www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovKníhkupectvo AlternatívaAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyWave of Reality
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @936
Počítadlo

Spam poison
Spam poison

Služby Slovensko.sk v júli využilo 1,5 milióna občanov

Online komunikácia podnikateľov so štátom funguje naplno viac ako mesiac

Počas júla úrady zaslali podnikateľom do elektronických schránok takmer 400-tisíc rozhodnutí, ktoré ešte pred pár mesiacmi chodili klasickou poštou. Do schránok sa prihlásili zástupcovia vyše 100-tisíc firiem.

Od 1. júla 2017 sú podľa zákona orgány verejnej moci povinné komunikovať s firmami zapísanými v OR SR elektronicky. Na prístup do firemnej e-schránky potrebujú štatutári alebo nimi poverené osoby elektronický občiansky preukaz s čipom a bezpečnostným osobným kódom BOK.

„Poverenie na vstup do elektronickej schránky môžu zadať firmy elektronicky cez nastavenia e-schránky i listinne. Túto možnosť už využilo viac ako 27-tisíc právnických osôb,“ hovorí generálny riaditeľ Národnej agentúry prie sieťové a elektronické služby (NASES) Norbert Molnár.

Počas júla sa do elektronických schránok prihlásilo celkom 893 719 používateľov. V tomto mesiaci sa prvýkrát do schránky prihlásilo 41 796 z nich. Najviac ľudí navštívilo svoju e-schránku v utorok 4. júla, kedy systém zaznamenal 9 645 unikátnych prihlásení.

Minimálne raz sa prihlásilo k 31. júlu 2017 do schránky 103 808 fyzických osôb a 109 458 právnických osôb.

„Výhodou elektronickej schránky je, že ju netreba kontrolovať denne. Pri prvom vstupe si používateľ môže nastaviť upozornenia na ľubovoľný e-mail či SMS. O každej prijatej správe v budúcnosti ho systém upozorní,“ vysvetľuje Molnár.

V júli bolo cez portál Slovensko.sk zaslaných celkovo 145 417 podaní, z toho 124 459 podaní uskutočnili právnické osoby, 2 930 fyzické osoby a 18 028 orgány verejnej moci.

Do 261 573 aktivovaných elektronických schránok právnických osôb prišlo v júli celkom 389 953 úradných rozhodnutí, do schránok fyzických osôb 2 396 rozhodnutí a orgány verejnej moci si medzi sebou zaslali 58 384 rozhodnutí. Sumárny počet správ, ktoré boli zaslané cez Slovensko.sk ku koncu júla, predstavuje 27 510 900.

Najviac sa na Slovensko.sk prihlasujú občania z Bratislavského kraja, tvoria až 44 percent. Celkový počet prístupov na portál v mesiaci júl bol 1 518 618.

Nárast zaznamenalo aj Kontaktné centrum ústredného portálu Slovensko.sk, ktoré počas júla vybavilo 9 255 žiadostí. V porovnaní s júlom 2016 ide o viac ako 400-percentný nárast – v júli 2016 vybavili operátori 1 733 žiadostí občanov.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

NASESNárodná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES)
Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby vznikla 1. januára 2009 ako príspevková organizácia Úradu vlády Slovenskej republiky za účelom plnenia odborných úloh v oblasti informatizácie spoločnosti vyplývajúcich zo zákona č. 275/2006 Z. z. o informačných systémoch verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, správy a prevádzkovania elektronických komunikačných sietí a služieb, pre Úrad vlády Slovenskej republiky (ktoré Úradu vlády SR vyplývajú z § 24 ods. 3 zákona č. 575/2001 Z. z. o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy, ako aj § 5 ods. 2 zákona č. 275/2006 Z. z. o informačných systémoch verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov), a aj pre ostatné orgány štátnej správy, právnické osoby a fyzické osoby, ktoré požadujú informácie, údaje z informačných systémov, databáz a registrov verejnej správy.
Čerpané z: www.nases.gov.sk

NASES, 12. 08. 2017 | Prečítané: 108 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Zbierka na ochranu humanistov

Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie.

Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.

HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Zúčastníte sa volieb do orgánov samosprávneho kraja?

Áno (90 hl.)
 
Ešte neviem (49 hl.)
 
Nie (51 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 190
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore