www.humanisti.sk
Súťažná osemsmerovka
Webhouse.sk
Do pozornosti
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @221
Počítadlo


Spam poison

SaS predstavila zmenu, ktorá zníži priestor na korupciu v energetike

Cieľom návrhov je zmeniť spôsob podpory výroby elektriny z domáceho uhlia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) predstavila riešenie, ako vybaliť uhlie z alobalu. Poslanci za SaS prezentovali na stredajšej tlačovej besede návrh novely zákona o energetike a novely zákona o regulácii v sieťových odvetviach.

Podľa podpredsedníčky SaS Jany Kiššovej je cieľom návrhov zmeniť spôsob podpory výroby elektriny z domáceho uhlia, a tak znížiť cenu elektriny, ktorá je z neho vyrobená.

„Podstata spočíva v tom, že nebudeme tak ako doteraz regulovať iba cenu elektriny, ktorá sa z domáceho uhlia vyrobí, ale aj cenu komodity, teda uhlia, ktoré sa na jej výrobu použije, a ktoré sa veľkou mierou podieľa na výslednej cene pre spotrebiteľa. Reguláciu by vykonával regulačný úrad, čiže ÚRSO,“ vysvetlila Jana Kiššová a zdôraznila, že cenu uhlia u nás nikto nereguluje, stanovujú ju výlučne Hornonitrianske bane a je trikrát vyššia než v zahraničí.

Poslanec NR SR a tímlíder SaS pre energetiku Karol Galek uviedol, že liberáli návrh konzultovali aj so zástupcom Hornonitrianskych baní Prievidza, ktorý s tým nemal problém. Verí preto, že s tým nebudú mať problém ani poslanci za stranu SMER – SD, navyše, keď je momentálne predsedom ÚRSO bývalý minister a poslanec Smeru Ľubomír Jahnátek.

Naše zmeny by zaistili vďaka nezávislej regulácii cien uhlia nižšie ceny elektriny, transparentnejšie prostredie v energetike, a tým pádom menej priestoru na korupciu. Zároveň by pre niektorých politikov znamenali zrejme aj nižšie príjmy z neoficiálneho zarábania,“ poznamenal Karol Galek.

Poslankyňa NR SR a kandidátka na post predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja Renáta Kaščáková poukázala na to, že ťažba uhlia a baníctvo je bytostne spojené s regiónom hornej Nitry.

„Baníci si zaslúžia lepšie zaobchádzanie. Vláda musí prestať ľuďom v regióne ťahať pod nos medové motúzy, mala by im povedať pravdu a najmä musí konať pre prospech všetkých a nielen pre prospech zopár jednotlivcov,“ uviedla Renáta Kaščáková.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 14. 09. 2017 | Prečítané: 205 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Anketa
Čítali ste knihu Antológia moderného ateizmu?

Áno (60 hl.)
 
Nie (30 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 90
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 O tom pochybujem
26-06-19 * 00:38
 Re: Kiska je pokrytec
25-06-19 * 19:54
 Zeptej se ateisty
25-06-19 * 19:20
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore