www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @376
Počítadlo


Spam poison

SaS víta rozhodnutie ministra Sólymosa zrušiť súhlas s ďalšou ťažbou na hornej Nitre

Európska komisia v súčasnosti posudzuje oprávnenosť podpory výroby elektriny z domáceho uhlia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) víta rozhodnutie ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa zrušiť súhlas s otvorením nového ťažobného úseku na hornej Nitre. Otvorenie úseku mohlo existenčne ohroziť Kúpele Bojnice, ktoré sa odvolali proti pôvodnému súhlasu s ťažbou hnedého uhlia. SaS dlhodobo vyzýva na odbornú diskusiu v tejto téme.

„Doteraz chýbalo stanovisko odborníkov k tejto téme. Akékoľvek pochybenie pri ťažbe by mohlo mať fatálne dôsledky na existenciu kúpeľov a spôsobiť ich zánik,“ hovorí poslankyňa NR SR Anna Zemanová, ktorá je tímlíderkou SaS pre životné prostredie, a pokračuje:

„Vítam rozhodnutie ministra, že súhlasné stanovisko s ťažbou napokon zrušil.“

„Hornonitrianske bane sú síce jedným z najväčších zamestnávateľov na hornej Nitre, ale Kúpele Bojnice sú obrovským zdrojom turistického ruchu. Nedáva zmysel, aby tento potenciál ťažba nekvalitného hnedého uhlia zničila,“ poznamenala poslankyňa NR SR za SaS a kandidátka na post predsedníčky Trenčianskeho samosprávneho kraja Renáta Kaščáková.

Poslanec NR SR a tímlíder SaS pre energetiku Karol Galek upozorňuje, že aj Európska komisia v súčasnosti posudzuje oprávnenosť podpory výroby elektriny z domáceho uhlia, na ktorú sa majú Slováci skladať v účtoch za elektrinu až do roku 2030. Na ministerstve hospodárstva by preto nemali čakať, ale už dnes, v nadväznosti na rozhodnutie ministra životného prostredia, proaktívne reagovať.

„Teraz, keď Hornonitrianske bane Prievidza nemôžu spustiť novú ťažbu, je najvyšší čas prehodnotiť aj nariadenie vo všeobecnom hospodárskom záujme, na základe ktorého púšťame každoročne hore komínom Nováckej elektrárne 100 miliónov eur z našich peňaženiek,“ uviedol Karol Galek.

Ministerstvo životného prostredia SR vydalo na základe posudzovania vplyvov na životné prostredie Záverečné stanovisko č. 4866/2016-1.7/jm zo 16. decembra 2016, ktorým vyjadrilo súhlas s pokračovaním ťažby v 12. ťažobnom poli v úseku Nováky I. Voči tomuto rozhodnutiu podali Kúpele Bojnice odvolanie. Strana SaS k uvedenej téme zorganizovala viaceré odborné stretnutia, na ktorých sa však zástupcovia Hornonitrianskych baní Prievidza odmietali zúčastniť. Minister životného prostredia v rozkladovom konaní súhlasné rozhodnutie s ťažbou zrušil, odvolal sa na procesnú chybu.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 13. 07. 2017 | Prečítané: 218 | Rubrika: Polemika o…

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Sú informácie na stránke Humanisti.sk pre vás užitočné?

Áno, sú. (341 hl.)
 
Väčšinou sú. (221 hl.)
 
Kedy ako... (176 hl.)
 
Väčšinou nie sú. (189 hl.)
 
Nie, nie sú. (275 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1202
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Cena štátu
21-05-18 * 22:37
 RE: Slobodomurári
21-05-18 * 02:13
 RE: Slobodomurári
21-05-18 * 00:26
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore