www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @830
Počítadlo


Spam poison

Skvost medzi petíciami

Petícia za školy a škôlky s vyučovacím jazykom slovenským

28. novembra 2015 bola vytvorená petícia za školy a škôlky s vyučovacím jazykom slovenským.

Predpokladám, že autorkou petície je Kristína Antalová z Vrakúňa. Meno Kristína je uvedené pod petíciou ako autorka, a prvý podpis patrí Kristíne Antalovej z Vrakúňa.

Je to hrôza čítať takúto petíciu. Zrejme sa naozaj Kristína Antalová buď nestretla so slovenským jazykom v škole alebo dlhodobo chýbala na vyučovaní.

Už v nadpise petície má dve chyby. Napísala Slovenským s veľkým S, a má byť s malým písmenom: slovenským. A v nadpise sa nedáva na konci bodka.

V samotnom texte petície sa to hemží chybami.

„Petícia za to, aby sa všade na Slovensku, a to aj južnom, vyučovala slovenčina a nie maďarčina. Sme na Slovensku, tak prečo vyučovať a učiť deti Slovenskej republiky slovenskej národnosti a štátnej príslušnosti maďarský jazyk? Dajme šancu našim deťom byť pravým Slovákom. Nenechajme sa utláčať a prispôsobovať hranicami a Maďarmi. Ani v Bratislave sa nevyučuje v nemeckom jazyku len preto, že za rohom je Rakúsko. Ani v meste Kúty sa nevyučuje v českom jazyku len preto, že za rohom je Česká republika. Tak prečo na južnom Slovensku a pri hraniciach s Maďarskom sú všade materské škôlky s vyučovacím jazykom maďarským? Veď sme na Slovensku! Chcem, aby moje deti vedeli po slovensky, pretože žijem na Slovensku. Kebyže chcem, aby rozprávali a učili sa maďarčinu, tak idem žiť do Maďarska… Podporte túto petíciu, nech sú škôlky a školy na Slovensku s vyučovacím jazykom slovenským. Ďakujem.“

Napísaná petícia vyzerá otrasne, ale uvítam v diskusii názory, ako je to skutočne na južnom Slovensku. Naozaj tam nie sú škôlky a školy s vyučovacím jazykom slovenským? Viem, že si to môžem overiť na ministerstve, opýtať sa politických strán, ktoré majú najviac voličov práve na južnom Slovensku, alebo opýtať sa priamo v obci Vrakúň. Ale mňa teraz zaujímajú názory bežných občanov, ktorí žijú na južnom Slovensku alebo pri hraniciach s Maďarskom.

Jej pôvodný text petície:

Petícia za školy a škôlky s vyučovacím jazykom Slovenským.

Petícia za to aby sa všade na slovensku a to aj juznom vyučovala slovenčina a nie madarčina sme na slovensku tak prečo vyučovat a učit deti slovenskej republiky slovenskej narodnosti a statnej prislušnosti madarsky jazyk dajme šancu našim detom byt pravým slovákom nenecgajme sa utlácat a prisposobovat hranicami a madarmi ani v bratislave sa nevyučuje v nemeckom jazyku len preto ze za rohom je Rakusko ani v meste Kúty sa nevyučuje v českom jazyku len preto ze za rohom je česká republika tak prečo na južnom slovensku a pri hraniciach s madarskom sú všade materské školky s vyučovacim jazykom madarskym ved sme na Slovensku ja chcem aby moje deti vedeli po slovensky preto žijem na Slovensku keby ze chcem aby rozpravali a učili sa madarčinu tak idem žit do madarska ... Podporte tuto petíciu nech su škôlky a školy na Slovensku s vyučovacim jazykom Slovenským . Ďakujem .

Kristína

Archív:

Petícia za školy a škôlky s vyučovacím jazykom slovenskýmPetícia za školy a škôlky s vyučovacím jazykom slovenskýmPorovnanie textov

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Ján Parada, 03. 12. 2015 | Prečítané: 682 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Dobyvatelia zo Skrivolandie.
16-07-20 * 16:57
 Re: Čítam
13-07-20 * 17:12
 RE: Zdravá výživa
12-07-20 * 16:56
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore