www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @319
Počítadlo


Spam poison

Román Bebekova skaza podporuje obnovu hradu Krásna Hôrka

Dve eurá z každého výtlačku historického románu pôjdu na obnovu

Na 1. júna 2012 je plánované druhé vydanie románu Bebekova Skaza od spisovateľa Rafaela Szabó-a, vydavateľstvom firmy Ing. Peter Szabó – VICTORY STUDIO. Značná časť príbehu, ktorý kniha rozpráva, sa odohráva na hrade Krásna Hôrka a v jeho blízkom okolí.

Nakoľko v marci 2012 vypukol na hrade Krásna Hôrka požiar, ktorý zničil hlavne jeho strechu a hrad je v dôsledku tohto verejnosti neprístupný, vydavateľ knihy sa rozhodol, že suma 2 eurá z každého výtlačku knihy (resp. exemplára e-knihy) zakúpeného od 1. 6. do 1. 12. 2012 bude poukázaná na účet verejnej zbierky Slovenského národného múzea pre obnovu hradu Krásna Hôrka, číslo účtu 7000443743/8180. O výške dedikovanej sumy ako aj o jej prevedení dňa 1. 12. 2012 vás budeme informovať na webovej stránke www.bebekovaskaza.sk.

Kniha bola pôvodne vydaná v roku 1993 v náklade 1 500 kusov, ktorý sa v priebehu krátkeho času rozobral. Odvtedy nebola realizovaná jej dotlač, resp. ďalšie vydanie.

O autorovi:

Rafael SzabóRafael Szabó sa výrazne zapísal do dejín Spiša a Gemera. Je jedným z mužov svojho času. Pritom to, čo si v súvislosti s jeho menom takmer všetci ľudia spájajú, sú knihy. Historky a udalosti zo Smolníka a okolia sú vďačným námetom jeho spomienok. Štúdiom histórie sa vedel vžiť do osudov významných, ale aj obyčajných ľudí. Podivuhodné príbehy z minulosti podáva novým spôsobom. Nie je v nich nenávisť, alebo zloba. Vie s veľkým citom a ľudsky vyrozprávať udalosti, ktoré tvorili dejiny nie len rodného Smolníka, ale aj jeho širšieho okolia.

O knihe:

Bebekova skazaAutorom historického románu Bebekova skaza je Rafael Szabó. Rukopis dokončil v roku 1993 a koncom roka sa mu podarilo knihu vydať vo svojom knižnom vydavateľstve Dolinár, ktoré prevádzkoval do roku 2000, na vtedajšie pomery v odvážnom náklade, 1 500 kusov. Odozva na knihu však bola značná a tak sa všetky exempláre dostali k čitateľom, pri čom značná časť knihy sa predala turistom priamo na hrade Krásna Hôrka prostredníctvom múzea v Betliari, ktoré expozíciu na hrade spravuje. Knihu zároveň sám preložil aj do nemeckého jazyka a už rok na to, v roku 1994 bola vydaná v rovnakom vydavateľstve aj nemecká verzia knihy pod názvom „Bebeks Untergang“. V roku 2012 vychádza kniha vo vydavateľstve firmy Ing. Peter Szabó – VICTORY STUDIO, pričom vydavateľ pamätá aj na obnovu hradu Krásna Hôrka po marcovom požiari, ktorú chce z predaja knihy podporiť.

Román čerpá z historických udalostí zo 16. storočia. Hlavnými hrdinami románu sú členovia baníckej rodiny, okolo ktorej sa odvíja celý dej. V historickom diele sa vracia autor do čias, keď v Krásnej Hôrke bačoval hradný pán Bebek. Dej románu sa odohráva na Spiši a Gemeri a rozpráva o práci baníkov a drancovaní slobodných kráľovských miest. Prepady Smolníka, Tichej Vody a Gelnice, prebiehajúca reformácia, účasť pri obrane Egerského hradu ako aj obsadenie hradu Krásna Hôrka cisárskym vojskom tvoria rámec celkového deja. Popritom je dej pretkávaný príbehom lásky a hrdinstva.

Román istotne zaujme čitateľov, hlavne tých, ktorí milujú historické romány a napäté príbehy večného boja medzi dobrom a zlom popretkávané romantikou, teda všetko to, čo dobrý historický román musí obsahovať.

Viac informácií o ňom a jeho knihách.

Ukážka z knihy:

Klikni na obrázok a prečítaj si ukážku z knihy vo formáte PDF.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ing. Peter Szabó – VICTORY STUDIO
Firma Ing. Peter Szabó – VICTORY STUDIO vznikla v roku 2009 s úprimnou snahou poskytovať tie najkvalitnejšie služby vo viacerých kreatívnych oblastiach. Firma sa venuje mediálnej činnosti, konkrétne kultúrnej, publikačnej, jazykovej a tvorivým činnostiam, s tým súvisiacim.
Čerpané z: Victorystudio.sk

Súvisiace články:
Bebekova skaza (23.07.2012)
Pomôžte obnoviť hrad Krásna Hôrka (15.03.2012)

Victory studio, 12. 04. 2012 | Prečítané: 4572 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (709 hl.)
 
Viac áno, ako nie (182 hl.)
 
Viac nie, ako áno (166 hl.)
 
Rozhodne nie (178 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1235
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
18-09-20 * 15:59
 Re: Trump sa správa ako Hitler
15-09-20 * 10:00
 Ktorí?
15-09-20 * 09:33
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore