www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @224
Počítadlo


Spam poison

Prvá petržalská plaváreň

Mestská časť má spracovaný základný projekt, má za sebou interné pripomienkovanie a posúdenie poslancami a chystá verejnú prezentáciu prvej petržalskej plavárne

Už v najbližších týždňoch Petržalka podá žiadosť o stavebné povolenie na jej výstavbu a zrealizuje výberové konanie na dodávateľa stavby.

„To všetko je výsledkom našej snahy naplniť svoje predsavzatia, zakotvené tak v prioritných cieľoch mestskej časti na toto volebné obdobie ako aj v uzneseniach zastupiteľstva. Naše kroky postupne dávajú budúcej petržalskej plavárni konkrétne črty. Jedným z prvých krokov bolo rozhodnutie o jej umiestnení. To sa nerodilo ľahko, posudzovali sme viacero variantov, mali sme však neprekročiteľné podmienky a tými boli najmä vlastnícke pomery danej nehnuteľnosti, možnosti územného plánu, potrebná infraštruktúra či dopravná i pešia dostupnosť,“ hovorí starosta Petržalky Vladimír Bajan.

Hneď v prvej fáze poslanci zamietli úvahy o postavení plavárne na súkromnom pozemku, čo by podľa nich vyvolalo možné komplikácie do budúcna.

„V hre bol napríklad aj pozemok župy na juhu Petržalky, ale dobudovanie prístupových ciest, dotiahnutie infraštruktúry a sietí by spôsobilo niekoľkonásobné predraženie plavárne ale aj oddialenie celej investície o mesiace, ak nie roky,“ dodáva starosta.

Preto sa poslanci zamerali na pozemky vo vlastníctve mesta. Napokon uspela lokalita v dotyku Jiráskovej a Tupolevovej ulice, ktorú za účelom výstavby plavárne zverilo mesto do správy mestskej časti. Nasledovalo verejné obstarávanie na vypracovanie projektovej dokumentácie plavárne v júni 2012. Jej spracovateľom sa stal Ing. arch. Ján Katuščák.

„Diskutovali sme aj o veľkosti, prevádzke či modeli financovania. Prevládli zrelé úvahy, ktoré zamietli napríklad výstavbu 50 metrového bazéna, pretože by to bolo veľmi nezodpovedné s ohľadom na náklady na budúcu prevádzku bazéna. Po posúdeniach a prerokovaniach v pracovnej skupine ako i s ostatnými poslancami je zámer v štádiu, kedy sme sa zhodli na základných parametroch prvej petržalskej plavárne,“ konštatuje Bajan.

V plavárni bude k dispozícii plavecký päťdráhový bazén s predpokladanou okamžitou kapacitou asi 62 návštevníkov, zážitkový bazén s atrakciami s okamžitou kapacitou asi 49 návštevníkov, detský bazén s atrakciami pre približne 12 detí a whirlpool pre relax v horúcej vode s kapacitou 5 ľudí. Denne by sa tu mohlo vystriedať v priemere okolo 640 návštevníkov. Chýbať nebude zázemie – saunový svet, soláriá či občerstvenie. Realizácia plavárne predpokladá aj vybudovanie nových parkovacích miest, ktoré budú následne zo strany mestskej časti doplnené aj o ďalšie kapacity v rámci novej parkovacej politiky.

„Predpokladané celkové náklady na výstavbu plavárne odhadujú odborníci na 3,3 mil. eur (bez DPH), pričom veríme, že cenu ešte môže upraviť elektronická aukcia. Financovať ju budeme čiastočne zo zisku z odpredaja akcií Dexia banky, ktorý sme realizovali v minulosti, a čiastočne z úveru, podmienky ktorého bude na niektorom z najbližších rokovaní schvaľovať zastupiteľstvo,“ dodáva starosta.

V zmysle uznesenia petržalských poslancov vedenie mestskej časti rokuje o možnej spolupráci na tomto projekte aj s Bratislavským samosprávnym krajom, podrobnosti participácie kraja však ešte nie sú obojstranne uzavreté.

„Cieľ máme jasný, snažíme sa k nemu nájsť tú najlepšiu cestu. Robíme všetko pre to, aby sme skĺbili predstavy, požiadavky a reálne možnosti a dali tak Petržalke v podobe vlastnej plavárne ďalšiu pridanú hodnotu,“ dodáva Vladimír Bajan.

Prvú petržalskú plaváreň predstaví mestská časť svojim obyvateľom na verejnej prezentácii po jarných prázdninách v stredu 13. marca 2013 o 17.00 h v Cik Cak Centre na Jiráskovej ulici.

Vizualizácia objektu petržalskej plavárne

Pripravila: Mária Grebeňová-Laczová
tlačová tajomníčka
Miestny úrad Mestskej časti Bratislava-Petržalka

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Miestny úrad Mestskej časti Bratislava-Petržalka
Kutlíkova 17
852 12 Bratislava
Čerpané z: www.petrzalka.sk

Petržalka, 22. 02. 2013 | Prečítané: 2043 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
20-10-19 * 11:22
 Re: Z toho miesta
20-10-19 * 11:03
 Ťažko
17-10-19 * 23:21
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore