www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @938
Počítadlo


Spam poison

Stop bigotnému fanatizmu na Slovensku!

Mám strach z kresťanskej etiky

Ján Maršálek 29. decembra 2015 v článku Aj koza celá, aj vlk sýty? napísal:

„Podľa informácií, ktoré mám, páni Kuffa a Kvasnička v nasledujúcich voľbách nekandidujú. Pán Mikloško kandiduje za Kresťanskodemokratické hnutie. Mal by dostať preferenčný hlas od každého, kto bude KDH voliť.“

Len to nie!!! Veľké šťastie, že poslanci Kuffa a Kvasnička už nekandidujú. Ale voliči, apelujem na vás! Viete vôbec, čo za človeka je ten poslanec NR SR Jozef Mikloško? Takému nezodpovednému človeku by ste dali hlas vo voľbách? Už nejde ani o Mikloška, ale o celé hnutie KDH. Veď v tomto hnutí nemajú ani svedomie, keď na kandidátnu listinu dali Jozefa Mikloška. Voliči, ktorí uvažujete voliť KDH, vari ste načisto potratili rozum?

Mikloško si z Národnej rady Slovenskej republiky robí holubník. Nevie, aký zákon navrhuje, len ho podpísal, lebo ho poslanec Kuffa oslovil. Taký politik nemá čo robiť v politike! Patrí do politického dôchodku. Je žalostné, že politikov za vyrobenie nepodarku nemožno finančne postihnúť alebo prepustiť z práce. Ak vôbec „pobyt“ poslanca Mikloška v NR SR možno nazvať „prácou“. Keby v bežnom zamestnaní spravil takú fatálnu chybu zamestnanec, tak by bol okamžite prepustený alebo by mal poriadne strhnuté zo mzdy.

Ani po tomto politickom faux pas, ktoré spáchal podaním návrhu zákona o umelom prerušení tehotenstva, neodradilo členov KDH, najmä tých vrcholových predstaviteľov, aby odmietli Mikloška dať na kandidátnu listinu v nadchádzajúcich voľbách do NR SR, ktoré sa uskutočnia 5. marca 2016. S číslom 31 kandiduje doc. RNDr. Jozef Mikloško, DrSc. za politické hnutie KDH. Je to celkom slušná pozícia, ak vezmeme do úvahy, že kandidátov je 150. Podľa mňa je Mikloško veľká hanba pre KDH, ale členovia KDH sa asi nehanbia za Mikloška. Možno sú aj hrdí, že majú takého „odvážneho“ politika medzi sebou.emotikon

Dúfam, že sa Mikloškovi nepodarí prekrúžkovať do parlamentu. Som zvedavý, že koľko voličov dá hlas KDH, a koľko konkrétne voličov dá hlas Mikloškovi.

Nie som sám, kto je rozhorčený z politiky takých kresťanov ako je Jozef Mikloško.

Ing. Martin Chren, ktorý s číslom 6 kandiduje za stranu Slovenská občianska koalícia (SKOK!) v článku Ženy chcel zákonom posielať do basy, teraz priznal, že ho ani nečítal z 21. 12. 2015 napísal:

„Jozef Mikloško priznal, že vlastný zákon, v ktorom rozdával ženám doživotia a viacročné tresty za umelé oplodnenie, ani nečítal. Normálneho človeka by za taký prístup k práci na hodinu vyrazili. Má Mikloško čo robiť v parlamente?“

Prečítajte si aj článok SKOK!: Mikloško by mal zložiť mandát, KDH by ho malo stiahnuť z kandidátky z 20. 12. 2015.

Poslanec NR SR Jozef Mikloško (Klub KDH) sa v rozhovore s Máriou Kohutiarovou z 18. 12. 2015 priznal, že návrh zákona podpísal narýchlo v aute, a druhý zákon ani nečítal. Pritom bol navrhovateľom zákona. Jozef Mikloško povedal:

„Ihneď konštatujem, že navrhované tresty podľa Trestného zákonníka sú neprimerané a tvrdé. Poviem to prvýkrát otvorene – môj príspevok spočíval iba v mojom podpise. Tieto zákony pripravovali odborníci bezmála tri roky. Navrhovatelia by sami nikdy nedokázali niečo podobné vytvoriť. Poslanec Štefan Kuffa vie o tom najviac, mal by sa tiež vyjadriť. Od neho viem, že zákon, o ktorého príprave som netušil, predtým všelikde prerokovali, jeho predloženie sa však stále odkladalo. Kuffa si uvedomil, že v novom volebnom období už túto šancu nebude mať, tak sa rozhodol konať. Tesne pred poslednou schôdzou NR SR získal na podpis aj poslanca Mariána Kvasničku. 23. októbra bolo treba do 18-tej hodiny návrhy zákonov odovzdať do podateľne. Asi o 16.00 mi Kuffa zatelefonoval. Sľúbil som podpis na zákon o ochrane života, ktorý by začlenil do nášho systému garanciu práva nenarodeným deťom, aby od ich počatia mali právo na život, nedotknuteľnosť, ochranu zdravia, zachovanie ľudskej dôstojnosti, aj zákaz ich potratu. O 16.30 ma vyvolal zo schôdze Svetového apoštolátu Fatimy a v aute som návrh zákona podpísal. Druhý zákon s aplikáciou Trestného práva a s neprimeranými postihmi a trestami som nemal možnosť si prečítať.“

Mikloško v parlamentnej rozprave 9. 12. 2015 k zákonu povedal:

„Ešte pár slov k umelému oplodneniu. Tiež to nie je jednoduchá otázka, iste by lekári mali k tomu viac hovoriť, ale samozrejme, ja, ktorý mám viac detí aj vnukov, aj všelikoho, viem, aký boží dar je dieťa, aj na starobu, aj behom celého života, jak môže manželstvá spájať a pomáhať všeličomu, je s tým aj veľa ťažkostí, trápení, to je pravda. Čiže úplne chápem každý pár, ktorý chce mať dieťa a nemôže mať dieťa a veľmi si ho praje.“

Ako chápe každý pár, ktorý nemôže mať dieťa a veľmi si ho praje, keď navrhoval schváliť zákon? A aj sám hlasoval ZA schválenie tohto zákona, ktorý by z takých párov spravil páchateľov, keby sa pokúsili o umelé oplodnenie, s odňatím slobody na päť až dvanásť rokov.

Je to zlý sen, že takýto človek, ktorý ani nevedel, za čo hlasuje, lebo zákon nečítal, ako sa sám priznal, má podporu v Kresťanskodemokratickom hnutí.

Ďalej sa v tej rozprave Mikloško vyjadril:

„Tak z hľadiska kresťanského a z hľadiska kresťanskej etiky vlastne tento zákon je písaný týmto štýlom, tak z hľadiska kresťanského je to absurdné a je to nedovolené, nemožné.“

Mám odôvodnený strach z kresťanskej etiky, keď takou etikou politik obhajuje zatváranie ľudí do väzenia len preto, že ak nemôžu mať prirodzeným spôsobom dieťa, tak sa rozhodnú pre umelé oplodnenie.

Voliči, zapamätajte si mená politikov, ktorí boli za schválenie veľmi nebezpečného zákona.

Pavol Abrhan (Klub KDH), Jozef Bobík (Klub KDH), Július Brocka (Klub KDH), Martin Fecko (Klub OĽaNO), Martin Fronc (Klub KDH), Monika Gibalová (Klub KDH), Pavol Hrušovský (Klub KDH), Erika Jurinová (Klub OĽaNO), Marián Kéry (Klub SMER – SD), Štefan Kuffa (poslanec nie je členom poslaneckého klubu), Marián Kvasnička (poslanec nie je členom poslaneckého klubu), Helena Mezenská (Klub OĽaNO), Jozef Mikloško (Klub KDH), Jozef Mikuš (Klub KDH), Ján Podmanický (Klub SMER – SD), Alojz Přidal (Klub KDH), Ivan Uhliarik (Klub KDH), Richard Vašečka (Klub OĽaNO), Pavol Zajac (Klub KDH)

Ale maslo na hlave majú aj tí politici, ktorí sa zdržali hlasovania alebo vôbec nehlasovali, aj keď boli prítomní v NR SR.

Archív:

Ján Maršálek – Aj koza celá, aj vlk sýty?Priznanie Jozefa MikloškaMartin ChrenSKOK!: Mikloško by mal zložiť mandát, KDH by ho malo…Mikloško v parlamentnej rozprave 9. 12. 2015

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Súhlasíte, aby si ženy mohli dať umelo predčasne ukončiť svoje tehotenstvo bez zdravotných dôvodov?

Áno, podľa súčasného platného zákona (Počet hlasov: 150)
(57.92 %)

Áno, ale súhlasím aj s úpravami súčasného zákona (Počet hlasov: 20)
(7.72 %)

Nie, ale nemám vážne výhrady k súčasnému zákonu (Počet hlasov: 11)
(4.25 %)

Nie, ale súčasný zákon by sa mohol sprísniť (Počet hlasov: 19)
(7.34 %)

Nie, som za úplný zákaz interrupcií (Počet hlasov: 59)
(22.78 %)Celkom hlasovalo: 259
Súvisiace články:
SaS: Sprísnenie interrupcií nepodporíme (18.05.2018)
Návrh zákona o umelom prerušení tehotenstva (02.05.2018)
Erika Jurinová je politička bez hanby (25.03.2016)
Stop politickým a náboženským extrémistom! (20.02.2016)
Voliči, dávajte si veľký pozor na hnutia OĽANO – NOVA a KDH (03.02.2016)
19 poslancov parlamentu pri plnom vedomí hlasovalo za to, aby žena, ktorá chce mať deti a ide na umelé oplodnenie, dostala 5 až 12 rokov basy! (14.12.2015)
Zmena zákona o umelom prerušení tehotenstva nebola schválená (11.12.2015)
Návrh ústavného zákona, ktorým sa zakazuje interrupcia, eutanázia a asistovaná samovražda – 6. časť (06.12.2015)
Návrh ústavného zákona, ktorým sa zakazuje interrupcia, eutanázia a asistovaná samovražda – 5. časť (06.12.2015)
Návrh ústavného zákona, ktorým sa zakazuje interrupcia, eutanázia a asistovaná samovražda – 4. časť (06.12.2015)
Návrh ústavného zákona, ktorým sa zakazuje interrupcia, eutanázia a asistovaná samovražda – 3. časť (06.12.2015)
Návrh ústavného zákona, ktorým sa zakazuje interrupcia, eutanázia a asistovaná samovražda – 2. časť (06.12.2015)
Návrh ústavného zákona, ktorým sa zakazuje interrupcia, eutanázia a asistovaná samovražda – 1. časť (06.12.2015)
Zákon o umelom prerušení tehotenstva – 6. časť (05.12.2015)
Zákon o umelom prerušení tehotenstva – 5. časť (05.12.2015)
Zákon o umelom prerušení tehotenstva – 4. časť (05.12.2015)
Zákon o umelom prerušení tehotenstva – 3. časť (05.12.2015)
Zákon o umelom prerušení tehotenstva – 2. časť (05.12.2015)
Zákon o umelom prerušení tehotenstva – 1. časť (05.12.2015)

Ján Parada, 29. 12. 2015 | Prečítané: 1406 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (8 hl.)
 
Sýkorka belasá (11 hl.)
 
Stehlík obyčajný (6 hl.)
 
Sokol myšiar (2 hl.)
 
Drozd plavý (0 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 27
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Imperializmus
06-07-20 * 20:27
 Re: Ruskí imperialisti
06-07-20 * 16:18
 Ruskí imperialisti
06-07-20 * 14:36
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore