektov vo výške 1,2 milióna eur (01.03.2013)
V 1. kole výziev sa na projekty s témou aktívneho občianstva a inklúzie prerozdelí viac ako 1,6 miliónov eur (28.02.2013)
Fond pre MVO (25.02.2013)
Think Big a Zuzana Fialová odkazujú: Hlavou múr neprerazíš, preraz nápadom! (08.02.2013)
Hlasujte za slovenský platan v ankete Európsky strom roka 2013 (05.02.2013)
V zariadení sociálnych služieb v Diviackej Novej Vsi začali zohrievať vodu slnkom (23.01.2013)
Alej Milana Rastislava Štefánika (16.01.2013)

Nadácia Ekopolis, 04. 03. 2013 | Prečítané: 2050 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore