www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Počítadlo


Spam poison

Šírenie klamstiev o iluminátoch

Bez dôkazov je všetko divné (záhadné)

K demokracii neodmysliteľne patrí sloboda slova. A sloboda slova zaručuje, že i hlúposti sa môžu slobodne tárať.

V časopise Enigma, z februára 2013, na strane 45, je uverejnený článok Londýn 2012: Stoja v pozadí olympiády tajné spoločenstvá? s podtitulom „Ovládli minuloročné olympijské hry ilumináti?“, ktorý napísala Jitka Krulcová.

V článku píše:

„Sledovali ste minuloročné olympijské hry v Londýne? A všimli ste si pritom niečo podivné? Zástancovia konšpiračných teórií áno. Sú presvedčení o tom, že športová udalosť bola spojená s tajnými organizáciami. Hovorí sa pritom predovšetkým o obávaných iluminátoch. Ako táto kontroverzná myšlienka vznikla? V podozrení sú maskoti hier, osvetlenie štadióna i samotné logo olympiády.“

Londýn 2012 verzus Zion

Autorka v článku spomína akési vizionárske karty iluminátov:

„Tip k celej záhade sa údajne môže ukrývať v kontroverzných iluminátskych kartách – kartovej hre z roku 1995. Jednotlivé karty balíčka vyobrazujú trochu netypicky rôzne katastrofy. V jednom prípade napríklad rúcajúce sa mrakodrapy newyorských dvojičiek alebo horiacu budovu Pentagonu. Na ďalšej karte je zasa padajúca vež, ktorá nápadne pripomína vež Big Ben. Pod ňou utekajú ľudia v odevoch vo farbách olympijských kruhov. Je to náhoda? Sú iluminátske karty akousi cynickou formou predpovedí nešťastí, za ktorými by mohli ilumináti stáť? Ako inak si vysvetliť víziu skazy dvojičiek a nešťastia v Pentagone šesť rokov pred uskutočnením teroristických útokov z 11. septembra 2001?

Čo sa malo udiať v Londýne?

Špekuluje sa, že práve iluminátske karty môžu byť dôkazom o vplyve iluminátov na významné svetové udalosti.“

Nuž vymýšľať si hlúposti je veľmi jednoduché, a vždy sa nájdu tvoriví ľudia, čo dokážu bludy napísať tak, aby pre hlupákov zneli vierohodne. Cirkev z tejto ľudskej tvorivosti ťaží už tisícky rokov, a veľmi úspešne. Prečo by aj iní nemohli, však.emotikon

Chcel by som vidieť seriózne dôkazy o tom, že pred rokom 2001 už existovali nejaké také karty iluminátov, na ktorých by bol zobrazený útok na WTC.

Je totiž veľmi jednoduché vymýšľať si po funuse. Najprv nastala udalosť, ktorú nikto nepredpokladal. A potom sa vymyslia akože nejaké karty, kde sa táto udalosť zobrazí, a do sveta sa roztrúbi klamstvo, že tie karty boli vyrobené skôr, už v roku 1995.

Hracie karty

Archív:

Enigma

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Ján Parada, 17. 01. 2013 | Prečítané: 2147 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Oxymoron
20-01-20 * 20:41
 Re: Oxymoron
20-01-20 * 18:34
 Re: Oxymoron
19-01-20 * 17:32
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Internetový čas
Internet time: @469