www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Pozvánka na koncert
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @449
Počítadlo


Spam poison

Škôlky v Rači prijali až 85 percent zapísaných račianskych detí nad 3 roky

Pre ostatných samospráva otvorí ďalšiu novú škôlku

Prístavby, nadstavby a rekonštrukcie materských škôl v Rači, ktoré mali za cieľ zväčšiť kapacity existujúcich budov a vytvoriť nové miesta pre račianske deti, sa po niekoľkých rokoch prác ukázalo ako dobrý krok. A to napriek tomu, že už sa naplno prejavil aj populačný nárast: tento rok bolo odovzdaných dohromady všetkých prihlášok 431, čo je až o 52 viac ako minulý rok.

Z celkového počtu žiadostí sa vyselektovalo 373 detí s trvalým pobytom v Rači, pričom starších ako 3 roky bolo 252. Z nich sa nakoniec podarilo umiestniť až 214 detí, čo znamená, že škôlky v Rači prijali až 85 percent záujemcov starších ako 3 roky s trvalým pobytom v Rači.

Mestská časť Rača už niekoľko rokov investuje do budov predškolských zariadení nemalé peniaze a snahu, aby dokázala prijať čo najviac detí. Absolútnou prioritou sú deti rodičov s trvalým pobytom v Rači.

„Pri prijímaní som v prvom rade počítala s račianskymi deťmi a tiež som sa snažila prijať deti z blízkeho okolia škôlky, aby som rodičom ušetrila ráno cestu autom a problém s parkovaním,“ povedala Stanislava Mazáčková, riaditeľka materskej školy Barónka, kde z 27 prijatých detí sú všetko deti z Rače.

Račianska samospráva okrem toho v súčasnosti rekonštruuje a pripravuje úplne novú materskú školu na Novohorskej ulici s kapacitou ďalších 85 miest, kde budú môcť byť prijaté ďalšie 3 a viac ročné račianske deti, ktorým sa neušlo miesto, rovnako ako aj račianske deti mladšie ako tri roky a v prípade zostávajúcich voľných miest aj deti z iných mestských častí.

„Rodičom, ktorým aktuálne prišlo zamietavé stanovisko k prijatiu ich dieťaťa, odporúčame navštíviť ktorúkoľvek zo škôlok a na pripravenom tlačive písomne vyjadriť svoj predbežný záujem o MŠ Novohorská 1,“ uviedla vedúca Školského úradu v Rači Angelika Bezděková.

V MŠ Novohorská prebehne prijímanie a následné rozhodnutie o prijatí/neprijatí až po zrealizovaní výberového konania na riaditeľku, jej menovaní a nástupe do funkcie. Počet miest v materskej škole na Novohorskej ulici sa odhaduje na 85, konečné slovo v určení kapacity bude mať úrad hygieny – RÚVZ Bratislava. Otvorenie škôlky na Novohorskej a nástup detí sa bude odvíjať od kolaudačného procesu budovy, predpokladaný termín je začiatok roku 2019.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

RačaMestská časť Bratislava-Rača
Adresa: Kubačova 21, 831 06 Bratislava
Rača je známa udeľovaním ocenenia Račianske srdce, ktoré sa udeľuje významným osobnostiam Rače, ktoré výraznou mierou prispeli ku skvalitneniu života v mestskej časti v akejkoľvek oblasti – športe, kultúre, vede, výskume, vzdelávaní alebo aj v sociálnej či spoločenskej oblasti
Čerpané z: www.raca.sk

Rača, 23. 06. 2018 | Prečítané: 208 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Anketa
Čítali ste knihu Zakázané ovocie – Etika humanizmu, ktorú napísal Paul Kurtz?

Áno (576 hl.)
 
Nie (427 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1003
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Prvý dar pre bezdomovcov
02-04-20 * 21:19
 17
02-04-20 * 20:06
 Re: No
02-04-20 * 18:10
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore