www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @569
Počítadlo


Spam poison

Reedície z vydavateľstva RAK

10. decembra 2010 vyjde tretie vydanie kníh

Stopy dávnej minulosti 1 (Slovensko v praveku)

Bohato ilustrovaná kniha vyšla po prvý raz na Vianoce 2002. Stretla sa s veľkým čitateľským úspechom, je už dlhší čas vypredaná. Kniha získala cenu ministra kultúry za najkrajšiu knihu roka, autor prebral z rúk ministra cenu za najlepšiu knihu literatúry faktu a prémiu Literárneho fondu v tej istej kategórii. Rozpráva o najstarších dejinách Slovenska od čias neandertálskych lovcov až po koniec doby bronzovej.

Stopy dávnej minulosti 2 (Slovensko v staroveku)

Kniha nadväzuje na Stopy dávnej minulosti 1. Aj táto kniha vychádza z rovnomenného televízneho cyklu; vznikla na základe tridsaťročnej autorovej práce, ktorá obnáša tisícky článkov, asi dvadsať kníh, dve stovky televíznych filmov a rozhlasových relácií a nespočítateľné množstvo osobných kontaktov s historikmi, archeológmi, ale aj divákmi a čitateľmi. Rozpráva o dejinách Slovenska od konca doby bronzovej až po nástup starých Slovanov. Posledné výtlačky 2. vydania sme vyskladnili minulý týždeň.

Už po štvrtý raz vyjde kniha Daniely Dvořákovej Rytier a jeho kráľ (Stibor zo Stiboríc a Žigmund Luxemburský), ktorá si vyslúžila prídomok „Biblia slovenského stredoveku“. O výnimočnom úspechu svedčí maďarské vydanie z roku 2003. Prvé slovenské vydanie vyšlo v roku 2003 a po rozobraní prvého vydania ešte raz v roku 2004. Tretie vydanie sa dočkalo významných zmien, autorka knihy zužitkovala takmer desaťročie práce a knihu podstatne rozšírila: je takmer o osemdesiat strán hrubšia. Vychádza v spolupráci s vydavateľstvom Veda. Kniha získala Hlavnú cenu za vedeckú a odbornú literatúru za rok 2003.

Nové DVD

Život a smrť palatínaJuraj Turzo a Alžbeta Coborová (Hľadanie stratených vekov 8)

Začiatkom decembra vyjde na DVD ďalšia snímka zo známeho cyklu dokumentárnych filmov Pavla Dvořáka. Film je skrytou polemikou s Jakubiskovou predstavou o jednej z najväčších postáv slovenskej histórie raného novoveku, tak ako ju ponúkol vo filme Bathory.

Hľadanie stratených svetov (8 DVD celá edícia)

Nové DVD môžete získať ešte výhodnejšie. Aktuálne celá DVD edícia Hľadanie stratených svetov obsahuje 8 filmov. Cena pri kúpe celej edície je akciovo znížená.

Všetky uvedené tituly (knihy aj film) si môžete objednať už teraz, čím si zabezpečíte ich dodanie ešte pred Vianocami. Objednávky prijaté po 14. 12. 2010 už pravdepodobne neprídu do Vianoc.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

PhDr. Pavel Dvořák
– narodil sa 13. mája 1937 v Prahe
– vyštudoval históriu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave
– historik, prozaik, publicista, autor literatúry faktu, scenárista
– Cena SAV za popularizáciu vedy (1994), Pribinov kríž II. triedy za významné zásluhy o kultúrny rozvoj Slovenskej republiky (2007); viac na webovej stránke Vydavateľstva RAK a na portáli Osobnosti.sk
Čerpané z: Vydavateľstvo RAK

Pavel Dvořák, 01. 12. 2010 | Prečítané: 3265 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore