www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @455
Počítadlo


Spam poison

Strana zelených má číslo 9

Voliči, nedajte sa pomýliť pseudostranou Zelení

Možno ste si všimli tragické vystúpenie slečny Smrekovej vo volebnej diskusii na Markíze. Táto slečna zastupuje pseudostranu „Zelení“ s číslom 1. Je úplne logické, že vás, voličov, to zmiatlo a pýtali ste sa, prečo sme do diskusie poslali niekoho tak nervózneho a nepripraveného. Pre správnosť teda zopakujeme:

My sme Strana zelených s číslom 9!

Diskusiu si môžete pozrieť na zázname televízie Markíza.

K vyjadreniam slečny Smrekovej, tajomníčky strany „Zelení“ a k celému vzniku strany máme niekoľko postrehov.

  1. Smreková vyjadrila názor, že sa rozhodli „kúpiť“ stranu AZEN, aby stihli kandidovať vo voľbách 2012 (pozri odkaz na diskusiu, čas 3:45).
  2. Nepriamo odhalila svoju previazanosť s 99 %, keď na otázku o riešení zamestnanosti začala hovoriť o tom, ako polícia cez 1 000 ľudom kontroluje podpisy a šikanuje ich (pozri odkaz na diskusiu, čas 18:00).
  3. K samotnej pseudostrane si prečítajte vyjadrenie pána Ostatníka, tvorcu strany AZEN – Aliancie za Európu národov – blog na HNonline.sk.

Čo z toho vyplýva? Ak by sme neuvádzali veci na pravú mieru, stále by sme boli spájaní s touto pseudostranou. Znamená to, že masmédiá dostatočne neinformujú o volebných kandidátoch a zjavne im neprekáža nakupovanie a vlastníctvo viacerých strán JEDINOU finančnou rodinou.

My však dúfame, že sa pri volebných urnách rozhodnete správne a dáte hlas tomu, kto si to naozaj zaslúži.

Strana zelených verzus zelení!!!

V predčasných parlamentných voľbách do Národnej rady SR v marci 2012 sa rozhodla s odstupom času opäť samostatne kandidovať aj Strana zelených ako jedna z najstarších politických strán v novodobej histórii Slovenskej republiky.

Strana zelených

Strana zelených, IČO: 00679259 bola na Slovensku zaregistrovaná 21. 10. 1991 pod registračným číslom NVVS/1-267/90-1. Táto strana vyznáva základné hodnoty ľudského života, rieši zelené témy týkajúce sa všetkých ľudí bez ohľadu na ich politické presvedčenie (pozri www.stranazelenych.sk). V krajinách Európy patrí Strana zelených medzi významné parlamentné strany. V Európskom parlamente má svoju vlastnú frakciu, v nemeckom bundestagu je treťou najsilnejšou stranou a v Českej republike bola dokonca už súčasťou vládnej koalície. Stranu zelených všetci poznajú aj po zjednodušeným označením „zelení“!

Strana zelených si v predčasných voľbách vyžrebovala č. 9. Aké však bolo prekvapenie všetkých, vrátane renomovaných politológov, keď sa na zverejnenej volebnej listine pod číslom 1 objavil politický subjekt s názvom „Zelení“. Vyvolalo to veľa otázok: Kto to je? Čo to je? Došlo už aj na štiepenie v Strane zelených alebo niekto sabotuje úsilie členov a kandidátov Strany zelených zúčastniť sa na korektnom politickom boji za zmenu neudržateľných pomerov na Slovensku?!? Kto ale môže mať na tom záujem a prečo?

Výsledok záujmu verejnosti a aj Strany zelených vyústil k prekvapujúcemu, ale na Slovensku možnému zisteniu. Politický subjekt Zelení je vlastne pôvodná politická strana AZEN – Aliancia za Európu národov. Táto politická strana bola založená 27. 10. 2009 s cieľom uspieť v parlamentných voľbách 2010. Prvým štatutárnym orgánom bol MUDr. Milan Urbáni, CSc., bývalý podpredseda ĽS – HZDS, ktorý ako líder spolu s pani Kramplovou viedli túto stranu do volieb 2010. Dopadli tak ako dopadli. Po výsledku vo voľbách 2010 tento politický subjekt zostal pasívny.

V predčasných parlamentných voľbách 2012 na Slovensku sa mimo iných politický strán pokúša na politickej scéne uspieť aj nová strana pod názvom 99 % – občiansky hlas. Jej neobvyklá, nadštandardná až agresívna kampaň upútala pozornosť väčšiny občanov Slovenska. K tejto strane sa prihlásil pán Ivan Weiss, osoba, ktorú dnes netreba asi nikomu predstavovať. Ivan Weiss spolu s jeho otcom Pavlom Weissom v minulosti stáli a aj aktuálne stoja za politickou stranou SDĽ. Táto sa už v roku 2010 neúspešne pokúsila vstúpiť do NR SR a kandiduje opäť. Pre otca a syna Weissových je to asi zrejme z nejakého dôvodu málo. Preto sa rozhodli získať kontrolu aj nad politickou stranou AZEN. Podľa slov jedného z pôvodných štatutárov bola táto politická strana predaná. Kupujúcim bol Pavol Weiss – otec Ivana Weissa. Posledný pracovný deň pred odovzdaním kandidátnych listín, t. j. 9. 12. 2011, pán Weiss tento politický subjekt premenoval na Zelení. Týmto krokom nielenže uviedli do omylu dlhodobých voličov a sympatizantov Strany zelených, ale navodili aj dojem štiepenia a nejednoty tejto doteraz politicky v podstate neskompromitovanej strany.

Zhodou okolností v ten istý deň, t. j. 9. 12. 2011, dochádza aj k zmene stanov tejto strany a následne 14. 12. 2011 aj k zmene štatutárneho orgánu, ktorým sa stáva pán JUDr. Pavel Hraško, Horná Ružová 8, 969 01 Banská Štiavnica (pozri Register strán MV SR). Potvrdením špekulácie a nekorektnej politickej hry s názvami strán je len 15 kandidátov na kandidátnej listine, pričom otázkou je aký tím a kedy teda pripravil a vypracoval volebný program strany, akí odborníci za touto stranou stoja a prečo nabrali potrebu dva dni pred odovzdaním kandidátnych listín zmeniť svoj názov práve na Zelení? Treba veriť, že iba zhodou okolností si táto strana vytiahla volebné číslo 1. Strana je bez akejkoľvek kampane a iba parazituje na aktivitách Strany zelených, ktorá kandiduje pod volebným číslom 9. Prečo nás, teda Stranu zelených, títo 15 hrdinovia nekontaktovali, ak majú úprimný záujem hájiť čisté hodnoty občana a prírody, ktoré sú vlastné Strane zelených už po celé desaťročia v celej Európe. Sme ochotní a pripravení otvoriť dvere každému, kto to s prírodou a s človekom myslí úprimne, vážne a poctivo.

Ak niekto takéto „metódy“ uplatňuje už pred voľbami, čo bude robiť po nich? Nikde v Európe by na toto nemali priestor, na Slovensku je to však možné. Neboli prví a zrejme nebudú ani poslední, pretože im to občania tolerujú. Čo by však už nemalo byť tolerované je to, že z 26 politických strán, kandidujúcich vo voľbách 2012, niekto kontroluje 3 a pokúša sa aj o ovplyvnenie ďalších. Že by nová GORILA alebo (100 – 1) %?!?

Žiadame týmto všetkých sympatizantov a voličov Strany zelených č. 9, aby sa nedali pomýliť. Zelení nie je Strana zelených, ale strana Weissových.

Strana zelených je len jedna a tá sa nedá ani kúpiť ani predať. V našom chápaní politiky totiž peniaze strácajú svoju hodnotu!!! A to je náš odkaz pre všetkých voličov, ktorí sú ochotní pristúpiť 10. 3. 2012 k volebným urnám a voliť č. 9.

9 programových princípov Strany zelených

Zdraví ľudia

1. Zdravý životný štýl

Strana zelených podporuje zlepšovanie zdravia občanov zvyšovaním ich uvedomelosti a starostlivosti oňho. Strana zelených presadzuje opatrenia, ktoré vedú k podpore zdravého životného štýlu ľudí, eliminácii škodlivých návykov a vplyvov životného prostredia a k zameraniu zdravotníctva na dôslednú zdravotnú prevenciu.

2. Zdravá výchova

Strana zelených presadzuje systém kvalitného vzdelávania a rozširovania poznatkovej základne ľudí ako súčasť prevencie voči negatívnym spoločenským javom. Správne vzdelanie je východisko pre rozširovanie spoločenskej zodpovednosti nastupujúcich generácií vo vzťahu k zdravej spoločnosti a životnému prostrediu.

3. Zdravý spotrebiteľ

Ochrana spotrebiteľa vždy patrila medzi priority Strany zelených, a to najmä vo vzťahu k ochrane jeho zdravia a dodržiavaniu dôstojných a etických vzťahov s dodávateľmi produktov a služieb. Strana zelených bude preto dôsledne presadzovať systém informovanosti spotrebiteľov tak, aby dokázali lepšie brániť svoje práva ako i samotné zdravie svoje, i svojich rodín.

Zdravá spoločnosť

4. Zdravé ekonomické prostredie

Strana zelených podporuje tvorbu zdravého ekonomického prostredia. Razantný boj proti korupcii, preukazovanie pôvodu majetku, ekonomická spravodlivosť pre všetky hospodárske subjekty a zdravý štíhly štát – to sú jeho základné piliere.

5. Zdravé sociálne prostredie

Strana zelených presadzuje tvorbu zdravého sociálneho prostredia. Dôraz kladie na tvorbu a podporu tzv. zelených pracovných miest, zabezpečovanie rovnosti šancí, rešpektovanie inakosti, ale tiež na koncepčné riešenie rómskej otázky.

6. Zdravý právny štát

Strana zelených sa zasadzuje za zdravý právny štát. Bude presadzovať dôslednú vymožiteľnosť práva, ochranu ľudských práv a slobôd a ústretovosť úradov štátnej správy smerom k občanovi.

Zdravé životné prostredie

7. Komplexná ochrana životného prostredia

Strana zelených presadzuje zmenu prístupu štátu ku spravovaniu krajiny a ochrane prírody a životného prostredia. Zakotvením zeleného oddielu do Ústavy SR a komplexným dopracovaním environmentálnych právnych noriem v súlade s novými trendmi chce Strana zelených zjednať nápravu terajšieho katastrofálneho stavu životného prostredia a nedostatočne zabezpečenej ochrany prírody v našej krajine.

8. Zdravá energia

Strana zelených považuje energetickú politiku za jednu z najdôležitejších politických otázok blízkej budúcnosti. Orientácia na obnoviteľné zdroje, šetrná politika využívania energií, podpora alternatívnych technológií a využívania alternatívnych palív či znižovanie emisií znečisťujúcich organických látok - to sú jednoznačné priority Strany zelených.

9. Zdravé odpadové hospodárstvo

Strana zelených dôsledne presadzuje dôslednú a jednoznačnú aktualizáciu štátnej environmentálnej politiky v oblasti hospodárenia s odpadmi, ktorá napraví katastrofálny stav v odpadovom hospodárstva Slovenska. Strana zelených bude dôsledne podporovať zavádzanie nových a čisté technológií a maximálnu recykláciu odpadov vo všetkých oblastiach hospodárstva Slovenska.

Strana zelených

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Strana zelených
Cukrová 14
813 39 Bratislava
Čerpané z: www.stranazelenych.sk

Súvisiace články:
Volebné preferencie politických strán – jún 2017 (10.06.2017)
Dodrží Matovič sľub? (30.03.2016)
Absolut Fico, hip hop v politike (07.02.2016)
Prieskum verejnej mienky (23.01.2016)
Zvolení poslanci NR SR (11.03.2012)
Parlamentné voľby 2012 (11.03.2012)
Predvolebný prieskum voličských nálad (09.03.2012)
Cirkus Slovakia (08.03.2012)
Výsledky prieskumu verejnej mienky (08.03.2012)
Prieskum verejnej mienky (06.03.2012)
Robotníci a nezamestnaní medzi kandidátmi na poslancov NR SR (06.03.2012)
Vzdaní a odvolaní kandidáti (03.03.2012)
Rebríček najdôveryhodnejších politikov (20.02.2012)
Výsledky prieskumu verejnej mienky (17.02.2012)
Prieskum verejnej mienky (14.02.2012)
Slovensko pred voľbami 2012 (10.02.2012)
Transparentné Slovensko (09.02.2012)
Zaviažu sa politické strany sprísniť kontrolu ich financovania? (07.02.2012)
V ktorej Bošáci nie je kostol? (03.02.2012)
Prieskum verejnej mienky (02.02.2012)
Strana živnostníkov Slovenska – zoznam kandidátov pre voľby do parlamentu v roku 2012 (30.12.2011)
Strana slobodné slovo – Nory Mojsejovej – zoznam kandidátov pre voľby do parlamentu v roku 2012 (30.12.2011)
Strana maďarskej koalície – Magyar Koalíció Pártja – zoznam kandidátov pre voľby do parlamentu v roku 2012 (30.12.2011)
Strana občanov Slovenska – zoznam kandidátov pre voľby do parlamentu v roku 2012 (30.12.2011)
Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana – zoznam kandidátov pre voľby do parlamentu v roku 2012 (30.12.2011)
Obyčajní ľudia – zoznam kandidátov pre voľby do parlamentu v roku 2012 (30.12.2011)
Robíme to pre deti – SF – zoznam kandidátov pre voľby do parlamentu v roku 2012 (30.12.2011)
Strana +1 hlas – zoznam kandidátov pre voľby do parlamentu v roku 2012 (30.12.2011)
Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko – zoznam kandidátov pre voľby do parlamentu v roku 2012 (30.12.2011)
99 % – občiansky hlas – zoznam kandidátov pre voľby do parlamentu v roku 2012 (30.12.2011)
MOST – HÍD – zoznam kandidátov pre voľby do parlamentu v roku 2012 (30.12.2011)
Strana Rómskej únie na Slovensku – zoznam kandidátov pre voľby do parlamentu v roku 2012 (30.12.2011)
Komunistická strana Slovenska – zoznam kandidátov pre voľby do parlamentu v roku 2012 (30.12.2011)
Národ a Spravodlivosť – naša strana – zoznam kandidátov pre voľby do parlamentu v roku 2012 (30.12.2011)
Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska – zoznam kandidátov pre voľby do parlamentu v roku 2012 (30.12.2011)
SMER – sociálna demokracia – zoznam kandidátov pre voľby do parlamentu v roku 2012 (30.12.2011)
Ľudová strana Naše Slovensko – zoznam kandidátov pre voľby do parlamentu v roku 2012 (30.12.2011)
Strana zelených – zoznam kandidátov pre voľby do parlamentu v roku 2012 (30.12.2011)
NÁŠ KRAJ – zoznam kandidátov pre voľby do parlamentu v roku 2012 (30.12.2011)
Právo a spravodlivosť – zoznam kandidátov pre voľby do parlamentu v roku 2012 (30.12.2011)
Sloboda a Solidarita – zoznam kandidátov pre voľby do parlamentu v roku 2012 (30.12.2011)
OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti – zoznam kandidátov pre voľby do parlamentu v roku 2012 (30.12.2011)
Slovenská národná strana – zoznam kandidátov pre voľby do parlamentu v roku 2012 (30.12.2011)
Strana demokratickej ľavice – zoznam kandidátov pre voľby do parlamentu v roku 2012 (30.12.2011)
Kresťanskodemokratické hnutie – zoznam kandidátov pre voľby do parlamentu v roku 2012 (30.12.2011)
Zelení – zoznam kandidátov pre voľby do parlamentu v roku 2012 (30.12.2011)
Vyžrebované čísla zaregistrovaných kandidátnych listín (19.12.2011)
Robíme to pre deti (14.12.2011)
Predčasné parlamentné voľby 2012 (13.12.2011)
Minule ostali pred bránami parlamentu. A nabudúce? (3. časť: SDĽ) (29.11.2011)
Minule ostali pred bránami parlamentu. A nabudúce? (2. časť: ĽS-HZDS) (18.11.2011)
Minule ostali pred bránami parlamentu. A nabudúce? (1. časť: SMK-MKP) (18.11.2011)
Zvolení poslanci NR SR (13.06.2010)
Parlamentné voľby (13.06.2010)

Strana zelených, 08. 03. 2012 | Prečítané: 3345 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (26 hl.)
 
Sýkorka belasá (17 hl.)
 
Stehlík obyčajný (11 hl.)
 
Sokol myšiar (9 hl.)
 
Drozd plavý (6 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 69
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore