www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistov Ateisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republiky
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @649
Počítadlo


Spam poison

Román Bebekova skaza podporuje obnovu hradu Krásna Hôrka

Dve eurá z každého výtlačku historického románu pôjdu na obnovu

Na 1. júna 2012 je plánované druhé vydanie románu Bebekova Skaza od spisovateľa Rafaela Szabó-a, vydavateľstvom firmy Ing. Peter Szabó – VICTORY STUDIO. Značná časť príbehu, ktorý kniha rozpráva, sa odohráva na hrade Krásna Hôrka a v jeho blízkom okolí.

Nakoľko v marci 2012 vypukol na hrade Krásna Hôrka požiar, ktorý zničil hlavne jeho strechu a hrad je v dôsledku tohto verejnosti neprístupný, vydavateľ knihy sa rozhodol, že suma 2 eurá z každého výtlačku knihy (resp. exemplára e-knihy) zakúpeného od 1. 6. do 1. 12. 2012 bude poukázaná na účet verejnej zbierky Slovenského národného múzea pre obnovu hradu Krásna Hôrka, číslo účtu 7000443743/8180. O výške dedikovanej sumy ako aj o jej prevedení dňa 1. 12. 2012 vás budeme informovať na webovej stránke www.bebekovaskaza.sk.

Kniha bola pôvodne vydaná v roku 1993 v náklade 1 500 kusov, ktorý sa v priebehu krátkeho času rozobral. Odvtedy nebola realizovaná jej dotlač, resp. ďalšie vydanie.

O autorovi:

Rafael SzabóRafael Szabó sa výrazne zapísal do dejín Spiša a Gemera. Je jedným z mužov svojho času. Pritom to, čo si v súvislosti s jeho menom takmer všetci ľudia spájajú, sú knihy. Historky a udalosti zo Smolníka a okolia sú vďačným námetom jeho spomienok. Štúdiom histórie sa vedel vžiť do osudov významných, ale aj obyčajných ľudí. Podivuhodné príbehy z minulosti podáva novým spôsobom. Nie je v nich nenávisť, alebo zloba. Vie s veľkým citom a ľudsky vyrozprávať udalosti, ktoré tvorili dejiny nie len rodného Smolníka, ale aj jeho širšieho okolia.

O knihe:

Bebekova skazaAutorom historického románu Bebekova skaza je Rafael Szabó. Rukopis dokončil v roku 1993 a koncom roka sa mu podarilo knihu vydať vo svojom knižnom vydavateľstve Dolinár, ktoré prevádzkoval do roku 2000, na vtedajšie pomery v odvážnom náklade, 1 500 kusov. Odozva na knihu však bola značná a tak sa všetky exempláre dostali k čitateľom, pri čom značná časť knihy sa predala turistom priamo na hrade Krásna Hôrka prostredníctvom múzea v Betliari, ktoré expozíciu na hrade spravuje. Knihu zároveň sám preložil aj do nemeckého jazyka a už rok na to, v roku 1994 bola vydaná v rovnakom vydavateľstve aj nemecká verzia knihy pod názvom „Bebeks Untergang“. V roku 2012 vychádza kniha vo vydavateľstve firmy Ing. Peter Szabó – VICTORY STUDIO, pričom vydavateľ pamätá aj na obnovu hradu Krásna Hôrka po marcovom požiari, ktorú chce z predaja knihy podporiť.

Román čerpá z historických udalostí zo 16. storočia. Hlavnými hrdinami románu sú členovia baníckej rodiny, okolo ktorej sa odvíja celý dej. V historickom diele sa vracia autor do čias, keď v Krásnej Hôrke bačoval hradný pán Bebek. Dej románu sa odohráva na Spiši a Gemeri a rozpráva o práci baníkov a drancovaní slobodných kráľovských miest. Prepady Smolníka, Tichej Vody a Gelnice, prebiehajúca reformácia, účasť pri obrane Egerského hradu ako aj obsadenie hradu Krásna Hôrka cisárskym vojskom tvoria rámec celkového deja. Popritom je dej pretkávaný príbehom lásky a hrdinstva.

Román istotne zaujme čitateľov, hlavne tých, ktorí milujú historické romány a napäté príbehy večného boja medzi dobrom a zlom popretkávané romantikou, teda všetko to, čo dobrý historický román musí obsahovať.

Viac informácií o ňom a jeho knihách.

Ukážka z knihy:

Klikni na obrázok a prečítaj si ukážku z knihy vo formáte PDF.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ing. Peter Szabó – VICTORY STUDIO
Firma Ing. Peter Szabó – VICTORY STUDIO vznikla v roku 2009 s úprimnou snahou poskytovať tie najkvalitnejšie služby vo viacerých kreatívnych oblastiach. Firma sa venuje mediálnej činnosti, konkrétne kultúrnej, publikačnej, jazykovej a tvorivým činnostiam, s tým súvisiacim.
Čerpané z: Victorystudio.sk

Súvisiace články:
Bebekova skaza (23.07.2012)
Pomôžte obnoviť hrad Krásna Hôrka (15.03.2012)

Victory studio, 12. 04. 2012 | Prečítané: 4035 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Podpísali by ste sa ako občan pod petíciu, aby mohol kandidovať na prezidenta SR Martin Daňo?

Áno (27 hl.)
 
Asi áno (6 hl.)
 
Asi nie (3 hl.)
 
Nie (25 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 61
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 RE: Projekt cesty na Mars
20-02-18 * 21:39
 Ekumenizmus nenávisti
19-02-18 * 23:47
 Re: Ty si…
18-02-18 * 16:47
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore