www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @041
Počítadlo


Spam poison

Program pre aktívnych občanov podporil prvých 49 projektov

Active Citizens Fund – Slovakia je grantový program zameraný na posilnenie občianskej spoločnosti, podporu aktívneho občianstva a zlepšenie postavenia zraniteľných skupín na Slovensku

Fond pre aktívne občianstvo (Active Citizens Fund)

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 1 345 × 228 bodov.

Nadácia Ekopolis spoločne s Nadáciou otvorenej spoločnosti a Karpatskou nadáciou podporili 49 projektov mimovládnych organizácií v celkovej výške 2 647 611 €. Vďaka programu Active Citizens Fund Slovakia, ktorý je súčasťou Finančného mechanizmu EHP 2014-21, tak od tohto leta odštartujú po celom Slovensku projekty pre zapájanie občanov do verejného diania, vytváranie lepších podmienok pre dobrú správu vecí verejných, ochranu ľudských práv a pre zlepšenie postavenia zraniteľných skupín. Program rozdeľuje podporu cez 5 tematických oblastí – Občianska participácia, Obhajoba verejných záujmov, Ľudské práva, Zraniteľné skupiny a Rozvoj organizácií občianskej spoločnosti.

Active Citizens Fund

V téme Občianska participácia je podporených 7 projektov v celkovej výške 420 000 €. Príkladom podporenej aktivity s miestnym a regionálnym dopadom v tejto téme je príspevok vo výške 79 922 € pre združenie Otvor dvor z Rožňavy, na vytvorenie regionálneho co-workingového centra v Kultúrno-kreatívnom centre Kláštor. Iným typom je projekt „Aj Ty si Slovensko.Digital“, ktorý aj vďaka podpore 64 996 € vytvorí dobrovoľnú komunitu zameranú na zlepšenie stavu e-Governmentu, či už z hľadiska tvorby politík, hodnotenia IT projektov alebo vývoja komunitných IT aplikácií.

V téme Obhajoba verejných záujmov je podporených 10 projektov v celkovej výške 750 000 €. Projekt n.o. Lipana „Deti nepočkajú!“ má cieľ pomôcť ku zmenám v kvalite vzdelávania na Slovensku v zmysle princípu „kvalitnú školu tvoríme spolu“. Spojením síl aktérov vo vzdelávaní vedením konštruktívneho dialógu a pozitívnou mediálnou kampaňou chce projekt dosiahnuť prvý krok ku skutočne dobrej reforme školstva na Slovensku. Projekt je podporený sumou 95 081 €. Stredoeurópsky inštitút pre výskum práce (CELSI) získal 71 910 € na projekt zameraný na zamestnávanie ľudí so zdravotným znevýhodnením a dosiahnutím lepšej spolupráce medzi štátnou správou, mimovládnymi organizáciami, odbormi a zamestnávateľmi v tejto oblasti.

Téma Ľudské práva má prioritu zlepšiť na Slovensku vzdelávanie v oblasti občianskych a ľudských práv. Program v nej podporil 4 projekty v celkovej výške 242 135 €. Združenie ADRA z Bratislavy cez projekt s podporou 74 186 € – Adventistická agentúra pre pomoc a rozvoj, o.z., Bratislava zabezpečí vzdelávanie učiteľov a pracovníkov s mládežou v oblasti ľudských práv s využitím metodík Rady Európy Kompas a Kompasito. Projekt zabezpečí šírenie osvety o ľudských právach aj cez živé knižnice a divadelné predstavenia. Združenie Potôň z Bátoviec zrealizovať s podporou 64 980 € súbor 20-tich celodenných zážitkovo-vzdelávacích podujatí, zameraných na vzdelávanie k ľudským právam, znižovanie xenofóbnych nálad, radikalizácie a neznášanlivosti mládeže voči diskriminovaným skupinám.

V téme Zraniteľné skupiny bolo na podpora vybratých na podporu 12 malých projektov v celkovej výške 168 875 €. Príkladom je grant pre Združenie Detstvo deťom 14 879 € zameraný na mladé rómske rodiny a ich deti v meste Dobšiná. Projekt podporí aktivity rodičovského centra, priamu prácu s deťmi od narodenia a s matkami v ich domácom prostredí, Vyššími grantami bude v tejto oblasti podporených 7 projektov v celkovej výške 418 063 €. Združenie Cesta von cez projekt Omama s podporou 64 953 € poskytuje komplexnú ranú starostlivosť deťom z vylúčených rómskych komunít vo veku 0 – 6 rokov a pomáha tak znižovať vývinový sklz, spôsobený toxickým stresom, ktorému deti v chudobe čelia. Aktivity prebehnú v Revúcej, Bardejove a v Košiciach – okolí.

Program podporuje aj rozvoj organizácií občianskej spoločnosti. V prvej výzve v tejto téme bolo podporených 9 organizácií, ktoré budú mať možnosť investovať do vlastnej udržateľnosti, alebo sa usilovať o zlepšenie prostredia pre rozvoj občianskych organizácií na Slovensku. A4 – asociácia združení pre súčasnú kultúru z Bratislavy získala 62 569 € na posilnenie vlastných kapacít a zlepšenie spolupráce občianskych kultúrnych organizácií. Združenie bude zároveň vstupovať do pripomienkovanie lokálnych a národných politík v oblasti podpory kultúry. Centrum pre filantropiu n.o. bude spolu s nórskym parterom Norsensus mediafórum z Osla pracovať na rozvoji nových moderných online nástrojov pre organizácie, ktoré im zjednodušia prístup k financiám od individuálnych darcov. Tento partnerský projekt bol podporený sumou 103 256 €.

Pod čiarou

Viac informácií: Active Citizens Fund – Slovakia.

Nadácia Ekopolis

Karpatská nadácia

Nadácia otvorenej spoločnosti

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

EkopolisNadácia EKOPOLIS
– víziou nadácie je vyspelá občianska spoločnosť, v ktorej si ľudia uvedomujú svoju zodpovednosť za jej vývoj a za stav životného prostredia. Spoločnosť, v ktorej majú občania záujem zapájať sa do správy vecí verejných, majú odvahu zaujať kritický postoj a záleží im na tom, aby rozvoj našej spoločnosti nebol na úkor budúcich generácií.
Čerpané z: www.ekopolis.sk

Nadácia Ekopolis, 04. 05. 2019 | Prečítané: 180 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore