www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @334
Počítadlo


Spam poison

Program Košických kultúrnych centier

Od 7. marca do 13. marca 2016

Týždeň francúzskeho filmu

Pomaranč – koncert

7. 3. 2016, 18.00, Výmenník Brigádnická

Jazz, ska či funk charakterizujú košickú kapelu Pomaranč, ktorá vystúpi so svojim repertoárom 7. marca o 18.00 vo Výmenníku Brigádnická. Skupina mladých ľudí má síce krátku históriu, ale už viackrát si zahrala na spoločnom pódiu s Mariánom Čekovským. Hudobníkov mohli Košičania vidieť na festivale USE THE C!TY 2015 v rámci programu Hudba v meste, ale miestnu hudobnú scénu zastupovali aj na Polievkovom festivale.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/pomaranc-koncert

Pod čiarou

Visual KidLab: Objekt

7. 3. 2016, 16.30 – 18.00, Kasárne/Kulturpark

Počas pravidelných pondelkových stretnutí na workshope Visual KidLab v budove Bravo v Kasárňach/Kulturparku sa posunieme od zobrazovania na ploche do vytvárania 3D objektov. Malí či starší výtvarníci budú mať možnosť počas marcovej témy Objekt vžiť sa do roly sochárov. Na základe ukážok z tvorby vybraných významných autorov z dejín umenia budú spoločne s lektorkou Petrou Houskovou vytvárať rôzne podoby objektov vo forme plastiky či kinetických predmetov. Workshop sa začína o 16.30 a končí o 18.00 h. Vhodný je pre deti od 4 rokov.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/visual-kidlab-objekt

Pod čiarou

Androgén a Jadro – tanečné divadlo

7. 3. 2016, 19.00, Kasárne/Kulturpark

Autorský dvojvečer ANDROGÉN a JADRO uviedlo Divadlo Štúdio tanca Banská Bystrica v premiére v závere minulého roka. S predstavením prídu členovia umeleckého súboru do Kasární/Kulturparku 7. marca. Večer súčasného tanca v choreografii známych slovenských choreografov Tibora Trulíka a Zuzany Ďuricovej Hájkovej vtiahne divákov o 19. hodine do deja príbehov pohybom tela.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/androgen-a-jadro-tanecne-divadlo

Pod čiarou

Fashion KidLab: Afro

8. a 10. 3. 2016, 16.30, Kasárne/Kulturpark

Módne workshopy Fashion KidLab, zamerané na podporu detskej kreativity v oblasti módy a dizajnu, pokračujú aj v marci. Čakajú na šikovné ruky detí od štyroch rokov. Počas nich vznikajú jedinečné modely, ktoré tvoria pod vedením košickej módnej návrhárky Jany Polakovej.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/fashion-kidlab-afro

Pod čiarou

Ladies day – módna prehliadka

8. 3. 2016, 17.00, Výmenník Brigádnická

Jednou z najúspešnejších žien v oblasti odievania bola Francúzska Coco Chanel. Mnohé súčasné módne návrhárky a aj návrhári túžia zanechať vo svete módy rovnako silný odkaz ako Coco. Práve touto ženskou a módnou ikonou sme sa pri príprave Ladies day inšpirovali. Oslava sa začne 8. marca o 17.00 h vo Výmenníku Važecká. Pravú francúzsku atmosféru komentovanej módnej prehliadky navodia melancholické šansóny českej speváčky Iry Mimosy.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/ladies-day-modna-prehliadka

Pod čiarou

Music Kidlab: Hlas – náš prvý melodický nástroj

9. 3. 2016, 16.30, Kasárne/Kulturpark

Stredy patria v Kasárňach/Kulturparku deťom, ktorým sa páči hudba. Pravidelné workshopy Music KidLab pokračujú aj v nasledujúcich mesiacoch. Od marca do mája je pre ne pripravená téma Hry so zvukom a tónom II. Spoločne s lektorom Róbertom Egrešim budú robiť hudobné experimenty, hľadať súzvuk, čakajú na ne jednoduché hry s melódiou a rytmikou. Rozvíjať budú hudobné zručnosti, hudobnú pamäť a predstavivosť. Na ďalšom workshope budú experimentovať s vlastným hlasom. Na programe sú tematické hodiny Hlas – náš prvý melodický nástroj. Music KidLab je vhodný pre deti od štyroch rokov. Stretnutia sú vždy v budove Bravo na 2. poschodí so začiatkom o 16.30 h.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/music-kidlab…

Pod čiarou

Trabantmi a Jawou Austráliou a Indonéziou

9. 3. 2016, 19.00, Kasárne/Kulturpark

Videá, slideshow, rozprávanie a beseda s banskobystrickým cestovateľom Marekom Slobodníkom o jeho ceste po Tichomorí na 58-ročnej Jawe 250 so známym českým cestovateľom Danom Přibáňom a jeho trabantmi. Keď sa chce, všetko sa dá! Prejsť najhoršími autami, aké dokázal vyprodukovať socialistický priemysel naprieč neobývaným austrálskym outbackom, neprebádaným Timorom a preplnenou Indonéziou, posiatou sopkami, chrámami a mešitami. Šesť mesiacov, 15 291 kilometrov a deväť ľudí v žltej ponorke…

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/trabantmi-a-jawou…

Pod čiarou

Crème de la crème: V tieni žien

10. 3. 2016, 19.30, Kasárne/Kulturpark

Francúzsky filmový týždeň otvorí dokument lásky a žiarlivosti V TIENI ŽIEN. Philippe Garrel prináša novú variáciu na tému romantickej vášne, zrodu a smrti vzťahov a podivných ciest túžby. Pierre a Manon nakrúcajú nízkorozpočtové dokumenty a žijú z rôznych pomocných prác. Keď sa Pierre stretne s mladou Elisabeth, stanú sa z nich milenci. Pierre však nechce opustiť Manon a túži vlastniť obe ženy. Elisabeth čoskoro zistí, že Manon má milenca. Pierre sa s týmto vedomím vracia k Manon – žene, ktorú naozaj miluje. Prosí ju, aby sa k nemu vrátila a na Elisabeth postupne zabúda…

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/creme-de-la-creme-v-tieni-zien

Pod čiarou

Módna nováreň

11. 3. 2016, 16.00, Výmenník Važecká

Dá sa vlastniť všetky typy šiat na každú príležitosť? Čo robiť, ak sa móda mení tak rýchlo a všetky chceme vyzerať štýlovo? Pri troche šikovnosti, predstavivosti a niekoľkých rafinovaných trikoch od módnej návrhárky Ľudmily Žoldákovej to nemusí byť až taký problém. Stačí sa inšpirovať na workshope Módna nováreň 11. a 12. marca.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/modna-novaren

Pod čiarou

Crème de la crème: Mikrób a Gasoil

11. 3. 2016, 19.30, Kasárne/Kulturpark

Druhý festivalový večer prinesie komédiu Michela Gondryho MIKRÓB a GASOIL. Dvaja tínedžeri diváka presvedčia o tom, že kto jazdí rýchlo, nič nezažije. Vydajú sa na „zbesilo“ pomalú jazdu naprieč Francúzskom na netradičnom vozidle, ktoré poteší fanúšikov – domácich kutilov. Drobný Mikrób a vynaliezavý Gasoil sú tak trochu nenápadní mládenci. Predstava, že budú musieť dva mesiace blížiacich sa prázdnin stráviť so svojimi rodinami, ich vôbec neláka. Ale ako uniknúť pred nudnou rutinou? Napríklad tak, že vezmete motor z kosačky, niekoľko drevených súčiastok a postavíte neortodoxné vozidlo, niečo medzi karavanom a záhradným domčekom a v ňom zamierite na netradičný dobrodružný road trip naprieč Francúzskom. Sloboda volá!

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/creme-de-la-creme-mikrob-a-gasoil

Pod čiarou

Crème de la crème: Ďaleko od ľudí

12. 3. 2016, 19.30, Kasárne/Kulturpark

Tretí festivalový večer pokračuje klasickým westernom inšpirovaná existenciálna dráma ĎALEKO OD ĽUDÍ, ktorá rozpráva o ceste dvoch mužov na chrbte koní za slobodou. V období plnom nepokojov a násilia sa na cestu cez pohorie Atlas vydáva zvláštna dvojica mužov: dedinčan Mohamed (Reda Kateb), obvinený z vraždy a učiteľ európskeho pôvodu Daru (Viggo Mortensen), ktorého vybrali ako eskortný doprovod obvineného k súdu. Prenasledovaní jazdcami, ktorí túžia po okamžitom treste pre Mohameda a pomstychtivými dedinčanmi, musia obaja muži čeliť guľkám, zúriacej vojne, zime a ďalším nebezpečenstvám, aby si vybojovali slobodu.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/creme-de-la-creme-velka-nadhera

Pod čiarou

Crème de la crème: Cena slávy

13. 3. 2016, 19.30, Kasárne/Kulturpark

Film CENA SLÁVY, ktorý sa bude premietať v nedeľu, 13. marca, inšpirovaný skutočnými udalosťami, rozpráva o jednom z najzvláštnejších únosov, ktoré sa kedy udiali – o únose Chaplinovej mŕtvoly vo švajčiarskom meste Vevey. Eddy má štyridsať a práve ho prepustili z väzenia a okrem toho patrí do čeľade drobných zlodejíčkov. Nie je ničím zaujímavý. Jeho kamarát Osman býva v karavane, má šikovnú sedemročnú dcéru, ženu v nemocnici a žiadne peniaze, ktorými by rodinu zabezpečil. Keď Eddy v televízii uvidí reportáž o smrti Charlieho Chaplina, dostane brilantný nápad, ako vyriešiť neradostné vyhliadky všetkých zúčastnených. Otázkou je, či únos Chaplinovej rakvy nie je až príliš geniálny na to, aby ho pochopil aj niekto iný.

Viac info na: www.k13.sk/udalosti/creme-de-la-creme-cena-slavy

Pod čiarou

Neprehliadnite naše Youtube a SoundCloud kanály.

Podujatia sú spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

K13K13 – Košické kultúrne centrá
Mesto Košice na základe uznesenia mestského zastupiteľstva zriadilo príspevkovú organizáciu K13 – Košické kultúrne centrá k 1. 10. 2013. Svoju činnosť začala 1. 1. 2014 s cieľom budovať na základoch, ktoré sa položili počas roka 2013, kedy boli Košice Európskym hlavným mestom kultúry. Zastrešuje všetky kultúrne centrá, ktoré sa počas neho vytvorili. Vybudovaná kultúrna infraštruktúra, ktorá sa vytvorila vďaka investičným projektom, sa bude využívať na kultúrne účely a pokračovať sa bude aj v projektoch, ktoré sa osvedčili.
Čerpané z: www.k13.sk

Súvisiace články:
K13 – Košické kultúrne centrá: PF 2017 (22.12.2016)
Na Polievkovom festivale prevládali národné polievky (10.10.2016)
Polievkový festival nie je len o polievkach, ale aj o vzájomnej tolerancii a pochopení (05.10.2016)
Polievkový festival 2016 (21.08.2016)
Program Košických kultúrnych centier (07.07.2016)
V Košiciach vystúpi svetoznámy violončelista Mischa Maisky (28.06.2016)
Lucia Tallová – Before the beginning after the end (27.06.2016)
Festival USE THE C!TY prepojil verejný priestor s umením (08.06.2016)
Festival USE THE C!TY opäť prinesie do Košíc jedinečné podujatia a nezvyčajné zásahy do verejných priestorov (26.05.2016)
Adamcove dni oživia tradíciu zborového spievania (23.05.2016)
Na Konvergenciách zaznie hudba ruského klasika Šostakoviča (20.05.2016)
Program Košických kultúrnych centier (20.05.2016)
Program Košických kultúrnych centier (13.05.2016)
Program Košických kultúrnych centier (06.05.2016)
USE THE C!TY festival 2016 (05.05.2016)
Program Košických kultúrnych centier (29.04.2016)
Program Košických kultúrnych centier (25.04.2016)
Belgická hviezda Selah Sue uchváti Košice už o dva týždne (05.04.2016)
Program Košických kultúrnych centier (04.04.2016)
Monodráma Kontrabas je divadelným predstavením i koncertom zároveň (23.03.2016)
Program Košických kultúrnych centier (14.03.2016)
Program Košických kultúrnych centier (29.02.2016)
Program Košických kultúrnych centier (22.02.2016)
Jazzovému dňu pridá afrokubánsku príchuť basgitarista Richard Bona (19.02.2016)
Longital Suita sľubuje nevšednú výpravu za hranice klasiky (11.02.2016)
Divadlo Štúdio tanca uvedie v jeden večer dva autorské príbehy (10.02.2016)
Program Košických kultúrnych centier (08.02.2016)
Program Košických kultúrnych centier (01.02.2016)
Program Košických kultúrnych centier (25.01.2016)
Program Košických kultúrnych centier (17.01.2016)
Grantová výzva na podporu kultúrnych projektov (11.01.2016)
Program Košických kultúrnych centier (08.01.2016)

K13, 07. 03. 2016 | Prečítané: 542 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (12 hl.)
 
Sýkorka belasá (14 hl.)
 
Stehlík obyčajný (6 hl.)
 
Sokol myšiar (5 hl.)
 
Drozd plavý (1 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 38
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 RE: Zbohom sloboda.
11-07-20 * 08:23
 Imperializmus
06-07-20 * 20:27
 Re: Ruskí imperialisti
06-07-20 * 16:18
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore