www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @391
Počítadlo


Spam poison

Program mestskej časti Bratislava-Staré Mesto

September 2018

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Zichyho palác, Ventúrska 9

Podujatia v exteriéri

Nádvorie Zichyho paláca
Predaj vstupeniek v sieti Ticketportal, na mieste hodinu pred podujatím. Zľava 50 % držiteľom Karty staromestského seniora a zľavnené vstupenky pre seniorov, študentov a ZŤP pri predaji na mieste podujatia.

5. 9., 20.30 MICHAL ČERVIENKA, KLAUDIUS KOVÁČ, RÓBERT RAGAN, akordeón, klavír, kontrabas, koncert, vstupné: 5 €/3 €.

10. 9., 18.00 STAROMESTSKÝ SALÓN s Ľubošom Kostelným, vstup voľný.

12. 9., 17.00 KUŠTÁROVCI HRAJÚ NA ŽELANIE, zábavné popoludnie s hudobnou skupinou Kuštárovci, vstup voľný.

Hviezdoslavovo námestie, altánok

1. 9., 18.00 MARIANA GELENEKYOVÁ, RICHARD TAMÁS, opereta, muzikál.

2. 9., 18.00 MILOŠ BIHÁRY & JAZZ FUNK BROTHERS.

7. 9., 17.00 MÓDA STOROČIAMI, Hviezdoslavovo námestie ožije dobovou módou, slovo dostane aj súčasná slovenská módna značka Donna Rosi.
Móda je obľúbenou témou rôznych stretnutí. Čoraz častejšie sa o nej hovorí aj v odborných kruhoch. Mestská časť Staré Mesto je najstaršou mestskou časťou, ktorá tvorí základ Bratislavy – Prešporok, kde móda zohrávala vždy veľkú úlohu.
Postupne sa na móle na Hviezdoslavovom námestí predstaví:
Raný stredovek, renesancia, barok, rokoko, empír, biedermeier a romantizmus, secesia, móda 1. polovice 20. storočia, súčasná móda.
Súčasnú módu predstaví slovenská módna značka DONNA ROSI, ktorá prinesie jesenné módne trendy. Komentované módne prehliadky budú doplnené hudobnými a tanečnými ukážkami toho ktorého obdobia. Hudba z daných období zaznie v podaní Dua Alve a La Jana & Her Cats, tanečné ukážky v podaní Fringia. Módne prehliadky pripravili Fringia, Elijana a Dámska módna revue. Záver podujatia bude patriť šansónovému koncertu v podaní speváčky a herečky Jany Hubinskej. Súčasťou podujatia bude ponuka rôznych handmade výrobkov.

Podujatie finančne podporil Bratislavský samosprávny kraj.

8. 9., 18.00 ZÁVER A ÚVOD SEZÓNY 2018/2019, ukážky Pilakalajogy Anky Repkovej, Detský dramatický krúžok, ukážky tvorivej dramatickej prípravy detí, Detské baletné štúdio, choreografie zostavené Magdalénou Thierovou, gitara Ivan Denko, Divadlo Ívery, ukážka z hry Veď nehorí a pesničky z predstavení, zbor Anky Repkovej. Sprievodné aktivity: maľovanie pri stojane pre všetkých, maľovanie tričiek najmä pre deti a dospelí XL, modelovanie z hliny pre všetkých.

9. 9., 18.00 ERVÍN SCHÖNHAUSER

Podujatia v interiéri

17. 9., 18.00 VEČER MICHALA VAŠEČKU, KTO BUDE RIADIŤ BRATISLAVU? hostia: kandidáti na primátora hlavného mesta, pravidelný diskusný formát.

19. 9., 18.00 MÚSICA CLÁSSICA BRASILEIRA, brazílska klaviristka Loraine Balen sa predstaví na Slovensku svojím projektom Brazílska klasická hudba.

23. 9., 11.00 DEŇ INDICKEJ KULTÚRY, Hviezdoslavovo námestie.
K slovu sa dostane indický folklór, klasické indické tance a indická hudba, tradičný hudobný nástroj sitar, poézia a bollywoodské tance a piesne. Program na pódiu bude doplnený programom v stane. Jednoduché jógové cvičenia s Jaiwanti Singh, tanečné workshopy, maľovanie rúk henou alebo výroba magickej mandaly zo živých kvetov. Zaujímavosťou bude aj prehliadka indického oblečenia sárí. Prehliadky sa môže zúčastniť každý, kto má doma sárí alebo peknú indickú tuniku.
V programe vystúpia V. Nikulin + band, Lýdia Madhuri a jej skupina, Snthil, Kumar, H. Hadvigová, Elena Repka, Štefan Bučko. Nebude chýbať ani bohatá ponuka indických jedál.
Festival organizuje Staré Mesto v spolupráci s India klubom v Bratislave a podporou indického veľvyslanectva.

27. 9., 19.00 BRATISLAVA POSONIUM LIONS CLUB, benefičný koncert, výťažok bude venovaný na zakúpenie očného refraktometra pre deti predškolského veku v bratislavskom regióne.

VÝSTAVY

Staromestská Galéria Zichy, Ventúrska 9, vchod z ulice, utorok – nedeľa 14.00 – 19.00.
OBRAZNÉ SPOJENIA, Zuzana Augustínová-Boteková a Andrej Botek, maľba, grafika, kurátor Mgr. Anna Paulinyová, vernisáž 6. 9., 18.00, trvanie 7. 9. – 30. 9.
Zichyho palác, Ventúrska 9, pondelok 13.00 – 18.00, utorok – piatok 9.00 – 18.00, sobota 13.00 – 18.00.
VÝSTAVA ŠPERKOV absolventov externého štúdia 2017/2018 odboru zlatník-klenotník, Strednej odbornej školy technickej, Vranovská 4 v Bratislave, vernisáž 18. 9., 17.00, trvanie do 13. 10.

Galéria Nadácie PRESS PHOTO, Zichyho palác, Ventúrska 9, streda 13.00 – 17.00, štvrtok 13.00 – 18.00.
OBRAZ NORMALIZÁCIE, Československá dokumentárna fotografia po r. 1968, výstava je malou vizuálnou sondou do obdobia vpádu okupačných vojsk na územie Československa v roku 1968, ktorý vyústil do obdobia normalizácie, trvanie od 28. 6. do 15. 9.

Galéria Z, Ventúrska 9, utorok – sobota 13.00 – 18.00.
DOKOPYDANIE – Meandre slovenskej asambláže, výstava je prvým pokusom načrtnúť fenomén tejto výtvarnej techniky na Slovensku, keďže jej dejiny u nás dosiaľ nikdy nik nespracoval, ani sa nik jej problematike zatiaľ systematicky nevenoval.
Asambláž (z francúzskeho spájanie, priraďovanie, skladanie, zostavovanie, zhromažďovanie) je dielo vytvorené začlenením trojrozmerného prvku do kompozície. Kurátor výstavy Miro Procházka, vernisáž 13. 9., 18.00, trvanie 13. 9. – 21. 10.

ZÁPIS DO VÝTVARNÝCH KURZOV

MODELUJEME Z HLINY, lektorka Veronika Vargová, kurz je zameraný hlavne na sochársku tvorbu. Účastníci sa zoznámia so zásadami a zákonitosťami pri modelovaní postavičky, hlavy, reliéfu a rôzne iné témy po dohovore s lektorkou. Modelovaciu hlinu a pomôcky dodá kultúrne zariadenie. 33 vyučovacích hodín, cena 75,90 € (seniori a ZŤP 66 €), termín utorok 17.30 – 19.45, otvorenie október.

RUKA MI POVIE, lektor akademický maliar Dušan Sekela. Prehlbovanie výtvarných zručností pre začiatočníkov a pokročilých. Zdokonaľovanie sa v kresbových a maliarskych technikách. Oboznámenie sa s lineárnou a farebnou perspektívou. Zobrazovanie zátišia, krajiny, busty a portrétu. Zoznámenie sa s technikou koláže, frotáže a monumentálnymi technikami. Overovanie si výtvarných emócii platformou princípov štylizácie a abstrahovania pojmov geometrickej a gesticko-lyrickej abstrakcie. Základný materiál dodá kultúrne zariadenie. 33 vyučovacích hodín za 75,90 € (seniori a ZŤP 66 €), termín utorok 10.00 – 12.15, otvorenie október.

ZÁKLADY MAĽBY NA HODVÁB, lektorka Beata Tarjányiová, základná príprava hodvábu a pomôcok, práca s kontúrou, práca s výplňovou farbou, fixovanie maľby zažehľovaním. Základný materiál dodá kultúrne zariadenie. 12 vyučovacích hodín za 27,60 € (seniori a ZŤP 20 €), termín streda 10.00 – 12.15, otvorenie október.

Prihlasovanie na stránke Kurzy, bližšie info: 0911 238 714.

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Pistoriho palác, Štefánikova 25

ROKY BOJOV, OBETÍ A NÁDEJÍ (1914 – 1920), výstava spojená s prezentáciou knihy Päť osudových rokov Mikuláša Gaseka, prezentuje Milota Zelinová (dcéra a autorka knihy), výstavu pripravila Nadácia Milana Rastislava Štefánika pri príležitosti 100. výročia vzniku Československej republiky, otvorenie 26. 9., 17.00, trvanie 26. – 27. 9.

Kino Film Europe
26. 9. – 2. 10. Be2Can
, prehliadka festivalového filmu z Berlína, Benátok a Cannes.

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Školská 14

6. 9., 17.00 STAROMESTSKÁ JAZZOVÁ LOĎ, koncert Petra Lipu a Traditional Clubu počas plavby loďou z centra Bratislavy na Devín a späť.

Nedeľné dopoludnia pre deti v Medickej záhrade

2. 9., 10.00 GUĽKO BOMBUĽKO, Divadlo Tuš, veselé a nápadité príhody prešibaného nezbedníka Guľka Bombuľka a jeho kamarátov.

9. 9., 10.00 ZAJKO FAJKO A HADÍK VADÍK, Agentúra MaKiLe, strážkyne lesa Katlinka a Silvána vás prevedú príbehom o priateľstve.

16. 9., 10.00 HLÚPE KURA, Divadlo JAJA, hlúpe kuriatko neposlúcha svoju mamičku a utečie jej do sveta. Stretne veľa zvieratiek a samé na vlastnej koži sa presvedčí, že mamička mala pravdu.

V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie koná na Školskej 14.

PRIHLASOVANIE DO KURZOV A KRÚŽKOV

Jazykové kurzy: angličtina, nemčina, taliančina, novogréčtina, francúzština, ruština, španielčina;
bližšie info: lucia.doubravova@staremesto.sk.

Pohybové kurzy: joga, hathajoga, pilakalajoga, powerjoga a chrbtové svaly, kondičné cvičenie pre dámy, bodybalance, joga, joga pre seniorov, či kung „shibashi“ (18. forma);
bližšie info: beata.greksakova@staremesto.sk.

Záujmové krúžky: detské baletné štúdio, dramatický krúžok pre staršie i mladšie deti;
viac info: lucia.doubravova@staremesto.sk.

Kluby: Fotoklub B & W.

Novinka

ŠKOLIČKA ZDRAVÉHO POHYBU A VESELEJ MYSLE, pre deti od 7 do 12 rokov, v jednotlivých skupinách rozdelených podľa veku sa deti naučia základné cviky pre správne držanie tela, zlepšenia celkovej pohyblivosti a funkčnosti dýchania. Aktivity sú zamerané aj na cítenie priestoru, pohybovo pamäťové hry a kreatívnu kolektívnu tvorbu.
Krúžok prebieha pod vedením dlhoročnej vedúcej Detského baletného štúdia Mgr. art. Magdalény Thierovej.

TICHO a spol.
profesionálne komorné divadlo

Školská 14, Bratislava-Staré Mesto. Online predpredaj vstupeniek v sieťach Ticketportal a Interticket. Osobné zakúpenie vstupeniek: Ticketportal – predajné miesta. Pokladňa divadla – 1 hodina pred predstavením.

ikonaTel. č.: 0908 111 065,
ikonae-mail: tichoaspol@gmail.com,
ikonawebová stránka: Tichoaspol.sk.

Výstava

STANO BUŠTOR – fotografia, otvorená pondelok – piatok 9.00 – 19.00, trvanie 3. 9. – 3. 10., vernisáž 3. 9., 18.00.

1. 9., 19.00 JULIÁNA HAMRANOVÁ A ERIK ŽIGMUND, koncert, Juliána Hamranová (spev) a Erik Žigmund (spev/gitara/klavír).

2. 9., 17.00 EVA LUKA: PANI KURČAŤOVÁ – KRST KNIHY, krst prvej detskej knihy pre deti od 1 do 111 rokov slovenskej poetky Evy Luky – Pani Kurčaťová I. v Ticho a spol., moderuje Dado Nagy, kniha vychádza vo vydavateľstve Modrý Peter, vstup voľný.

5. 9., 19.00 VŠADE TÁ RIEKA…! dokumentárna dráma, autor: Viki Janoušková, účinkujú: Michal Ďuriš, Ivan Martinka, Judita Hansman, réžia: Viera Dubačová.

7. 9., 19.00 PREMIETANIA V TICHU: MUŽ, KTORÝ SADÍ STROMY, premietanie dokumentárneho filmu v českom jazyku, 50 min., réžia: Michal Gálik.

8. 9., 19.00 ACH, KDE MI MIESTO NA ZEMI (ne)bulvárna (ne)ľútostivá (tragi)fraška o troch mladých ľuďoch na križovatke existenčných rozhodnutí, autor: tvorivý a tvoriaci kolektív, hrajú: Jakub Matejčík, Mojmír Procházka, Tereza Stachová, réžia: Katarína Želinská.

15. 9., 19.00 PRIEKOPNÍK VEVERIČKA A MIMOOS: MILLENNIAL MAGIC MIRROR, premiéra, tanečná performancia, performancia: Barbora Janáková a Lukáš Bobalík, choreografia a dramaturgia: Lívia MM Balážová a Zebastián Méndez Marín.

22. 9., 19.00 BÜCHNER: WOYZECK, premiéra, kolektív tvorcov, na motívy kultovej hry Georga Büchnera Woyzeck, inscenácia je súčasťou formátu WORK IN PROGRESS, hrajú: Jerguš Horváth, Viktória Hodvan, Dávid Selecký, Jakub Matejčík, Patrik Minár a. h., Mojmír Procházka, Diana Miková, Diana Rozkošová, réžia: Robo Horňák, úprava: Jerguš Horváth a kolektív.

24. 9., 19.00 JAŠEK, divadlo TICHO a spol., monodráma, autor: Andrzej Maleszka, scéna a kostýmy: Jakub Branický, účinkuje: Jana Lieskovská, réžia: Robo Horňák.

28. 9., 19.00 JEDNOFÁZOVÉ KVASENIE, TICHO a spol., folkový koncert, hrajú: Dušan Valúch, Miloš Janoušek, Karol Svozil.

29. 9., 19.00 YURI KOREC A SPOL.: NESÓLO, premiéra, tanečná performancia, choreografia a performancia: Yuri Korec.

Divadlo ÍVERY

6. 9., 19.00 RADOSTNÁ UDALOSŤ, autor: Slawomir Mrožek, réžia: Jana Krčmářová.

13. 9., 19.00 FAUST, MARGARÉTA, SLÚŽKA A JA, autor: Jiří Suchý, Ivan Vyskočil, réžia: Jana Krčmářová.

20. 9., 19.00 VEĎ NEHORÍ, autor: Max Frisch, réžia: Matej Malenka.

29. 9., 19.00 PYTAČKY S MEDVEĎOM, autor: Anton Pavlovič Čechov, réžia: Jana Krčmářová.

Vstupné: 1 €, predpredaj vstupeniek Ticketportal, predaj vstupeniek na mieste hodinu pred predstavením.

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Gaštanová 19

5. 9., 13.30 INFOSERVIS SENIORA, vstup pre členov ZZPO III.

22. – 23. 9., 9.00 – 17.00 PSYCHOSOMATICKÉ PORUCHY A ICH PSYCHOTERAPIA, víkendový kurz pre dospelých, lektorka PhDr. Táňa Fikarová, PhD., organizátor: Artea, o. z., spoluorganizátor: SCKaV Gaštanová 19. Prihlasovanie a bližšie informácie:
e-mail: katkaprobstova@gmail.com.

POHYB PRE ZDRAVIE, každý pondelok a stredu, začiatok 17. 9., 9.30, kondičné cvičenie pre seniorov, vedie: Ing. Marta Mitrová.

TRADIČNÁ HATHA JOGA, každý utorok, začiatok 11. 9., 10.00, vedie: Sasha Ovečková.

POČÍTAČOVÝ KURZ PRE SENIOROV, každý utorok, začiatok 11. 9., 10.00, v spolupráci s AkSen o.z., vstupné: 3 €.

KURZ NEMČINY PRE SENIOROV pre začiatočníkov a mierne pokročilých, každý štvrtok, 9.30, v spolupráci s AkSen o.z., vstupné: 2 €.

KONVERZAČNÁ ANGLIČTINA PRE SENIOROV, každý štvrtok, 11.00, v spolupráci s AkSen o.z., vstupné: 2 €.

JOGA V DENNOM ŽIVOTE, relaxačné cvičenie, každý štvrtok, začiatok 13. 9., 9.30, vedie: PhDr. Viera Diešková, vstupné: 4 € (seniori 2 €).

KLUBY A ZDRUŽENIA

Klub seniorov – pondelok a štvrtok od 12.30 – 16.30, začiatok 10. 9., ZZPO ZO 3 – streda, AkSen – utorok a štvrtok od 10.00 – 12.00, Jednota dôchodcov – štvrtok, začiatok 6. 9., 13.30 – cvičenie, štvrtok 14.30 – úradná hodina, štvrtok 15.45 – bridžový klub.

PRE DETI

19. 9., 14.00 KOZA ROHATÁ A JEŽ, divadelné predstavenie, účinkuje: Oľga Hoffmannová, vstupné: 2 € (1,50 € – nad 10 ľudí).

26. 9., 14.00 ŽONGLÉRSKA SHOW, zábavný program, účinkuje: Marek Slíž (Slížo Perfecto), vstupné: 2 € (1,50 € – nad 10 ľudí).

ZÁPIS DO KURZOV

JOGA pre mierne pokročilých a pokročilých, lektorka Ing. Jana Sýkorová, súbor jogových cvičení má blahodarné účinky na ľudský organizmus, pomáha zvládnuť stresové situácie a psychickú záťaž, zlepšuje telesnú kondíciu a posilňuje imunitný systém. Termín streda 17.00 – 18.30, cena 4 € za 1 cvičenie, začiatok kurzu 3. 10.

ČCHI-KUNG pre začiatočníkov, lektor Mgr. Ladislav Horniak, tradičné cvičenie pre zdravie a pohodu. Termín utorok 17.00 – 18.30, cena 4 € za 1 cvičenie, začiatok kurzu 2. 10.

JOGA V DENNOM ŽIVOTE, lektorka PhDr. Viera Diešková, holistický a komplexný systém vychádzajúci z autenticity tradičného dedičstva jogy s prispôsobením na potreby moderného človeka. Termín štvrtok 9.30 – 11.00, cena 4 € za 1 cvičenie, seniori 2 €, začiatok 13. 9.

TAI-CHI CHUAN pre pokročilých, lektor Mgr. Ladislav Horniak. Tento cyklus cvičení tradičného čínskeho umenia pohybu je systémom profylaktických zdravotných cvičení a elegantným umením sebaobrany. Miesto konania: ZŠ Mudroňova (telocvičňa), termín štvrtok 19.00 – 20.30, cena 4 € za 1 cvičenie, začiatok kurzu 4. 10.

KONDIČNÉ CVIČENIE PRE ŽENY, lektorka PhDr. Daniela Krošláková. Rytmicko-pohybová aktivita s hudobným podkladom, Termín pondelok o 19.30, cena 3 € za 1 cvičenie, začiatok kurzu 1. 10.

PILATES FIT, lektorka Zora Kondé. Ide o jeden z najúčinnejších cvičebných programov zameraný na rovnomerné vyváženie povrchových a hlbokých svalov, termín pre začiatočníkov, pokročilých a mierne pokročilých: pondelok o 17.00, pri zvýšenom záujme bude ďalší kurz otvorený aj vo štvrtok o 16.00, cena a prihláška na tel. čísle 0905 506 079, začiatok 17. 9.

BODYBALANCE, lektorka Mgr. Mária Bakošová. Je kombináciou pomalých posilňovacích a strečingových cvičení s relaxačnými cvičeniami. Termín: pondelok 18.15 – 19.15, informácie a prihláška: 0905 731 621, riabakosova@gmail.com.

GITARA pre dospelých aj pre deti, lektor Ivan Denko. V rámci individuálnych vyučovacích hodín si účastníci osvoja základy hry na gitare. Vyučovanie prebieha raz týždenne v popoludňajších hodinách. Cena 5 € na 1 vyučovaciu hodinu, zápis 27. 9. o 18.00.

KURZ ETIKOTERAPIE pre začiatočníkov i pokročilých, lektor Mgr. Vladimír Červenák. Etikoterapia vidí príčinu chorôb v chorých vzťahoch k sebe, k druhým i k celku, ktorého sme súčasťou, a ktorý nás presahuje a pomáha vytvárať vnútornú slobodu človeka. Úvodná prednáška 4. 10., 18.00, začiatok kurzu I. st. a prihlasovanie 11. 10. o 17.00, viac informácií na www.advaita.sk.

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Františkánske námestie 7

Galéria F 7, otvorená utorok – nedeľa 15.00 – 19.00.

KONIEC LETA, LENKA MACKOVIČOVÁ, maľba, trvanie 4. 9. – 29. 9.

Divadlo GunaGU

12. 9., 19.30 MILUJEM SVOJ MOBIL, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Viktor Horján, Roman Pomajbo, Martin Meľo, David Hartl, réžia: Viliam Klimáček.

13. 9., 19.30 HORÚCE LETO 68, autor a réžia: Viliam Klimáček, účinkujú: Zuzana Kronerová, Gabika Dzuríková, Marta Maťová.

14. 9., 19.30 MUŽI SA MINULI, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Táňa Radeva, Viktor Horján, Martin Meľo, Martin Hronský, réžia: Soňa Ferancová.

15. 9., 19.30 HEREČKY, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Zuzana Kronerová, Darina Abrahámová, Gabika Dzuríková, Viktor Horján, réžia: Viliam Klimáček.

16. 9., 19.30 SOCÍK SLADKÝ SOCÍK, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Darina Abrahámová, Viktor Horján, Martin Meľo, Vladislav Plevčík, Anikó Vargová, Romana Dang Vanová, Zbyňo Džadoň, réžia: Viliam Klimáček.

18. 9., 19.30 DIVNÁ DOBA, DIVNÁ LÁSKA, DIVNÉ ŽIVOTY, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Viktor Horján, Anikó Vargová, Martin Meľo, Barbara Kelíšková, réžia: Viliam Klimáček.

22. 9., 19.30 HORÚCE LETO 68, autor a réžia: Viliam Klimáček, účinkujú: Zuzana Kronerová, Gabika Dzuríková, Marta Maťová.

23. 9., 19.30 ODVRÁTENÁ STRANA MESIACA, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Emília Vášáryová, Darina Abrahámová, Natália Puklušová, Viktor Horján, réžia: Marián Amsler.

24. 9., 19.30 SOCÍK SLADKÝ SOCÍK, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Darina Abrahámová, Viktor Horján, Martin Meľo, Vladislav Plevčík, Anikó Vargová, Romana Dang Vanová, Zbyňo Džadoň, réžia: Viliam Klimáček.

25. 9., 19.30 MUŽI SA MINULI, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Táňa Radeva, Viktor Horján, Martin Meľo, Martin Hronský, réžia: Soňa Ferancová.

29. 9., 19.30 LÁSKA & TERPENTÍN, autor: Viliam Klimáček, hrajú: Milan Kňažko, Dominika Kavaschová, Viktor Horján, réžia: Ján Luterán.

STAROMESTSKÁ KNIŽNICA, Blumentálska 10/a

Centrálna knižnica Blumentálska 10/a, pobočky Karadžičova 1, Záhrebská 8 a Západný rad 5:

Výpožičný čas:
Pondelok: 12.00 – 18.30 h
Utorok: 10.00 – 15.30 h
Streda: 12.00 – 18.30 h
Štvrtok: 12.00 – 18.30 h
Piatok: 10.00 – 15.30 h
pobočka Panenská 1
Pondelok: 8.00 – 18.30 h
Utorok: 8.00 – 15.30 h
Streda: 8.00 – 18.30 h
Štvrtok: 8.00 – 18.30 h
Piatok: 8.00 – 15.30 h

1. 9. 2018 (Deň ústavy) bude knižnica zatvorená.

Donáška kníh seniorom, služba pre imobilných seniorov nad 60 rokov s trvalým bydliskom v bratislavskom Starom Meste.

27. 6. – 15. 9. INÉ BULHARSKO, výstava fotografií Andreja Andreeva, pobočka Záhrebská 8 v čase výpožičných hodín.

15. 9., 10.00 – 14.00 DOBRÝ TRH NA PANENSKEJ, bezplatná ročná čitateľská registrácia, tvorivé dielne pre deti, Panenská ulica.

Oslávte s nami šesťdesiatku! Pri príležitosti 60. výročia založenia Staromestskej knižnice.

1. 3. – 31. 12. ŠESŤDESIATNICI, OSLAVUJTE S NAMI! Bezplatná ročná čitateľská registrácia a preregistrácia pre všetkých, ktorí v roku 2018 dovŕšia 60 rokov.

5. 3. – 18. 9. VINŠOBRANIE, súťaž o najkrajšie blahoželanie k 60. výročiu vzniku Staromestskej knižnice.

3. – 30. 9. STAROMESTSKÁ KNIŽNICA VČERA A DNES, výstava fotografií, Zichyho palác, Ventúrska 9.

24. 9. – 30. 9. GENERÁLNA AMNESTIA, odpustenie sankčných poplatkov za nedodržanie výpožičnej lehoty.

25. 9., 10.00 STAROMESTSKÁ KNIŽNICA 1958 – 2018, stretnutie zamestnancov, partnerov, priateľov a priaznivcov Staromestskej knižnice, pod záštitou starostu mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Radoslava Števčíka, Zichyho palác, Ventúrska 9.

27. 9., 17.00 ROZPRÁVANIE O STAROM MESTE, stretnutie so zaujímavými osobnosťami moderuje Barbora Laucká Vítová, Centrálna knižnica Blumentálska 10/a.

13. 9., 11.00 ODKLÍNANIE KNIŽNICE Z PRÁZDNINOVÉHO SPÁNKU, slávnostné odkliatie knižnice na začiatku školského roka, organizované podujatie pre žiakov 2. ročníkov ZŠ Dubová, pobočka Západný rad 5.

17. 9. – 21. 9., 9.00 – 13.00 INTERNET a e-mail pre seniorov začiatočníkov, počítačový kurz, z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, pobočka Panenská 1.

27. 9., 10.00 AHOJ ŠKOLA! Interaktívne čítanie z knihy Jaroslava Citu. Organizované podujatie pre žiakov 2. ročníkov ZŠ Mudroňova, pobočka Západný rad 5.

Viac informácií na každom pracovisku Staromestskej knižnice a na stránke www.starlib.sk.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Bratislava-Staré MestoMiestny úrad Bratislava-Staré Mesto
– mestská časť Bratislava-Staré Mesto je srdcom hlavného mesta SR Bratislavy, spoločenským, kultúrnym, politickým a turistickým centrom Slovenska
Čerpané z: www.staremesto.sk

Bratislava-Staré Mesto, 29. 08. 2018 | Prečítané: 431 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore