www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @590
Počítadlo


Spam poison

Šiesty ročník festivalu Leto v parku opäť poteší multižánrovým obsahom i hviezdnym obsadením

6. ročník

Leto v parkuMultižánrový medzinárodný festival Leto v parku (LVP) sa zrodil v Košiciach vďaka projektu Európske hlavné mesto kultúry. Po niekoľkých priestorových i organizačných zmenách však už pevne zakotvil v zelenej parkovej zóne zrekonštruovaného areálu Kasární/Kulturparku na Kukučínovej ulici. Počas aktuálneho 6. ročníka od 9. do 31. augusta 2014 opäť ponúkne Košičanom i návštevníkom metropoly východu príjemné, pohodové a kultúrne spestrenie letných dní.

Takmer celomesačný program, koncipovaný pre všetky generácie, si aj v tomto roku zachová overenú štruktúru.

„Návštevníci festivalu sa môžu tešiť na literárne stredy, hudobné piatky a soboty a tiež nedele vyplnené aktivitami pre rodiny s deťmi a divadelnými predstaveniami. Nebudú chýbať filmové predstavenia, sprievodné akcie ako výstavy, workshopy, literárne soirée ale ani možnosť navštíviť stálu expozíciu zábavno-technického centra Steel Park alebo jednu z najkrajších pobočiek Knižnice pre mládež mesta Košice LitPark,“ uviedol hlavný dramaturg a koordinátor festivalu Daniel Franko.

Organizátorom LVP sú po prvý raz K13 – Košické kultúrne centrá, nástupnícka organizácia n. o. Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013.

Podľa dramaturga festivalu môžu návštevníci pocítiť rozdiel v porovnaní s minulým rokom najmä v tom, že festival sa v duchu názvu skutočne vráti do parku.

„Vlani bolo hlavné dianie sústredené na pódiu na tzv. bielom námestí, tento rok bude stage priamo pod stromami, doslova v parku. Všetko sa snažíme pripraviť tak, aby sme v ľuďoch čo najviac podporili pocit oddychu a aby si podujatia i atmosféru parku naplno vychutnali,“ spresnil Franko.

Ako dodal, hlavný stage/pódium i kočovný letný Bažant Kinematograf budú situované medzi budovami Bravo a Charlie tak, aby si diváci koncerty a filmy mohli vychutnať nielen na stoličkách, ale hoci aj v ľahu na tráve.

Leto v parku 2014 oficiálne začne v sobotu 9. augusta pestro namixovaným hudobným programom. Milovníkov energickej hudby organizátori potešia koncertom a netradičným hudobným spojením raprockovej skupiny Para so Sendreiovcami a rómskym zoskupením hudobníkov Kokavakere lavutara. Ich pohodovo-zábavno-živelnému vystúpeniu budú predchádzať melodické vokály kombinované s elektronikou skupiny Lavagance a tanečné vystúpenie skupiny Outbreak. Komu to nebude stačiť, po koncerte sa môže presunúť do hlavnej budovy Kasární kde začne afterparty. Nasledujúca nedeľa 10. augusta sa už ponesie v pokojnejšom duchu, pretože začne prestavením divadla Maškrta pre najmenších a súčasťou programu budú aj tvorivé dielne a čítanie pre deti. Večer už dospelých divákov pobaví divadelno-improvizačná skupina so slabosťou pre situačný humor, ktorá si hovorí 3T (Tri tvorivé tvory). Predstavenie je založené na improvizáciách a skladá sa z viacerých skečov. Divákov sa budú snažiť zabaviť humorom, ktorý vzniká priamo na javisku a na ich podnet.

Na štvrtok 14. augusta sa môžu tešiť fanúšikovia jazzu. Koncert Ofir Shwartz Tria je projektom izraelského jazzového klaviristu, skladateľa, aranžéra a producenta Ofira Shwartza, ktoré hrá vlastné skladby a ponúka osobitý prístup inšpirovaný jazzom, rockom a drum'n'bass. Koncert zároveň patrí medzi sprievodné podujatia košického festivalu židovskej kultúry Mazal tov!

V piatok 15. augusta sa v Kasárňach/Kulturparku predstavia prví z headlinerov festivalu.

„Bude to ideálna letná kombinácia pre mladšiu generáciu – koncert kreatívnej a energiou nabitej skupiny Noise of Human Art/N.O.H.A a sviežej new-age popovej kapely King Shaolin,“ konštatoval Franko.

A v sobotu 16. augusta si zasa na svoje prídu priaznivci vážnej hudby.

„Na festivalovom pódiu sa spolu so Štátnou filharmóniou Košice predstaví operná diva, sopranistka Adriana Kučerová spolu s tenoristom Jurajom Hollým a pod vedením hudobného riaditeľa Štátnej opery v Prahe a dirigenta Slovenského národného divadla Martina Leginusa. Operný gala večer ponúkne košickému publiku známe i menej známe operné lahôdky v podaní významných umelcov, ktorí Slovensko reprezentujú na významných medzinárodných pódiách,“ dodal.

Druhá festivalová divadelná nedeľa 17. augusta bude opäť patriť deťom a poteší ich známou rozprávkou Pavla Dobšinského Mechúrik – Koščúrik v podaní členov spišskonovoveského Divadla na Predmestí. Večer sa dospelé publikum môže v rámci festivalu po prvýkrát stretnúť s iným variantom zábavy, na Slovensku zatiaľ netradičnou, humornou reflexiou života formou Stand-up komédie.

Nasledujúci týždeň bude LVP pokračovať spomínanou filmovou prehliadkou Bažant Kinematograf. Ponúkne päticu celovečerných slovenských a českých filmov. Kto si chce bezplatne, pod stromami a na deke pozrieť filmy ako Okresní přebor, Kandidát, Fair play, Tigre v meste či Eštebák, mal by si v diári označiť 20. až 24. august.

Hiromi UeharaVyvrcholením 6. ročníka festivalu Leto v parku bude v posledný augustový deň koncert japonskej klaviristky Hiromi. Celým menom Hiromi Uehara je držiteľkou Grammy za najlepší jazzový album roka a jednou z najvplyvnejších jazz(wo)man súčasnosti. Preslávila sa nielen bravúrnou technikou a virtuozitou, ale aj živelnosťou, energickosťou a hlbokým vcítením do hudby, ktorú hrá. „Najlepšia, najúžasnejšia, najoceňovanejšia“ – aj takými prívlastkami ju označujú jej obdivovatelia v susedných Čechách. Na vystúpení v Košiciach ju budú sprevádzať basgitarista Anthony Jackson a bubeník Simon Phillips a 31. augusta nepochybne ohúri aj tunajšie publikum.

Kompletný program a viac informácií nájdete na www.letovparku.sk.

Pod čiarou

Podujatia sa konajú aj v priestoroch, na ktorých rekonštrukciu boli použité projekty implementované v rámci opatrenia 7.1 prioritnej osi „Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013“ Regionálneho operačného programu a sú spolufinancované Európskou úniou vo výške 85 % z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 10 % zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Viac informácií nájdete na www.ropka.sk, www.mpsr.sk a tiež na www.culture.gov.sk, ERDF: Investícia do vašej budúcnosti.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

K13 – Košické kultúrne centrá
Mesto Košice na základe uznesenia mestského zastupiteľstva zriadilo príspevkovú organizáciu K13 – Košické kultúrne centrá k 1. 10. 2013. Svoju činnosť začala 1. 1. 2014 s cieľom budovať na základoch, ktoré sa položili počas roka 2013, kedy boli Košice Európskym hlavným mestom kultúry. Zastrešuje všetky kultúrne centrá, ktoré sa počas neho vytvorili. Vybudovaná kultúrna infraštruktúra, ktorá sa vytvorila vďaka investičným projektom, sa bude využívať na kultúrne účely a pokračovať sa bude aj v projektoch, ktoré sa osvedčili.
Čerpané z: www.k13.sk

Súvisiace články:
V Továrni na Vianoce sa budú vyrábať vianočné prekvapenia (10.12.2014)
Festival Vlna naživo je „upletený“ z literárnej vlny, hudby a filmu (09.12.2014)
Preßburger Klezmer Band namieša podmanivý kokteil hudby (08.12.2014)
Hudba J. Grešáka nás prenesie z predvojnových Košíc do súčasnosti (05.12.2014)
Deti budú sadiť rozprávkové stromy (03.12.2014)
Výstava CE•ZA•AR zakotvila v najoceňovanejšej stavbe (26.11.2014)
FrouFrou: Súčasný tanec pod vplyvom vúdú (25.11.2014)
Hiroshi Hori pretancuje s bábkou až do ďalekého Japonska (18.11.2014)
Hudba z písacieho stroja v podaní detských hudobníkov (17.11.2014)
Život je pohyb a pohyb je zrkadlom duše (14.11.2014)
Do synagógy a kostola opäť zasvieti Svetlo porozumenia (06.11.2014)
Popri špičkových umelcoch na ARS NOVE 2014 vystúpia aj mladí slovenskí hudobníci (28.10.2014)
Spriaznené kapely Korben Dallas a Zrní privezú nové albumy a dobrú muziku (27.10.2014)
Filmové dni budú s veľkým poľským režisérom Krzysztofom Zanussim (21.10.2014)
ARS NOVA 2014 (15.10.2014)
Program festivalu Košické dni experimentálneho divadla a pohybu (13.10.2014)
Festival KEX sa bude niesť v znamení experimentálneho divadla a pohybu (06.10.2014)
Piata Biela noc bude umelecky najsilnejšia, sľubuje kurátorka (02.10.2014)
Kreatívne deti budú navrhovať modely a šperky na Košice Fashion Week (01.10.2014)
Polievky na festivale Rozmanitosť bojujú o slovenský rekord (01.10.2014)
Umenie Bielej noci oslovuje aj väzňov (29.09.2014)
Biela noc dáva výnimočnú šancu a priestor aj slovenským umelcom (29.09.2014)
Quasars Ensemble zahrá na poctu Alfredovi Schnittkemu (25.09.2014)
Festival Sound City Days premení Košice na mesto zvukov (17.09.2014)
Headlineri Bielej noci predstavia svetovo oceňované diela (16.09.2014)
Jiří Kovanda a jeho výstava Tri člny plávajú pospolu (15.09.2014)
Open Fest III. bude o slovenskom rocku s Metalindou (11.09.2014)
Nočné Košice už o mesiac rozžiari Biela noc (04.09.2014)
Leto v parku prináša vystúpenie opernej divy svetového formátu (14.08.2014)
Leto v parku začne v Košiciach už o deväť dní (31.07.2014)
Koncert Chrisa Normana je zrušený (30.07.2014)
SNP v dielach klasikov a súčasných slovenských výtvarných umelcov (28.07.2014)
Aj málo hercov dokáže zahrať veľké divadlo (18.07.2014)
Truhlica s kultúrou sa ešte zďaleka nevyprázdnila, je preplnená podujatiami (08.07.2014)
Košickému publiku zaspieva legenda Smokie – sám veľký Chris Norman (04.07.2014)
Davy opäť tiahnu na premietanie v Amfiteátri (03.07.2014)
Ponuka kultúrnych podujatí (20.06.2014)
Festival USE THE C!TY opäť vytiahne umenie do ulíc (17.06.2014)
Program v týždni od 9. do 15. júna 2014 (07.06.2014)
Pozvánka na vernisáž výstavy (03.06.2014)
Konvergencie prinesú do Košíc netradičný koncert pre deti i jazz (28.05.2014)
Program na týždeň od 19. do 25. mája 2014 (16.05.2014)
Konvergencie ako zvuková ochutnávka komornej hudby (15.05.2014)
Program v týždni 12. – 18. mája (12.05.2014)
Festival USE THE C!TY zaplaví mesto umením až v júni (12.05.2014)
Hokejové mestečko 2014 (09.05.2014)
Pozvánka na najbližšie podujatia (27.04.2014)
V predstavení SOLITUDO nikto nezostane sám (02.04.2014)
ONE DAY JAZZ FEST rozbubnuje Chris Dave (01.04.2014)
Program na mesiac apríl 2014 (31.03.2014)
Umelci sa vo svojich dielach zamýšľali nad témou nacionalizmus (25.03.2014)
Tri generácie sa stretnú pod „neónom“ (25.03.2014)

K13, 19. 06. 2014 | Prečítané: 2019 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (701 hl.)
 
Viac áno, ako nie (180 hl.)
 
Viac nie, ako áno (166 hl.)
 
Rozhodne nie (175 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1222
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
18-09-20 * 15:59
 Re: Trump sa správa ako Hitler
15-09-20 * 10:00
 Ktorí?
15-09-20 * 09:33
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore