www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @258
Počítadlo


Spam poison

Račianski poslanci rozhodli – proces územného plánu Krasňany pokračuje, najproblematickejšie body sa odstránia

Územný plán zóny Krasňany je v procese tvorby už štyri roky

Krasňany

Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 2 668 × 1 778 bodov.

Na ostatnom zasadnutí miestneho zastupiteľstva MČ Rača v aktuálnom zložení sa poslanci najviac venovali téme, ako ďalej pokračovať v obstarávaní územného plánu zóny Krasňany, ktorý je v procese tvorby už štyri roky. Starosta Rače Peter Pilinský sa domnieval, že o osude strategického dokumentu, ktorý sa tvoril pod dohľadom súčasných poslancov, by mali rozhodnúť práve oni, preto na ich ostatné spoločné rokovanie materiál predložil.

Po dlhej rozprave a vyjadrení rôznych názorov či už z radu poslancov alebo obyvateľov, nakoniec poslanci hlasovaním rozhodli o tom, že proces tvorby územného plánu zóny Krasňany bude pokračovať, avšak za istých podmienok, predovšetkým sa z dokumentu vyhodia najproblematickejšie body – hromadné garáže a ich zaradenie do verejnoprospešných stavieb a asanáciu, a tiež prístupovú komunikáciu na Hagarovej. Okrem toho sa poslanci uzniesli, že po ukončení vyhodnotenia a zapracovania pripomienok, ktoré v stanovenom termíne prišli na miestny úrad, sa znova bude konať verejná prezentácia variantného návrhu územného plánu zóny Krasňany a následne bude predložený výrok na odsúhlasenie miestnemu zastupiteľstvu MČ Rača.

„Som veľmi rád a ďakujem račianskym poslancom, že u nich vyhral zdravý rozum a rozhodli sa podporiť pokračovanie procesu obstarávania územného plánu zóny Krasňany. Ide totiž o veľmi dôležitý strategický dokument a v podstate najúčinnejší nástroj, ako v budúcnosti zabrániť developerom v ich snahe o ďalšie zahusťovanie sídliska Krasňany,“ povedal starosta Peter Pilinský.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

RačaMestská časť Bratislava-Rača
Adresa: Kubačova 21, 831 06 Bratislava
Rača je známa udeľovaním ocenenia Račianske srdce, ktoré sa udeľuje významným osobnostiam Rače, ktoré výraznou mierou prispeli ku skvalitneniu života v mestskej časti v akejkoľvek oblasti – športe, kultúre, vede, výskume, vzdelávaní alebo aj v sociálnej či spoločenskej oblasti
Čerpané z: www.raca.sk

Rača, 24. 10. 2018 | Prečítané: 201 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
20-10-19 * 11:22
 Re: Z toho miesta
20-10-19 * 11:03
 Ťažko
17-10-19 * 23:21
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore