www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @874
Počítadlo


Spam poison

SaS si November 1989 pripomenie premietaním filmu eŠteBák

17. november – Deň boja za slobodu a demokraciu

Strana Sloboda a Solidarita považuje 17. november, Deň boja za slobodu a demokraciu, za jeden z najdôležitejších štátnych sviatkov na Slovensku, a preto organizuje vo svojom sídle premietanie dobového filmu eŠteBák.

„Premietanie sa uskutoční v piatok 17. novembra v Liberálnom dome na Priemyselnej 8 v Bratislave od 17.00. Účasť potvrdili aj producentka a scenárista filmu Katarína Vanžurová a Ľubomír Slivka. Samozrejme, pozývame aj širokú verejnosť,“ uviedla hovorkyňa strany a vedúca Komunikačného oddelenia SaS Katarína Svrčeková.

Po príhovore predsedu SaS Richarda Sulíka a premietaní filmu bude nasledovať otvorená diskusia s hosťami – tvorcami filmu.

„Deň boja za slobodu a demokraciu tvorí neodmysliteľnú súčasť našej histórie. Po vyše štyroch desaťročiach trvajúcej komunistickej nadvlády sme si konečne vybojovali slobodu. Slobodu má naša strana aj v názve, je to jej DNA, základná hodnota,“ povedal predseda liberálov Richard Sulík, ktorý srdečne pozýva širokú verejnosť pripomenúť si spoločne odkaz Novembra 1989.

Zdroj video záznamu: Česká televízia.

Film eŠteBák je trpká komédia, ktorá sa odohráva v časoch najtvrdšej normalizácie v období po okupácii ČSSR vojskami Varšavskej zmluvy. V dobe, kedy sa za vtipy o komunistoch chodilo do väzenia, bývalo sa v panelákoch, farebná televízia a telefón boli výsadou vyvolených, a udávanie bolo národným športom.

Adam je rádioamatér. Z nevinného koníčka sa stáva profesionálny nástroj režimu. Za získané výhody ale musí zaplatiť plnením rozkazov, ktoré ničia životy iných, a stratou vlastnej slobody. A jediným spôsobom, ako nestratiť zdravý rozum a sebaúctu, je vybabrať s udavačmi, esenbákmi a fízlami…

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 14. 11. 2017 | Prečítané: 284 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Myslíte si, že predseda NR SR JUDr. Andrej Danko odtajní svoju rigoróznu prácu?


Celkom hlasovalo: 18
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Biela pastelka 2018
Biela pastelka 2018
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore