www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @794
Počítadlo


Spam poison

Purdjaková a Weiterová zlaté na MS!

IFBB Women's Bodybuilding, Fitness, Bodyfitness and Bikini World Amateur Championships & Men's Fitness World Amateur Championships

Štyri medaily privážajú z MS 2011 IFBB vo fitness žien a mužov a v kulturistike žien, bodyfitness a bikini fitness v Novom Sade (14. – 16. 10.) reprezentantky Slovenska.

V kulturistike do 55 kg úspešne obhájila minuloročné prvenstvo Jana Purdjaková, ktorá v súboji s víťazkou vyššej hmotnostnej kategórie (nad 55 kg) Nemkou Ninou Loebardtovou získala – tak ako vlani – i titul absolútnej majsterky sveta. Tridsaťpäťročná Popradčanka tak dosiahla unikátny ôsmy titul svetovej šampiónky. Členka VŠC Banská Bystrica zvíťazila predtým na MS v rokoch 2000, 2003, 2004, 2005, 2007, 2008 a 2010. Osem zlatých z najvyššej medzinárodnej súťaže IFBB nemá žiadna iná kulturistka.

V bikini fitness nad 163 cm získala zlatú medailu Nikola Weiterová, ktorá tak v prvom roku svojej súťažnej kariéry dosiahla na amatérskej scéne všetky najprestížnejšie medzinárodné ocenenia. (Predtým triumfovala na ME v Ťumeni a na premiére Arnold Classic Europe v Madride.)

V rovnakej kategórii sa darilo aj novicke v slovenskej reprezentácii Jane Majerníkovej, ktorá obsadila striebornú priečku. Kolekciu cenných kovov pre SR skompletizovala Dominika Multáňová bronzom vo fitness do 163 cm. Do finále sa dostali aj Adela Ondrejovičová (4. v bodyfitness do 168 cm) a Silvia Pavlisková (5. do 158 cm).

Mimo finálovú šesticu zostali v kategórii bodyfitness nad 168 cm Beáta Karásková (10.) a Tatiana Hubková, ktorá neprešla elimináciou medzi pätnástku semifinalistiek.

Družstvo Českej republiky medailu tentoraz nevybojovalo, vracia sa domov s tromi finálovými umiestneniami: vo fitness mužov skončil spomedzi kvarteta účastníkov David Babůrek štvrtý, 4. priečku obsadila i Renata Richterová v kulturistike do 55 kg, Petra Urbánková získala 5. miesto v bodyfitness do 163 cm. Umiestnenia ďalších reprezentantiek ČR: Jana Bendová (8. v kulturistike nad 55 kg), Zdena Gottvaldová (10.), Michaela Růžičková (12.), Michaela Šrotířová (13., všetky bodyfitness do 168 cm), Vladimíra Krásová (12.), Lucie Talafová (14., obe bikini fitness nad 163 cm), Tereza Kalašová (14. v bikini fitness do 163 cm).

VÝSLEDKY

MUSCLE&FITNESSÚčastníkov finálových zápolení zo SR a ČR a oba národné tímy približujú i snímky nášho reportéra na MS Zdeňka Dryáka. Jeho reportáž vyjde v čísle 12/2011 časopisu Muscle & Fitness.Slovenský tím na MS 2011 IFBB

Slovenský tím (zľava): Ľuboš Čapka, Ľuboš Matejíčka, Peter Uríček, Dominika Multáňová, Nikola Weiterová, Jana Majerníková, Ákos Dobos, Jana Purdjaková, Ladislav Meško, Adela Ondrejovičová, Tatiana Hubková, Ľubomír Hečko, Silvia Pavlisková, Štefan Petrík, Milan Čížek.

Reprezentácia Česka na MS 2011 IFBB

Reprezentácia Česka: Renata Richterová, Petra Urbánková, Tereza Kalašová, Stanislav Pešát, David Babůrek, Lucie Talafová, Zdena Gottvaldová, Michaela Růžičková, Jana Bendová, (v pokľaku) Zdena Razýmová.

Jana Purdjaková (SR)

Jana Purdjaková (SR)

Nikola Weiterová (SR)

Nikola Weiterová (SR)

Jana Majerníková (SR)

Jana Majerníková (SR)

Dominika Multáňová s Rafaelom Santonjom, prezidentom IFBB

Dominika Multáňová (SR) s Rafaelom Santonjom, prezidentom IFBB.

Adela Ondrejovičová (SR)

Adela Ondrejovičová (SR)

Silvia Pavlisková (SR)

Silvia Pavlisková (SR)

David Babůrek (ČR)

David Babůrek (ČR)

Renata Richterová (ČR)

Renata Richterová (ČR)

Petra Urbánková (ČR)

Petra Urbánková (ČR)

Foto: © Zdeněk Dryák

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

MUSCLE & FITNESS
– portál spoločnej českej a slovenskej edície časopisu
– magazín telesnej kultúry MUSCLE & FITNESS je už od svojho vzniku v roku 1991 najčítanejším časopisom svojho druhu na českom a slovenskom trhu
– pre státisíce ľudí, mužov i ženy širokého vekového rozpätia v Českej republike a v Slovenskej republike (ale aj inde vo svete) sa MUSCLE & FITNESS stal významným pomocníkom, trénerom a poradcom pri ich aktívnom športovaní zameranom na formovanie postavy, zlepšovanie kondície, správnu výživu a celkovú zdravú životosprávu
Čerpané z: časopis Muscle & Fitness

Súvisiace články:
Majstrovstvá Slovenska v kulturistike (17.04.2012)

MUSCLE & FITNESS, 19. 10. 2011 | Prečítané: 14462 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (13 hl.)
 
Nie (15 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 28
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore