www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @407
Počítadlo


Spam poison

Prvé účelové dotácie v Petržalke už majú svojich adresátov

Prvé tohtoročné účelové dotácie Petržalka schválila združeniam, ktoré sa intenzívne venujú práci s deťmi a mládežou

Za necelé dva mesiace tohto roka požiadalo o účelovú dotáciu z rozpočtu mestskej časti Petržalka zatiaľ 13 subjektov a ich finančné nároky sa takmer vyrovnali celkovej výške vyčlenených prostriedkov na dotácie na kalendárny rok.

V roku 2013 na účelové dotácie Petržalka vyčlenila 80 tisíc eur. Neziskové organizácie a iné subjekty o ne môžu počas roka požiadať v troch etapách. Požiadavky uchádzačov pravdepodobne opäť prevýšia možnosti samosprávy.

Vzhľadom na potrebu kontinuálnej terénnej sociálnej práce a klubových aktivít pre deti a mládež zo sociálne znevýhodneného prostredia v Kopčanoch už Petržalka rozhodla o príspevku vo výške 3 tisíc eur občianskemu združeniu Ulita. Tisíc eur poskytla občianskemu združeniu Kaspian na podporu prevencie zlých životných návykov, vzdelávacie a voľnočasové aktivity mladých z rizikového prostredia a ďalšou tisíckou eur pomôže financovať vzdelávanie talentovaných detí z ekonomicky slabého rodinného prostredia v projekte Na palube jednorožca.

Je veľmi dôležité pravidelne a systematicky pracovať s mladou generáciou. Snažíme sa v medziach finančných možností podporovať hodnotné programy rozvoja osobnosti detí a mládeže a zmysluplné trávenie ich voľného času, prácu v komunite,“ povedal starosta Vladimír Bajan a dodal, že vlani takmer 65 percent podporených žiadostí prostredníctvom účelových dotácií mestská časť orientovala práve na športové, umelecké, vzdelávacie, voľnočasové a komunitné aktivity pre detí a tínedžerov.

V zmysle VZN o poskytnutí účelovej dotácie žiadosť o dotáciu žiadateľ adresuje petržalskému miestnemu úradu v troch termínoch, do 31. marca, do 30. júna a do 30 septembra. Všetky informácie, tlačivo žiadosti ako aj príslušné VZN záujemca nájde na webovej stránke mestskej časti www.petrzalka.sk/samosprava/dotacie.

Predstavitelia petržalskej samosprávy ani tohto roku nebudú mať pri rozhodovaní jednoduchú úlohu. Napríklad v roku 2011 požiadavky záujemcov boli dvojnásobne vyššie ako možnosti mestskej časti.

Na komerčné projekty sa sponzori ľahšie hľadajú. Preto účelové dotácie by mali predovšetkým slúžiť na podporu všeobecne prospešných alebo verejnoprospešných služieb alebo účelov s trvalejšou hodnotou, tak v oblasti miestneho športu, kultúry, výchovy, životného prostredia, historických hodnôt, v sociálnej, zdravotnej alebo humanitárnej oblasti,“ povedal starosta V. Bajan.

Zároveň pripomenul, že v záujme transparentnosti pri nakladaní s verejnými zdrojmi na rokovaní o schvaľovaní žiadostí o poskytnutie účelovej dotácie v príslušných komisiách miestneho zastupiteľstva sa ako pozorovateľ môže zúčastniť aj zástupca verejnosti.

Pripravila: Mária Grebeňová-Laczová
tlačová tajomníčka
Miestny úrad Mestskej časti Bratislava-Petržalka

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Miestny úrad Mestskej časti Bratislava-Petržalka
Kutlíkova 17
852 12 Bratislava
Čerpané z: www.petrzalka.sk

Petržalka, 28. 02. 2013 | Prečítané: 917 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (701 hl.)
 
Viac áno, ako nie (179 hl.)
 
Viac nie, ako áno (166 hl.)
 
Rozhodne nie (175 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1221
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Trump sa správa ako Hitler
15-09-20 * 10:00
 Ktorí?
15-09-20 * 09:33
 Re: No tak!
15-09-20 * 08:30
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore