www.humanisti.sk
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @295
Počítadlo


Spam poison

Slovenská národná strana už chápe, čo je diskriminácia, ale nechápe, čo je normálne

Tlačová správa strany Sloboda a Solidarita k návrhu Slovenskej národnej strany rozšíriť povinnosť zamestnávateľa preplácať rekreačné poukazy aj vo firmách do 50 zamestnancov

Slovenská národná strana (SNS) chce povinnosť preplácať rekreačné poukazy preniesť na všetkých zamestnávateľov, teda aj na tých, ktorí zamestnávajú menej ako 50 zamestnancov. Strana Sloboda a Solidarita (SaS) takýto návrh odmieta.

„Strana SaS z toho robí záver, že funkcionári SNS už chápu, čo je diskriminácia, ale stále nechápu, že rekreačné poukazy by mali byť dobrovoľným benefitom firiem pre svojich zamestnancov, ktorý štát uznáva ako daňovo oprávnený náklad,“ zhodnotila podpredsedníčka strany SaS a tímlíderka pre oblasť podnikateľského prostredia Jana Kiššová.

Povinné preplácanie dovolenkových poukazov nezohľadňuje ekonomickú situáciu zamestnávateľov vrátane škôl, jaslí, škôlok, zdravotníckych zariadení.

„Ak budú zamestnávatelia s menšou ekonomickou silou alebo horšími hospodárskymi výsledkami povinní preplácať rekreačné poukazy, ušetria peniaze napríklad na odmenách, čo nemusí ich zamestnancom vyhovovať,“ upozornil tímlíder SaS pre školstvo Branislav Gröhling.

Ako dodal člen Výboru NR SR pre poľnohospodárstvo a životné prostredie Radoslav Pavelka:

„SNS nechce pochopiť, že Slovensko má trhovú ekonomiku, firmy fungujú v domácom i medzinárodnom konkurenčnom prostredí a štát ich nesmie zaťažovať vedľajšími nákladmi len preto, lebo jedna koaličná strana sa potrebuje vyhrabať zo škandálov, ktoré si sama spôsobila. Firmy najlepšie vedia, čo majú robiť, aby si udržali svojich zamestnancov.“

„Očakávame, že ministerstvo financií a príslušné rezorty vyčíslia, koľko návrh SNS bude stáť štátnu kasu, a že na tento benefit nájdu zdroje bez toho, aby zvýšili rozpočtový deficit,“ uzavreli liberáli.

Foto:

Jana KiššováBranislav GröhlingRadoslav Pavelka

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 01. 08. 2019 | Prečítané: 100 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Anketa
Čítali ste knihu Zakázané ovocie – Etika humanizmu, ktorú napísal Paul Kurtz?

Áno (520 hl.)
 
Nie (388 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 908
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Nie
16-08-19 * 19:42
 Re: Internet
16-08-19 * 19:05
 RE: Zbierka náboženských nezmyslov
16-08-19 * 18:50
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore