www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @980
Počítadlo


Spam poison

Slovenskí matematici priniesli z Chiang Mai medaily

56. ročník Medzinárodnej matematickej olympiády

Dve strieborné a tri bronzové medaily – s takýmto úspechom sa vrátili slovenskí stredoškoláci z 56. ročníka Medzinárodnej matematickej olympiády (IMO) v thajskom meste Chiang Mai. V neoficiálnom hodnotení zúčastnených krajín sa Slovensko umiestnilo na 33. mieste spomedzi 104 krajín.

Matematickej olympiády sa tento rok zúčastnil rekordný počet 577 študentov stredných škôl zo 104 krajín sveta. Študenti riešili počas dvoch dní dve trojice úloh, za každú úlohu bolo možné získať najviac 7 bodov. Absolútnym víťazom IMO s plným počtom bodov sa stal Zhuo Yun (Alex) Song z Kanady. Medzi Slovákmi sa najlepšie darilo Bui Truc Lamovi z bratislavského gymnázia na Grösslingovej ul., ktorý vyriešil až štyri úlohy a od zisku zlata ho delil jediný bod. Druhú striebornú medailu získal Eduard Batmendijn z Cirkevného gymnázia v Starej Ľubovni, na bronzovej priečke sa umiestnila trojica Patrik Bak zo sobranovského Gymnázia Kpt. Nálepku, Zhen Ning Dávid Liu z bratislavského Gymnázia Jura Hronca a Samuel Sládek z Gymnázia A. Bernoláka v Námestove.

Výborné umiestnenie získalo aj Slovensko. V neoficiálnom hodnotení krajín sa umiestnilo so ziskom 97 bodov na 33. mieste, čo je najlepší výsledok od roku 2006. V rámci krajín EÚ sme sa zaradili na 10. miesto. Kompletné výsledky a štatistiky nájdete na stránke Medzinárodnej matematickej olympiády.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakMinisterstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVŠ SR)
Stromová 1
813 30 Bratislava
Čerpané z: www.minedu.sk

MŠVVŠ SR, 19. 08. 2015 | Prečítané: 466 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore