www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @579
Počítadlo


Spam poison

Slnko v noci

Nový systém pre uskladnenie slnečnej energie

Prvý kompletný systém pre budúcnosť – solárny systém s funkciou zálohovania energie.

• Uloženie až 13,2 kWh energie pre štvorčlennú domácnosť
• Integrovaný 5,5 kW stringový menič s inteligentným systémom energetického manažmentu
• Systémy Conergy Complete spolu so systémom ukladania energie pokryjú až 80 % spotreby
• Technológia s dlhou životnosťou: lithium-ion batérie vydržia trikrát dlhšie než olovené akumulátory

Solárne systémy Conergy a. s.

Spoločnosť Conergy so sídlom v Hamburgu predstaví na veľtrhu Intersolar v Mníchove svoje riešenie ukladania energie. Ide o vysoko účinný integrovaný systém stringového rozvádzača s energetickým manažmentom založený na lithium-ion batériách, rovnakých ako sa používajú v najmodernejších elektromobiloch. Výkon systému 5,5 kW a kapacita batérií až 13,2 kWh sú navrhnuté pre využitie štvorčlennej domácnosti. Zariadenie o veľkosti chladničky váži 220 kilogramov.

Energia zo Slnka v noci

Doposiaľ mohli majitelia solárnych zariadení využívať elektrickú energiu zo Slnka iba v čase, kedy bola vyrobená, a prebytky museli púšťať do rozvodnej siete. Od budúceho roka, kedy bude systém k dispozícii na trhu, bude možné túto zelenú energiu využívať i v noci. „V budúcnosti budú zákazníci využívať slnečný svit i večer či v noci, dávno po západe Slnka,“ hovorí Eike Frühbrodt, vedúci výroby v spoločnosti Conergy a. s. „Tento systém budúcnosti je obzvlášť zaujímavý pre zariadenia, ktoré využívajú solárnu energiu pre vlastnú spotrebu – zvlášť pre ľudí, ktorí pracujú cez deň mimo domova.“

Zákazníci sa tak „zelenou“ cestou oslobodia od závislosti na raste ceny elektrickej energie na trhu.

Pokrytie až 80 % vlastnej spotreby

Majitelia solárnych zariadení budú schopní vďaka tomuto systému pokryť až 80 % ročnej spotreby svojich domácností. Počas slnečných letných dní to môže byť i 100 %. Tieto čísla znamenajú dosiaľ nevídaný nárast vlastnej spotreby. Vďaka dlhej životnosti lithium-ion batérií je platnosť týchto hodnôt pre celé obdobie životnosti zariadenia.

Trvanlivé, ľahké lithium-ion batérie

Výhodou použitých batérií v porovnaní s tradičnými olovenými akumulátormi je ich vyššia kapacita, energetická hustota, nízka hmotnosť a predovšetkým ich dlhá životnosť. Vysoké špičky a extrémne zaťaženie akumulátora by v prípade klasických olovených akumulátorov spôsobilo ich veľmi malú životnosť. „Typický olovený akumulátor má životnosť 2 000 cyklov,“ hovorí Eike Frühbrodt. „Oproti tomu lithium-ion vydržia okolo 7 000 kompletných cyklov, čo pre zariadenie predstavuje viac než 20 rokov, podobne ako pri solárnom module. Lithium-ion batérie majú taktiež o 50 – 80 % nižšiu hodnotu samovybíjania a oveľa vyššiu účinnosť cyklu, čo znamená menšie straty a viac energie pre užívateľa.“

85 % účinnosť – až o 25 % vyššia účinnosť oproti konkurenčným systémom

V kombinácii s integrovaným meničom dosahuje systém účinnosť 85 %, čo je až o 25 % viac než dosahujú iné systémy na trhu. Týchto hodnôt je dosiahnutých čiastočne použitím lithium-ion batérií s vysokou efektivitou, ale tiež nižšími stratami pri konverzii. Batérie sú nabíjané priamo z jednosmerného vedenia rozvádzača, čo znamená elimináciu strát pri prevodoch. Mnoho iných súčasných systémov pred vlastným nabitím batérií energiu dvakrát menia – z jednosmernej na striedavú a potom opäť na jednosmernú do batérií.

Solárne systémy Conergy a. s.

V kombinácii s dvoma novými montážnymi systémami pre šikmé strechy (integrovaný Conergy Complete 200 a strešný Conergy Complete 300) ide o prvé kompletné riešenie poskytujúce možnosť využívať slnečnú energiu uprostred noci.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Conergy a. s. – systémový výrobca
Spoločnosť Conergy a. s. dodáva ucelené solárne systémy, pretože vyrába všetky nevyhnutné komponenty pod jednou strechou. Ponukou inžinierskych, dodávateľských, stavebných a finančných služieb poskytujú integrované a komplexné služby pre vývoj slnečných elektrárni. Spoločnosť Conergy, ktorá je zapísaná na burze vo Frankfurte, zamestnáva viac než 1 700 zamestnancov celosvetovo. Od jej založenia v r. 1998 vyrobila a predala viac než 1,5 GW čistej slnečnej energie. Takže v roku 2010 nainštalované systémy od Conergy vyrobili takmer toľko elektrickej energie ako nemecký jadrový reaktor.
Čerpané z: tlačová správa Sunshine at night (Slnečný svit v noci)

Conergy, 06. 06. 2011 | Prečítané: 2242 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (19 hl.)
 
Nie (20 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 39
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Vidím pohyby
01-06-20 * 05:22
 Chcete vedieť, či ste nervózni?
01-06-20 * 05:19
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore